1. Womic Steel: Capacitats de fabricació i força de l'empresa
Womic Steel Group és un fabricant i exportador mundial de primer nivell amb més de 20 anys d'experiència en la producció de productes tubulars d'acer al carboni, aliatge i inoxidable. Les nostres instal·lacions de producció de tubs per a pilots d'última generació abasten una capacitat de fabricació integral de més de 20.000 tones al mes per a tubs per a pilots d'acer marins, utilitzant processos ERW i LSAW/SSAW.
Rang de mida de producció per a tubs de pilotatge marins:Diàmetre exterior de 219 mm a 660 mm (de 8 polzades a 26 polzades) per al procés ERW, i de 508 mm a 3.000 mm (de 20 polzades a 120 polzades) per al procés LSAW/SSAW. Gruix de paret de 6,0 mm a 25,4 mm per a ERW, i de 6,0 mm a 50,8 mm per a LSAW/SSAW. Longituds individuals estàndard de 6 m a 18 m, amb longituds personalitzades de fins a 60 m disponibles per a projectes de fonamentació profunda.
Certificacions de qualitat i compliment normatiu:
Certificació ISO 9001:2015:Sistema de gestió de qualitat per a la producció de tubs d'apilament i els processos de control de qualitat, que garanteix una qualitat constant del producte i una millora contínua en totes les operacions de fabricació.
Llicència de monograma API 5L / API 2B:Womic Steel té la llicència API 5L per a la fabricació de canonades i la llicència API 2B per a canonades d'acer estructural per a aplicacions marines. El monograma API representa el nostre compromís amb els més alts estàndards de la indústria per a la transmissió de petroli i gas i les canonades de pilotatge estructural a alta mar. Les auditories API periòdiques garanteixen el compliment continu dels requisits d'especificació.
Marcat CE (PED 2014/68/UE):Els nostres tubs per a pilots i estructurals compleixen amb la Directiva Europea d'Equips a Pressió (PED) 2014/68/UE. El marcatge CE està disponible a petició per facilitar el despatx de duanes i l'acceptació de projectes dins l'Espai Econòmic Europeu (EEE). Es proporciona una Declaració de Prestació (DoP) per als productes estàndard EN.
Certificació EN 10204 3.2:A més dels certificats de proves de molí estàndard 2.2 i 3.1, subministrem productes amb el certificat d'inspecció 3.2, validat per organismes externs autoritzats per la UE (TÜV, LR, BV, SGS) per a projectes crítics de fonamentacions i marins que requereixen una traçabilitat completa del material i una verificació independent.
Aprovacions d'inspecció de tercers (TPI):Els nostres productes i processos de producció estan aprovats i auditats per les principals agències i societats de classificació internacionals, com ara SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL i TÜV. Aquestes aprovacions demostren la nostra capacitat per subministrar tubs per a pilots per a projectes marins i offshore regulats per societats de classificació.
Certificacions addicionals disponibles:
ISO 14001:2015(Sistema de Gestió Ambiental) – Compromesos amb pràctiques de fabricació sostenibles
ISO 45001:2018(Sistema de Gestió de Salut i Seguretat Laboral) – Garantir un entorn de treball segur
FPC (Control de Producció a la Fàbrica)segons EN 10248 / EN 10219 – Autodeclaració de conformitat per al marcatge CE
NORSOK M-650(Estàndard noruec per a materials d'acer) – Disponible per a projectes a alta mar del Mar del Nord
KTA 3211.2(Estàndard nuclear alemany): disponible per a aplicacions de pilotatge d'instal·lacions nuclears
Aprovacions específiques del client:Regularment, ens sotmetem a auditories de fàbrica i a aprovacions per a importants contractistes d'infraestructures, autoritats portuàries i empreses energètiques de tot el món. Oferim suport en documentació i auditories per als processos de qualificació de proveïdors.
Reconeixement global:Womic Steel és un proveïdor de confiança per a contractistes EPC globals, autoritats portuàries, empreses d'enginyeria marina i contractistes de fonamentacions, que serveix a més de 80 països del sud-est asiàtic, Europa, l'Orient Mitjà, Àfrica i Amèrica.
2. ASTM A252 GR.3 i EN 10248 S355GP: Composició del material i característiques de rendiment
ASTM A252 GR.3és l'especificació estàndard americana per a pilots de tubs d'acer soldats i sense soldadura. La designació "GR.3" indica el Grau 3, que té el requisit de resistència més alt entre els tres graus ASTM A252 (GR.1, GR.2, GR.3). El Grau 3 ofereix un límit elàstic mínim de 345 MPa (50.000 psi), cosa que el converteix en l'opció preferida per a fonamentacions profundes, pilots marins i aplicacions de càrrega pesada on es requereix una alta integritat estructural.
EN 10248 S355GPés l'estàndard europeu per a pilots de xapa i tubs d'acer laminats en calent. La "S" denota acer estructural, "355" indica un límit elàstic mínim de 355 MPa i "GP" significa "General Piling" (aplicació general de pilots). L'S355GP ofereix un límit elàstic lleugerament superior a l'ASTM A252 GR.3 (355 MPa vs 345 MPa) i està àmpliament especificat per a projectes de construcció marina a Europa, Orient Mitjà i Àfrica.
Ambdues qualitats estan formulades específicament per a aplicacions de pilons, oferint una excel·lent soldabilitat per a l'empalmament in situ, una bona tenacitat a baixa temperatura per a entorns marins i una ductilitat suficient per suportar les tensions de clavada durant la instal·lació dels pilons. En comparació amb les qualitats estructurals estàndard com l'A36 o l'S235JR, aquestes qualitats de pilons proporcionen una capacitat de càrrega significativament més alta, permetent profunditats de clavada més grans i quantitats de pilons reduïdes.
Composició química (anàlisi de cullerot, % en massa):
| Element | ASTM A252 GR.3 (màx. %) | EN 10248 S355GP (Màx. %) |
| C | 0,26 | 0,22 |
| Si | — | 0,55 |
| Mn | 1,35 | 1,60 |
| P | 0,040 | 0,035 |
| S | 0,050 | 0,035 |
| Cu | — | 0,55 |
| CE (màx.) | — | 0,45 |
Nota: L'EN 10248 S355GP té límits més estrictes pel que fa al carboni, el fòsfor i el sofre, cosa que resulta en una millor soldabilitat i tenacitat en comparació amb l'ASTM A252 GR.3. Ambdues qualitats estan dissenyades per a aplicacions de pilotatge amb bona ductilitat per suportar tensions d'impulsió sense esquerdar-se. El límit d'equivalent en carboni (CEV) del 0,45% per a l'S355GP garanteix una excel·lent soldabilitat en camp per a l'empalmament de pilots.
Propietats mecàniques (temperatura ambient):
| Propietat | ASTM A252 GR.3 | EN 10248 S355GP |
| Límit elàstic (mín.) | 345 MPa (50.000 psi) | 355 MPa (51.500 psi) |
| Resistència a la tracció (mín.) | 455 MPa (66.000 psi) | 470 MPa (68.200 psi) |
| Elongació (min) | 20% (per a calibre de 50 mm) | 19% (Longitudinal) |
| Resistència a l'impacte | No especificat | 27 Joules a 0 °C (opcional) |
*Nota: L'EN 10248 S355GP ofereix una resistència mínima elàstica i a la tracció més elevades en comparació amb l'ASTM A252 GR.3. Per a aplicacions marines que requereixen resistència a l'impacte a baixa temperatura, l'EN 10248 permet proves d'impacte opcionals a 0 °C (27 Joules mínim). Per a l'ASTM A252 GR.3, les proves d'impacte no són obligatòries, però es poden especificar com a requisit suplementari.*
Comparació de graus de canonades de pilotatge:
| Grau | Límit elàstic (MPa) | Resistència a la tracció (MPa) | Aplicació típica |
| ASTM A252 GR.1 | 205 | 345 | Fonamentació lleugera, pilotatge superficial |
| ASTM A252 GR.2 | 240 | 415 | Càrrega moderada, fonamentació de l'edifici |
| ASTM A252 GR.3 | 345 | 455 | Càrrega pesada, marina, fonamentació profunda |
| EN 10248 S235GP | 235 | 360 | Pilotatge lleuger, pilotatge de xapa |
| EN 10248 S275GP | 275 | 410 | Càrrega mitjana, murs de contenció |
| EN 10248 S355GP | 355 | 470 | Fonamentació marina pesada i profunda |
*Nota: Per als projectes marins més exigents que requereixen tensions d'accionament elevades i penetració profunda, es recomanen les qualitats ASTM A252 GR.3 i EN 10248 S355GP. Per a projectes que requereixin una resistència encara més alta (fins a 460 MPa), es poden considerar com a alternatives API 5L X65 o EN 10225 S460G10+M.*
3. Rang dimensional i compliment de les normes
Womic Steel subministra tubs d'acer marí per a pilots en un ampli espectre dimensional, totalment conformes amb ASTM A252, EN 10248 i altres normes internacionals relacionades. Tant els processos ERW (soldats per resistència elèctrica) com els LSAW (soldats per arc submergit longitudinal) estan disponibles per cobrir tota la gamma de diàmetres.
| Ítem | Especificació |
| Estàndard | ASTM A252 (GR.1, GR.2, GR.3) / EN 10248 (S235GP, S275GP, S355GP) |
| Procés de fabricació | ERW (219 mm-660 mm de diàmetre exterior) / LSAW (508 mm-3.000 mm de diàmetre exterior) / SSAW (508 mm-3.000 mm de diàmetre exterior) |
| Rang de diàmetre exterior | ERW: 219 mm - 660 mm (8" - 26") / LSAW/SSAW: 508 mm - 3.000 mm (20" - 120") |
| Rang de gruix de paret | ERW: 6,0 mm – 25,4 mm / LSAW/SSAW: 6,0 mm – 50,8 mm |
| Rang de longitud | Estàndard: 6 m, 12 m, 18 m / Personalitzat: fins a 60 m |
| Finalitzar | Extrem pla (PE) / Extrem bisellat (BE) amb anells d'acer de sacrifici opcionals |
| Acabat superficial | Nu / Oliat / Recobert de negre / 3PE / FBE / Epoxi de quitrà de carbó |
| Toleràncies | DE: ±1,0% / PES: -0% +15% (ASTM) o ±10% (EN) / Longitud: +50 mm -0 mm |
4. Dimensions i especificacions disponibles: tubs d'acer marí per a pilots
Tub de pilotatge ERW (219 mm - 660 mm de diàmetre exterior)
| Diàmetre exterior (mm) | Opcions de gruix de paret (mm) | Pes (kg/m²) | Longitud estàndard |
| 219.1 | 6.0, 8.0, 10.0, 12.5, 15.0 | 31,5 - 75,5 | 6 m / 12 m |
| 273.1 | 6.0, 8.0, 10.0, 12.5, 15.0, 18.0 | 39,5 - 113,2 | 6 m / 12 m |
| 323,9 | 6.0, 8.0, 10.0, 12.5, 15.0, 18.0, 20.0 | 47,0 - 149,8 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 355,6 | 6.0, 8.0, 10.0, 12.5, 15.0, 18.0, 20.0, 22.0 | 51,7 - 180,8 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 406.4 | 6.0, 8.0, 10.0, 12.5, 15.0, 18.0, 20.0, 22.0, 25.0 | 59,2 - 235,1 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 457.2 | 8.0, 10.0, 12.5, 15.0, 18.0, 20.0, 22.0, 25.0 | 88,6 - 266,5 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 508.0 | 8.0, 10.0, 12.5, 15.0, 18.0, 20.0, 22.0, 25.0 | 98,6 - 297,8 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 558,8 | 8.0, 10.0, 12.5, 15.0, 18.0, 20.0, 22.0, 25.0 | 108,7 - 329,1 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 609.6 | 8.0, 10.0, 12.5, 15.0, 18.0, 20.0, 22.0, 25.0 | 118,7 - 360,4 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 660.4 | 8.0, 10.0, 12.5, 15.0, 18.0, 20.0, 22.0, 25.0 | 128,7 - 391,7 | 6 m / 12 m / 18 m |
Tub de pilotatge LSAW (508 mm – 3.000 mm de diàmetre exterior)
| Diàmetre exterior (mm) | Opcions de gruix de paret (mm) | Pes (kg/m²) | Longitud estàndard |
| 508 – 610 | 6,0 – 25,4 | 74,3 – 366,3 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 610 – 762 | 6,0 – 30,0 | 89,4 – 541,5 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 762 – 914 | 8,0 – 35,0 | 148,8 – 758,5 | 6 m / 12 m / 18 m / 24 m |
| 914 – 1.067 | 10,0 – 40,0 | 222,9 – 1.013,2 | 6 m / 12 m / 18 m / 24 m |
| 1.067 – 1.220 | 12,0 – 45,0 | 312,2 – 1.303,9 | 6 m / 12 m / 18 m / 24 m |
| 1.220 – 1.422 | 12,0 – 50,0 | 357,6 – 1.692,0 | 6 m / 12 m / 18 m / 24 m |
| 1.422 – 1.625 | 12,0 – 50,0 | 417,3 – 1.941,4 | 6 m / 12 m / 18 m / 24 m |
| 1.625 – 2.000 | 12,0 – 50,8 | 477,1 – 2.441,1 | 6 m / 12 m / 18 m / 24 m |
| 2.000 – 2.500 | 12,0 – 50,8 | 588,5 – 3.065,7 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 2.500 – 3.000 | 12,0 – 50,8 | 736,5 – 3.693,4 | 6 m / 12 m / 18 m |
Nota: Dimensions personalitzades fora d'aquests rangs disponibles sota petició. Diàmetres més grans (fins a 4.000 mm / 160") disponibles per a projectes especialitzats.
5. Normes comunes de canonades de pilotatge, marines i de fonamentació fabricades per Womic Steel
| Estàndard | Graus d'acer | Aplicació típica |
| Normes de pilotes ASTM | ||
| ASTM A252 (Especificació estàndard per a piles de tubs d'acer soldats i sense soldadura) | GR.1, GR.2, GR.3 | Pilons de tubs d'acer per a fonamentació profunda, pilotatge marí |
| ASTM A500 (Especificació estàndard per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en fred) | GR.A, GR.B, GR.C | Tubs estructurals rodons/quadrats per a pilotatge i apuntalament |
| ASTM A501 (Especificació estàndard per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en calent) | GR.A, GR.B | Tubs estructurals conformats en calent per a pilotatge |
| ASTM A690 (Especificació estàndard per a pilots en H i xapes d'acer de níquel-coure-fòsfor de baixa resistència) | Grau Mariner | Pilots d'acer resistents a la corrosió de l'aigua de mar |
| ASTM A572 (Especificació estàndard per a acer estructural de columbi-vanadi de baixa resistència i baix aliatge) | GR.42, GR.50, GR.60, GR.65 | Pilots estructurals d'alta resistència i baix aliatge |
| ASTM A588 (Especificació estàndard per a acer estructural de baixa aleació d'alta resistència amb resistència a la corrosió atmosfèrica) | GR.A, GR.B, GR.C | Pilots d'acer resistents a la intempèrie, fonamentació de ponts |
| ASTM A913 (Especificació estàndard per a formes d'acer de baixa aleació d'alta resistència de qualitat estructural) | GR.50, GR.60, GR.65, GR.70 | Pilots d'acer d'alta resistència amb soldabilitat millorada |
| ASTM A857 (Especificació estàndard per a xapes d'acer, conformades en fred, de calibre lleuger) | — | Pàl·lots de xapa lleugera conformats en fred |
| Normes de pilotatge EN / DIN / BS / NF | ||
| EN 10248 (Plaques d'acer laminades en calent - Condicions tècniques de lliurament per a acers no aliats) | S235GP, S275GP, S355GP | Pilons de xapa i tubs d'acer laminats en calent |
| EN 10219 (Perfeccions buides d'acer soldat conformades en fred per a finalitats estructurals) | S235JRH, S275JRH, S355JRH, S355J2H | Perfils buits estructurals soldats conformats en fred per a pilotatge |
| EN 10025 (Productes laminats en calent d'acers estructurals - Acers estructurals no aliats) | S235JR, S275JR, S355JR, S355J2, S420ML, S460ML | Acer estructural laminat en calent per a pilotatge i ús marí |
| EN 10225 (Acers estructurals soldables per a estructures fixes marines) | S355G8+M, S355G10+M, S420G1+QT, S460G1+QT | Acer estructural per a pilotatge offshore i marins |
| EN 10348 (Acer per a pilotatge de xapa - Pilotatge de xapa d'acer no aliat laminat en calent) | S240GP, S270GP, S320GP, S355GP | Piló de xapa d'acer laminat en calent per a murs de contenció |
| DIN 2458 (Tubs i accessoris d'acer soldats - Condicions tècniques generals de lliurament - substituïda per EN 10219) | St37.0, St44.0, St52.0 | Tubs d'acer soldats estàndard alemanys per a pilotatge |
| DIN 17100 (Acer per a usos estructurals generals - substituïda per EN 10025) | St37-2, St44-2, St52-3 | Acer estructural estàndard alemany per a pilotatge |
| BS 1387 (Especificació per a tubs i tubulars d'acer cargolats i encaixats - substituïda per EN 10255) | Classe A, Classe B, Classe C | Tubs d'acer roscats estàndard britànics per a pilotatge i bastides |
| BS 4360 (Especificació per a acers estructurals soldables - substituïda per EN 10025) | Grau 43A, 43B, 50B | Acer estructural estàndard britànic per a pilotatge (històric) |
| NF A49-311 (Tubes en acier soudés pour le pillage - estàndard francès de piling) | E24, E36 | Tubs d'acer soldats estàndard francès per a pilotatge |
| Normes de pilons API / JIS / KS / AS / CSA | ||
| API 5L (Especificació per a canonades) | GR.B, X42, X52, X65, X70 | Canonada utilitzada com a pilotatge (comú a alta mar) |
| API 2B (Especificació per a la fabricació de tubs d'acer estructural per a aplicacions offshore) | GR.42, GR.50, GR.60 | Pilotatge de tubs d'acer estructurals a alta mar |
| JIS A5525 (Piles de canonades d'acer) | SKK490, SKK540 | Pilons de tubs d'acer per a estructures portuàries i marines |
| JIS A5528 (piles de xapa tubulars d'acer) | SY295, SY390 | Pilots de xapa tubular d'acer per a la construcció de ports |
| JIS A5526 (Palmes de xapa d'acer) | SYW295, SYW390 | Piló de xapa d'acer laminat en calent |
| JIS G3444 (Tubs d'acer al carboni per a usos estructurals generals) | STK290, STK400, STK490, STK540 | Tubs d'acer al carboni per a pilots estructurals |
| JIS G3136 (Acers laminats per a estructures d'edificis) | SN400, SN490 | Acer per a pilons de fonamentació de la construcció |
| KS D 3566 (Tubs d'acer al carboni per a usos estructurals generals - Estàndard coreà) | STK290, STK400, STK490, STK540 | Tubs estructurals estàndard coreans per a pilotatge |
| KS D 3862 (Piles de tubs d'acer - estàndard coreà) | SKK400, SKK490, SKK540 | Piles de tubs d'acer estàndard coreans per a estructures portuàries |
| AS 1163 (Seccions buides d'acer estructural - Estàndard australià) | C250, C350, C450 | Seccions buides estructurals estàndard australianes per a pilotatge |
| AS 1074 (Tubs i tubs d'acer per a servei ordinari - estàndard australià) | — | Tubs d'acer estàndard australians per a pilotatge general |
| CSA G40.21 (Acer de qualitat estructural - Norma canadenca) | 44W, 50W, 50A | Acer estructural estàndard canadenc per a pilotatge |
| Estàndards de pilotes NORSOK / DNV / ISO | ||
| NORSOK Y15 (Estructures d'acer marines - Requisits de materials) | S355, S420, S460 | Estàndard noruec per a estructures d'acer marines |
| NORSOK M-650 (Qualificació de fabricants de materials especials per a ús offshore) | Tots els graus | Qualificació per al subministrament de materials a l'estranger |
| DNV-OS-B101 (Materials metàl·lics per a estructures marines) | S355, S420, S460 | Estàndard DNV per a pilotatge d'acer en alta mar |
| DNV-OS-C201 (Disseny estructural d'unitats marines - Requisits de materials) | S355, S420, S460 | Estàndard DNV per a pilotatge estructural a alta mar |
| ISO 630 (Acers estructurals - Planxes, plans amples, barres, seccions) | Fe360, Fe430, Fe510 | Estàndard internacional per a pilots d'acer estructural |
| ISO 3183 (Indústries del petroli i del gas natural - Tubs d'acer per a sistemes de transport per canonades) | L245, L290, L360, L415, L450, L485 | Equivalent ISO de l'API 5L per a pilotatge de canonades |
| Altres normes internacionals de pilotatge | ||
| GOST 10706 (Tubs d'acer soldats per a canonades i estructures - estàndard rus) | St20, St35, St45 | Tubs d'acer soldats estàndard russos per a pilotatge |
| GOST 20295 (Tubs d'acer soldats per a gasoductes principals i oleoductes - estàndard rus) | K38, K52, K60 | Canonada estàndard russa utilitzada com a pilotatge |
| NBR 8261 (Pilotes d'acer per a construcció civil - estàndard brasiler) | — | Tubs de pilotatge d'acer estàndard brasilers |
| IRAM 688 (Tubs d'acer per a fins estructurals - estàndard argentí) | F24, F36 | Tubs estructurals estàndard argentins per a pilotatge |
| SANS 657 (Tubs d'acer per a finalitats estructurals - Estàndard sud-africà) | — | Tubs estructurals estàndard sud-africans per a pilotatge |
Ús:Pilotatge de fonamentació profunda, pilotatge marí, fonamentació de plataformes marines, construcció de molls i molls, fonamentació de ponts, protecció costanera, escullera, sistema de parafangs, pilotatge encoixinat, construcció de ports i ports, recuperació de terrenys, formació fluvial, enginyeria de túnels, construcció de ports en aigües profundes, fonamentació de rehabilitació sísmica, murs de contenció, dics, fonamentació de caixons, fonamentació d'aerogeneradors marins, fonamentació de túnels tubulars submergits, murs de xapa i pintura
6. Procés de fabricació: pila de tubs d'acer ERW i LSAW
Procés de soldadura per resistència elèctrica (ERW) per a tubs d'apilament (219 mm - 660 mm de diàmetre exterior):
Inspecció de matèries primeres (bobina):Les bobines d'acer laminades en calent entrants es verifiquen quant a la composició química, les propietats mecàniques i la qualitat superficial segons les normes ASTM A252, EN 10248 o les especificacions del client. A cada bobina se li assigna un número de calor únic per garantir la traçabilitat completa del material durant tota la producció.
Desenrotllament i anivellament:Les bobines d'acer es carreguen al desenrotllador i es passen per una màquina anivelladora de precisió per aplanar la tira, eliminar el conjunt de bobines i garantir una planitud uniforme per a un conformat consistent.
Fresat i retall de vores:Les dues vores longitudinals de la tira d'acer es fresen i es retallen amb una tolerància d'amplada precisa (±0,5 mm). La preparació de les vores crea una superfície neta i paral·lela, essencial per a la formació de soldadures d'alta qualitat.
Conformació (conformació en fred):La tira anivellada passa a través d'una sèrie progressiva de rodets de conformació (seccions de desglossament, pas lateral i pas d'aletes) que formen gradualment la tira plana en una forma cilíndrica oberta (carcassa de tub) amb les vores preparades per a la soldadura.
Soldadura d'alta freqüència (HFW / ERW):El tub format passa a través de bobines d'inducció d'alta freqüència o sabates de contacte. El corrent d'alta freqüència (normalment de 200 a 500 kHz) escalfa les vores d'acoblament a la temperatura de forja (aproximadament entre 1.350 i 1.500 °C). La soldadura en estat sòlid es produeix quan les vores escalfades es pressionen juntes mitjançant rodets de compressió, creant una soldadura forjada sense material de farciment afegit.
Eliminació de cordons de soldadura (interns i externs):La rebava interna i externa (excés de metall de soldadura) s'elimina mitjançant eines de carbur (fulles de fresat) mentre la zona de soldadura encara està calenta, produint un perfil de superfície llisa amb un reforç mínim de la soldadura.
Dimensionament i conformació:El tub soldat passa per una sèrie de rodets de dimensionament per aconseguir una tolerància precisa del diàmetre exterior final (normalment de ±0,5% a ±1,0% segons l'estàndard).
Tractament tèrmic (opcional):Per a aplicacions que requereixen una ductilitat o un alleujament de tensions millorats, la zona de soldadura (o tot el tub) pot sotmetre's a un tractament tèrmic en línia o fora de línia. La normalització a 890-930 °C produeix una microestructura uniforme de ferrita-perlita.
Tall a mida:El tub continu es talla a longituds especificades mitjançant serres de tall voladores (tall en fred) amb control de longitud de precisió (±3 mm per a longituds estàndard, +50 mm -0 mm per a especificacions d'pilotes).
Assaigs no destructius (ADN):
Prova ultrasònica 100% (UT):El sistema UT automàtic inspecciona tota la costura de soldadura i tot el cos del tub per detectar laminacions, inclusions i manca de fusió.
Prova de corrents de Foucault (ET):Inspecció contínua en línia de la qualitat de la soldadura durant la producció.
Prova hidrostàtica (opcional):Disponible a petició del client per a aplicacions crítiques d'pilotes que requereixen verificació de la integritat de la pressió.
Acabat final:Extrems llisos (tall quadrat) o extrems bisellats (angle de bisell de 30°-35°) segons les especificacions del client. Es poden soldar anells d'acer de sacrifici als extrems dels tubs per a una protecció addicional durant el clavat de pilons.
Inspecció i marcatge final:Inspecció visual de defectes superficials, verificació dimensional (diàmetre exterior, pes, longitud, rectitud) i marcatge permanent segons la norma aplicable (inclosos el grau, la mida, el número de calor i la identificació del fabricant).
Procés LSAW (soldadura per arc submergit longitudinal) per a tubs d'apilament (508 mm - 3.000 mm de diàmetre exterior):
Inspecció de matèries primeres (placa):Les planxes d'acer entrants es verifiquen quant a la composició química, les propietats mecàniques, la qualitat de la superfície i la precisió dimensional segons les normes ASTM A252, EN 10248 o les especificacions del client. A cada planxa se li assigna un número de calor únic per a una traçabilitat completa.
Preparació de la vora de la placa (bisellat):Les vores longitudinals de la placa d'acer es bisellen (normalment amb un bisell en V simple o doble) mitjançant fresadores de vores per crear la geometria adequada per a la soldadura per arc submergit.
Flexió de plaques (conformació):La placa preparada es forma en una forma cilíndrica oberta mitjançant una premsa de plegat de plaques (conformació JCO, conformació UO o procés de plegat de 3/4 rodets segons els requisits de diàmetre i gruix).
Soldadura per punts:La costura oberta es solda per punts a intervals per mantenir la forma cilíndrica durant el procés principal de soldadura.
Soldadura per arc submergit intern (SAW):La costura longitudinal interna es solda mitjançant un equip automàtic de soldadura per arc submergit amb la combinació adequada de flux i filferro (normalment una o més passades depenent del gruix de la paret).
Soldadura per arc submergit extern (SAW):La costura longitudinal externa es solda mitjançant un equip automàtic de soldadura per arc submergit, completant la soldadura de penetració completa.
Expansió (opcional):El tub soldat es pot expandir mecànicament (normalment una expansió del 0,3-1,5%) per millorar la precisió dimensional (rodonesa i rectitud) i alleujar les tensions de soldadura residuals.
Assaigs no destructius (ADN):
Prova ultrasònica 100% (UT):El sistema automàtic UT inspecciona tota la costura de soldadura (tant interna com externa) i tot el cos de la canonada per detectar laminacions, inclusions, manca de fusió i altres discontinuitats.
Proves radiogràfiques (RT):Inspecció de raigs X o raigs gamma de la costura de soldadura (puntual o de longitud completa, segons s'especifiqui) per verificar la qualitat i la penetració de la soldadura.
Inspecció de partícules magnètiques (MPI):Inspecció de les puntes de soldadura i la zona afectada per la calor per detectar esquerdes i discontinuitats superficials.
Acabat final:Extrems llisos (tall quadrat) o extrems bisellats (angle de bisell de 30°-35° amb un aterratge d'1,6 mm ±0,8 mm) segons les especificacions del client. Es poden soldar anells d'acer de sacrifici als extrems dels tubs per a la protecció contra el clavat de pilons.
Inspecció i marcatge final:Inspecció visual de defectes superficials, verificació dimensional (diàmetre exterior, pes, longitud, rectitud, rodonesa) i marcatge permanent segons la norma aplicable.
7. Control de qualitat i procediments de prova per a tubs d'apilament
| Escenari | Mètode d'inspecció | Propòsit |
| Matèria primera | Anàlisi química (espectròmetre OES) | Verificar el compliment dels límits de composició de la norma ASTM A252 / EN 10248 |
| Matèria primera | Proves de tracció | Verificar el límit elàstic, la resistència a la tracció i l'allargament |
| Matèria primera | Proves per ultrasons (placa/bobina) | Detectar laminacions i defectes interns |
| En procés (ERW) | Inspecció dimensional (micròmetres, calibres) | Monitoritzar el pes exterior i el pes durant el conformat i el dimensionament |
| En procés (LSAW) | Inspecció de preparació de vores | Verificar l'angle del bisell, l'aterratge i l'estat de la superfície |
| Zona de soldadura (ERW) | Proves per ultrasons (UT) - En línia | Detectar discontinuitats de soldadura, manca de fusió |
| Zona de soldadura (LSAW) | Proves per ultrasons (UT) - Automàtiques | Inspecció completa de les costures de soldadura per detectar defectes interns/externs |
| Zona de soldadura (LSAW) | Proves radiogràfiques (RT) | Verificar la penetració de la soldadura, la porositat i la inclusió d'escòria |
| Zona de soldadura | Inspecció de partícules magnètiques (MPI) | Detecció de fissures superficials (soldadura i HAZ) |
| Canonada acabada | Inspecció dimensional | Verificar el diàmetre exterior, el pes, la longitud, la rectitud i la rodonesa |
| Canonada acabada | Prova hidrostàtica (opcional) | Verificar la integritat de la pressió per a aplicacions crítiques |
| Canonada acabada | Prova de flexió guiada | Verificar la ductilitat i la solidesa de la soldadura |
| Canonada acabada | Prova d'aplanament (només ERW) | Verificar la ductilitat i la solidesa del cos de la canonada |
| Canonada acabada | Prova d'impacte Charpy V-Notch (opcional) | Verificar la resistència a baixes temperatures per a ús marí |
| Canonada acabada | Prova de duresa (opcional) | Verificar la duresa màxima per a la soldabilitat |
| Canonada acabada | Inspecció visual i de superfícies | Comprovar si hi ha defectes superficials, laminacions, esquerdes |
| Canonada acabada | Verificació de marcatge | Assegurar un marcatge permanent segons la norma |
Proves opcionals per a aplicacions crítiques marines i offshore:
● Prova de tenacitat a la fractura CTOD (desplaçament de l'obertura de la punta de la fissura)
● Prova HIC (esquerdament induït per hidrogen) segons NACE TM0284
● Prova SSC (fissura per tensió de sulfur) segons NACE TM0177
● Proves de duresa (HV10 o HRC) per a la qualificació de servei àcid
Documentació de qualitat:
● Certificat de prova de molí segons la norma EN 10204 tipus 2.2, 3.1 o 3.2
● Informe de prova ultrasònica (soldadura i cos)
● Informe de la prova radiogràfica (si s'especifica)
● Informe d'inspecció dimensional
● Traçabilitat des del número de calor fins a la canonada acabada
8. Aplicacions principals: canonades d'acer marí per a pilots
Els tubs d'acer marí ASTM A252 GR.3 i EN 10248 S355GP per a pilots són components essencials en fonamentacions profundes, construcció marina i projectes d'enginyeria civil pesada:
Pilotatge de fonamentació profunda:Pilots portants per a edificis alts, ponts, instal·lacions industrials i estructures pesades que requereixen un suport profund de fonaments. L'alta resistència de GR.3 i S355GP permet profunditats de fonamentació més grans i una major capacitat de càrrega.
Fundació de Plataformes Marines i Offshore:Pilons de fonamentació per a plataformes de petroli i gas marins, plataformes de perforació, plataformes de producció i fonamentacions d'aerogeneradors marins. Els pilons marins han de suportar l'acció de les ones, les forces dels corrents i l'entorn corrosiu de l'aigua de mar.
Construcció de molls, molls i ports:Pilons per a terminals de contenidors, ports de càrrega a granel, terminals de passatgers, instal·lacions Ro-Ro i molls de càrrega general. Els pilons proporcionen suport estructural per a estructures de coberta, dofins d'amarratge i dofins de pit.
Fonamentació del pont i moll:Pilons de fonamentació profunda per a pilars de ponts, estreps i fonamentacions de torres per a ponts atirantats i penjants. Els pilons transfereixen càrregues estructurals a estrats de suport competents.
Protecció costanera i dic:Pilons per a estructures de dics marins, revestiments costaners, protecció de la costa i control de l'erosió. Els pilons de tubs d'acer proporcionen un suport estructural robust per a unitats d'armadura i estructures de revestiment de formigó.
Construcció d'esculleres i molls:Pilons per a fonaments de dics de runam, dics de parets verticals, espigons i espigons. Els pilons proporcionen estabilitat de fonaments per a estructures que dissipen les ones.
Suport del sistema Fender:Pilons de suport per a sistemes de defensa marina a les façanes dels molls i a les estructures d'amarratge. Els pilons absorbeixen l'energia d'amarratge i protegeixen el vaixell i l'estructura durant les operacions d'amarratge.
Pila de jaqueta per a plataforma de petroli i gas:Pilons per a estructures de jacket que suporten plataformes de producció de petroli i gas. Els pilons de gran diàmetre i paret gruixuda es col·loquen a través de les potes del jacket i es cimenten al seu lloc.
Recuperació de terres i recuperació del dic:Pilons per a estructures de contenció d'àrees de recuperació, dics perimetrals i dics de recuperació. Els pilons proporcionen integritat estructural per a projectes d'ampliació de terrenys.
Formació fluvial i control d'inundacions:Pilots per a la protecció de ribes fluvials, marges guia, ramals i estructures de control d'inundacions. Els pilons de tubs d'acer estabilitzen les ribes dels rius i protegeixen contra l'escorça i l'erosió.
Enginyeria de túnels i talls de túnels:Pilons per a fonaments de túnels de tipus "cut-and-cover", murs de pilons secants i estructures de suport de portals de túnels. Els pilons proporcionen suport vertical i lateral per a estructures subterrànies.
Fonamentació de Reforma Sísmica:Pilotatge per a la rehabilitació sísmica d'estructures existents, incloent-hi fonaments de ponts, fonaments d'edificis i estructures portuàries que requereixen una resistència millorada als terratrèmols.
9. Embalatge i enviament: tubs d'acer marí per a pilots
Els tubs d'acer marí per a pilots ASTM A252 GR.3 i EN 10248 S355GP s'embalen i s'envien amb la màxima cura per garantir la seva protecció durant el transport. A continuació, es mostra una descripció del procés d'embalatge i enviament per a tubs d'embalatge de gran diàmetre:
Embalatge:
Revestiment protector:Abans de l'embalatge, les canonades es poden recobrir amb una fina capa d'oli antioxidant o vernís protector per evitar la corrosió i l'oxidació de la superfície durant l'emmagatzematge i el transport. També hi ha un acabat nu disponible per a l'aplicació immediata del recobriment a la destinació o per a entorns marins on s'especifica una tolerancia de corrosió.
Agrupació (diàmetres petits):Per a canonades de diàmetre més petit (normalment inferiors a 610 mm / 24"), les canonades s'agrupen en feixos hexagonals o rectangulars. Es fixen amb corretges d'acer (normalment de 3 a 5 corretges per feix amb protectors de cantonades) per evitar el moviment dins del feix.
Apilament individual (grans diàmetres):Per a canonades de diàmetre més gran (superiors a 610 mm / 24"), les canonades es manipulen i s'envien normalment individualment a causa de les restriccions de pes i dimensions. La fusta d'estiba o el farciment de goma col·locat entre les capes de les canonades evita l'abrasió i els danys al recobriment.
Taps finals:Es col·loquen taps de plàstic o acer a tots dos extrems de cada canonada (o embolcall de plàstic per a extrems bisellats) per protegir els extrems bisellats, els extrems llisos i les connexions roscades de danys per impacte, entrada de residus i humitat.
Anells d'acer de sacrifici (opcionals):Per a les canonades d'apilatge que requereixen una protecció millorada dels extrems durant el clavat de pilons, es solden anells d'acer de sacrifici (normalment de 50-100 mm d'amplada i 6-12 mm de gruix) a l'extrem de clavat de cada canonada. Aquests anells absorbeixen els impactes del martell de clavat i protegeixen l'extrem de la canonada de la deformació.
Encoixinat i amortiment:Per a comandes d'exportació premium, s'utilitzen materials d'encoixinat com ara anells d'escuma, tires de goma o fusta d'estiba entre les capes de canonades per evitar l'abrasió, els danys al recobriment i els danys per impacte durant la manipulació i el transport.
Punts d'elevació:Es poden afegir ungles d'elevació o punts d'elevació designats a canonades pesades (més de 2.000 kg per canonada) per facilitar la descàrrega segura a la destinació mitjançant grua o carretó elevador.
Enviament:
Mode de transport:Les canonades es transporten mitjançant vaixells portacontenidors (contenidors de 20 peus o 40 peus per a diàmetres petits), vaixells de càrrega a granel (transport fraccionat per a diàmetres grans i grans volums) o mercaderies ferroviàries, depenent de la destinació, el volum de la comanda i la urgència del lliurament. Els vaixells de càrrega de projectes es poden utilitzar per a canonades de diàmetre molt gran o extrallargues.
Contenidorització (diàmetres petits):Per a canonades de diàmetre més petit (normalment inferiors a 508 mm / 20"), les canonades es carreguen en contenidors d'enviament estàndard de 20 peus o 40 peus per garantir un trànsit segur i organitzat. La càrrega del contenidor protegeix la càrrega de les condicions meteorològiques, la humitat i els contaminants externs. La càrrega màxima del contenidor sol ser de 20 a 25 tones per contenidor de 20 peus.
Càrrega de vaixells a granel (grans diàmetres i grans volums):Per a comandes de gran volum (normalment >500 tones) o canonades de gran diàmetre (superiors a 508 mm / 20"), les canonades es carreguen directament a granelers o vaixells amb engranatges. Les bigues elevadores i les barres separadores eviten danys durant la càrrega. S'utilitzen estiba, amarratge i cadenes de subjecció per evitar que la càrrega es mogui durant el trànsit marítim. Aquest mètode és el més rendible per a projectes de pilotatge marins pesats.
Contenidors de plataforma plana o oberts (sobrealçada / sobrellargada):Per a canonades que superen les dimensions estàndard dels contenidors (longitud > 12 m o diàmetre > 2,3 m), es poden utilitzar contenidors de plataforma plana o contenidors de part superior oberta per a quantitats fraccionades a granel. Aquests contenidors especialitzats permeten el transport segur de càrrega sobredimensionada.
Etiquetatge i documentació:Cada feix o tub individual està clarament etiquetat amb informació essencial, com ara el grau del material, l'estàndard, les dimensions, el número de calor, el número de feix/tub i les instruccions de manipulació. Es preparen documents d'enviament complets per al despatx de duanes i el seguiment de la càrrega.
Compliment duaner:Per a enviaments internacionals, es prepara tota la documentació duanera necessària, inclosa la factura comercial, la llista d'embalatge, el coneixement d'embarcament, el certificat d'origen (si escau), els certificats de prova de fàbrica i qualsevol permís d'importació necessari, per garantir un despatx sense problemes al port de destinació.
Fixació segura:Dins del vehicle o contenidor de transport, els feixos i les canonades individuals es fixen i s'apuntalen de manera segura mitjançant fleixos d'acer (amb protectors de cantonades), bosses d'estiba, apuntalaments de fusta o amarratge amb cadena per evitar que es desplacin, rodolin o es moguin, cosa que podria causar danys durant el transport.
Seguiment i monitorització:S'utilitzen sistemes avançats de seguiment logístic per controlar l'estat dels enviaments i proporcionar actualitzacions de la ubicació en temps real als clients. Es proporcionen números de seguiment de contenidors per a tots els enviaments de contenidors. Seguiment de vaixells disponible per a enviaments a granel.
Assegurança:Depenent del valor de la comanda i dels requisits del client, es pot contractar una assegurança de càrrega marítima (tot risc o amb cobertura mitjana) per cobrir possibles pèrdues o danys durant el trànsit. Per a projectes de pilons marins d'alt valor, es pot recomanar una assegurança addicional d'aparellatge i instal·lació.
Planificació d'elevació pesada:Per a canonades extra pesades (més de 5.000 kg per canonada), es recomana una coordinació prèvia amb el port de destinació per a equips de manipulació de càrregues pesades (grues amb capacitat suficient, barres d'expansió especialitzades). Womic Steel proporciona especificacions detallades de la càrrega, incloent-hi pesos i dimensions individuals de les canonades per a la planificació del projecte.
En resum, Womic Steel garanteix que tots els tubs d'acer marí per a pilots ASTM A252 GR.3 i EN 10248 S355GP s'embalen amb mesures de protecció líders en la indústria i s'envien mitjançant mètodes de transport fiables per arribar al seu destí en condicions òptimes. Un embalatge i uns procediments d'enviament adequats són essencials per preservar la integritat i la qualitat dels productes lliurats, especialment per a projectes crítics de fonamentació marina.
10. Avantatges i preguntes freqüents de Womic Steel: canonades d'acer marí per a pilots
Per què associar-se amb Womic Steel per a tubs de pilotatge marins?
Gamma completa de processos i mides:Tant els processos ERW (219 mm-660 mm de diàmetre exterior) com LSAW/SSAW (508 mm-3.000 mm de diàmetre exterior) estan disponibles sota un mateix sostre, cosa que elimina la necessitat de diversos proveïdors. Gruix de paret de fins a 50,8 mm i longituds de fins a 60 m disponibles per a projectes de fonamentació profunda.
Capacitat estàndard dual:Compliment total amb les normes ASTM A252 (GR.1, GR.2, GR.3) i EN 10248 (S235GP, S275GP, S355GP), a més de normes suplementàries (API 5L, EN 10219, JIS A5525, etc.). Un sol proveïdor per a múltiples requisits del mercat.
Enfocament en marina i alta mar:Experiència especialitzada en aplicacions de pilons marins i offshore, incloent-hi la construcció de ports, plataformes marins, fonamentacions de ponts i projectes de protecció costanera. Coneixement de la protecció contra la corrosió marina i els requisits de tensió de conducció.
Anells d'acer de sacrifici:Soldadura interna d'anells d'acer de sacrifici als extrems de la canonada per a una protecció millorada durant les operacions de clavada de pilons, reduint la deformació dels extrems de la canonada i els retards en la instal·lació.
Serveis de valor afegit:Bisellatge de punta (30°-35°), tall de punta plana, recobriment protector (FBE, 3LPE, epoxi de quitrà d'hulla, galvanització) i recobriment anticorrosió disponibles internament o a través d'instal·lacions associades qualificades.
Capacitat de llarga durada:Fins a 60 m de longitud única per a projectes de fonamentació profunda, cosa que redueix els requisits d'empalmament sobre el terreny i el temps d'instal·lació. Longituds personalitzades disponibles sense càrrecs addicionals per a rangs estàndard.
Logística competitiva:La col·laboració estratègica amb transitaris globals i especialistes en càrrega de projectes garanteix una càrrega optimitzada (contenidor, càrrega fraccionada o vaixell de projecte) i un enviament rendible a tot el món per a tubs d'apil·lació pesats i sobredimensionats.
Documentació completa:Certificats complets de proves de molí (EN 10204 Tipus 2.2, 3.1 o 3.2), informes de proves no destructives (UT, RT), informes dimensionals i documentació de traçabilitat proporcionats per a cada enviament. Inspecció per part de tercers (SGS, BV, TÜV, LR, DNV) facilitada a petició.
Trieu Womic Steel Group com el vostre soci de confiança per a tubs d'acer marí d'alta qualitat ASTM A252 GR.3 i EN 10248 S355GP i un rendiment de lliurament imbatible per a projectes marins, marins i de fonamentació profunda a tot el món. Us convidem a consultar!
Lloc web: www.womicsteel.com
Correu electrònic: sales@womicsteel.com
Telèfon/WhatsApp/WeChat:
Víctor: +86-15575100681
Jack: +86-18390957568
Preguntes freqüents (FAQ) - Tubs d'acer marí per a pilots
P: Quina diferència hi ha entre ASTM A252 GR.3 i EN 10248 S355GP per a pilots marins?
A: L'ASTM A252 GR.3 (estàndard americà) té un límit elàstic mínim de 345 MPa (50.000 psi), mentre que l'EN 10248 S355GP (estàndard europeu) té un límit elàstic mínim de 355 MPa (51.500 psi). L'EN 10248 S355GP també té límits de composició química lleugerament més estrictes (C, P, S més baixos) i requisits opcionals de proves d'impacte a baixa temperatura. Ambdues són adequades per a aplicacions de pilotatge marins. L'elecció normalment depèn de l'especificació del projecte i de la preferència estàndard regional. Per a projectes a Amèrica i Àsia que segueixen els estàndards API/ASTM, es prefereix el GR.3. Per a projectes europeus, de l'Orient Mitjà i africans, s'especifica habitualment l'S355GP.
P: Quin procés de fabricació he de triar per al meu projecte de canonades d'pilotes: ERW o LSAW?
A: Per a diàmetres exteriors de fins a 660 mm (26 polzades), l'ERW generalment és més rendible i ofereix terminis de producció més ràpids. Per a diàmetres de 508 mm a 3.000 mm (de 20 a 120 polzades), es requereix LSAW, ja que la tecnologia ERW no pot produir aquests diàmetres més grans. Per a diàmetres superiors a 3.000 mm (120 polzades), es pot considerar SSAW (soldat en espiral). Els requisits de gruix de paret també influeixen en la selecció del procés: LSAW pot aconseguir parets més gruixudes (fins a 50,8 mm) en comparació amb l'ERW (normalment fins a 25,4 mm). Womic Steel us pot assessorar sobre el procés òptim en funció dels vostres requisits dimensionals específics i del pressupost del projecte.
P: Què és un anell d'acer de sacrifici i quan s'ha d'utilitzar?
A: Un anell d'acer de sacrifici és una secció curta d'acer (normalment de 50-100 mm d'amplada, 6-12 mm de gruix, amb el mateix diàmetre exterior del tub) soldada a l'extrem d'accionament d'un tub d'piló. Absorbeix l'energia d'impacte del martell de clavar pilons, protegint l'extrem del tub de deformacions, vinclaments o esquerdes. Es recomanen anells de sacrifici per a:
● Condicions de conducció dures (sorra densa, grava, alveolars de roca)
● Martells pesants per clavar pilons (impacte d'alta energia)
● Canonades de paret fina (relació diàmetre-gruix > 50)
● Projectes crítics on els danys a l'extrem de la canonada podrien causar retards en el calendari
● Canonades que requereixen estanquitat després de la conducció
P: Quines opcions de longitud hi ha disponibles per a les canonades de pilotatge marin? Podeu subministrar longituds extra llargues per reduir les empalmades al camp?
A: Les longituds estàndard són 6 m, 12 m i 18 m. Per a projectes de fonamentacions profundes i marins, subministrem longituds personalitzades de fins a 60 m (200 peus) depenent del diàmetre i el gruix de la paret. Les longituds extrallargues ofereixen avantatges significatius: nombre reduït d'empalmes de camp (cost d'instal·lació més baix, programació més ràpida), continuïtat estructural millorada i risc reduït de defectes de soldadura. Tanmateix, les longituds més llargues requereixen un transport especialitzat (contenidors de prestatgeries planes, vaixells a granel o càrrega de projecte) i poden tenir costos logístics més elevats. Recomanem optimitzar la longitud en funció dels requisits del projecte, les opcions de transport i les restriccions d'accés al lloc. Si us plau, proporcioneu els detalls del vostre projecte per conèixer la disponibilitat de longituds específiques i el termini de lliurament.
P: Quines opcions de recobriment hi ha disponibles per a canonades de pilotatge marins per protegir-les contra la corrosió de l'aigua de mar?
A: Oferim múltiples opcions de recobriment anticorrosió per a entorns marins:
FBE (Epoxi fusionat):Capa simple o doble, excel·lent adherència i resistència al desenllaç catòdic, gruix típic de 300-500 micres.
3LPE / 3LPP (Polietilè / Polipropilè de tres capes):Protecció mecànica superior i resistència a la corrosió, gruix típic de 2,0-4,5 mm, adequat per a ambients marins agressius.
Epoxi de quitrà de carbó:Excel·lent resistència a l'aigua i compatibilitat amb la protecció catòdica, gruix típic de 300-600 micres.
Galvanització per immersió en calent:El recobriment de zinc (normalment de 85-100 micres) proporciona protecció de sacrifici en els punts de danys del recobriment.
Epoxi líquid:Revestiment aplicat in situ per a retocs i reparacions.
Revestiment de pes de formigó (CWC):Per a canonades submergides que requereixen flotabilitat negativa.
Per a la majoria d'aplicacions de pilons marins, el recobriment 3LPE o FBE combinat amb protecció catòdica (ànodes de sacrifici o corrent imprès) és l'estàndard de la indústria. La selecció del recobriment depèn de les condicions de l'aigua de mar (temperatura, salinitat, contingut d'oxigen), la vida útil del disseny (20-50 anys) i el pressupost del projecte.
P: Podeu subministrar tubs de pilotatge amb inspecció de tercers (SGS, BV, TÜV, DNV, LR)?
R: Sí. Acceptem i facilitem les inspeccions de DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR o qualsevol representant designat pel client durant la producció (presenciant proves de matèries primeres, inspecció dimensional, NDT i inspecció final) i abans de l'enviament. Els certificats d'inspecció 3.2 validats per organismes externs autoritzats es subministren rutinàriament a petició. Per a projectes marins i offshore que requereixen l'aprovació d'una societat de classificació (DNV, ABS, LR, BV), ens coordinem directament amb la societat per a l'assistència del topògraf i l'aprovació de la documentació.
P: Quines proves no destructives (NDT) es requereixen per a les canonades de pilotatge marins?
A: Per a ASTM A252 GR.3, els requisits estàndard de NDT són limitats (no hi ha NDT obligatori per al grau estàndard). Tanmateix, per a aplicacions marines i offshore crítiques, recomanem i podem proporcionar:
Proves ultrasòniques 100% (UT)de costura de soldadura i cos de canonada (per a LSAW i ERW)
Inspecció de partícules magnètiques (MPI)de les puntes soldades i la zona afectada per la calor
Proves radiogràfiques (RT)de costura de soldadura (puntual o de longitud completa)
Escaneig laminar UTde les vores de la placa abans de la soldadura (per a LSAW)
Per a la norma EN 10248 S355GP, el comprador pot especificar proves suplementàries que inclouen UT o MPI. Sempre recomanem discutir els requisits d'END en la fase de pressupost per garantir un abast i una documentació adequats de les proves.
P: Quina és la longitud màxima individual que podeu subministrar per a tubs de gran diàmetre per a pilots (per exemple, 2.000 mm de diàmetre exterior × 25 mm de pes)?
A: Per a diàmetres de 2.000 mm de diàmetre exterior × pes de 25 mm, podem subministrar longituds individuals de fins a 24 m (aproximadament 80 peus) per al procés LSAW. Per a diàmetres superiors a 1.500 mm, la longitud màxima sol estar limitada per la disponibilitat de la mida de la placa i les restriccions de transport. Poseu-vos en contacte amb nosaltres amb els vostres requisits dimensionals específics (diàmetre exterior, pes, longitud, quantitat) per a una avaluació detallada de la capacitat i un pressupost del termini de lliurament. Per a projectes que requereixin longituds més enllà dels límits de transport estàndard (per exemple, >24 m per a diàmetres grans), podem ajudar amb la planificació logística del projecte, incloent-hi el transport en barca o arranjaments de transport especials.
P: Oferiu serveis de tall a mida per a tubs d'apilament? Quines toleràncies podeu aconseguir?
R: Sí. Oferim talls de precisió a longituds exactes especificades pel client amb toleràncies ajustades. La tolerància de longitud estàndard és de +50 mm / -0 mm segons els requisits ASTM A252 i EN 10248. Per a projectes que requereixen toleràncies més ajustades, podem aconseguir ±3 mm per a diàmetres de fins a 660 mm (ERW) i ±5 mm per a diàmetres més grans (LSAW) amb processament addicional. El tall pot anar seguit d'un bisellatge d'extrems (angle de bisell de 30°-35° amb un aterratge d'1,6 mm ±0,8 mm) per a soldadura a topall o acabat d'extrems llisos, segons calgui. Especifiqueu els vostres requisits de tolerància a la fase de pressupost.
P: Quin és el termini de lliurament típic per a les canonades de pilotatge marí ASTM A252 GR.3 o EN 10248 S355GP?
A: Els terminis de lliurament estàndard per a tubs de pilotatge produïts a la fàbrica (no en estoc) són aproximadament de 30 a 45 dies per al procés ERW i de 45 a 60 dies per al procés LSAW, depenent de la quantitat de la comanda, el diàmetre, el gruix de la paret i els requisits de prova específics. Les comandes urgents (20-30 dies) poden estar disponibles per a quantitats més petites o per a mides estàndard produïdes a partir de materials en estoc. Per a projectes que requereixin inspecció de tercers (SGS, BV, DNV, etc.), afegiu de 5 a 10 dies per a la programació de la inspecció i la documentació. Per al recobriment (FBE, 3LPE, etc.), afegiu de 10 a 20 dies depenent del tipus i la quantitat de recobriment. Poseu-vos en contacte amb nosaltres amb el calendari del vostre projecte per obtenir un pressupost actual del termini de lliurament.
P: Quina documentació es proporciona amb cada enviament de tubs de pilotatge marí?
A: Cada enviament inclou documentació completa:
Certificat de prova de molí (MTC):segons la norma EN 10204 Tipus 3.1 (o Tipus 2.2 / 3.2 a petició), incloent-hi la composició química, les propietats de tracció i els resultats de les proves aplicables
Informe d'inspecció dimensional:incloent-hi el diàmetre exterior, el pes corporal, la longitud, la rectitud i la rodonesa
Informes d'assaigs no destructius:Informes UT (soldadura i cos), informes RT (si s'especifica), informes MPI
Documentació de traçabilitat:número de calor als registres de traçabilitat de canonades acabades
Llista d'embalatge:llista detallada de feix/canonades amb quantitats, dimensions i pesos
Factura comercial i declaració d'embalatge:per al despatx de duanes
Certificat d'origen:si ho requereix el país de destinació (ordre de pagament, formulari E o altres)
Informes de recobriment:si s'ha aplicat un recobriment (gruix, adherència, detecció de falles)
Per a la norma EN 10248 S355GP, es pot proporcionar documentació addicional, inclosa la declaració de marcatge CE i la Declaració de rendiment (DoP), si es sol·licita.











