Tub d'acer API 5L GR.B ERW: tub de línia fiable per a la transmissió de petroli, gas i aigua

Descripció breu:

Womic Steel subministra canonades d'acer API 5L GR.B ERW d'alta qualitat per a canonades de transmissió de petroli, gas i aigua. Les canonades API 5L GR.B s'utilitzen àmpliament per a projectes de canonades terrestres i marines, sistemes de subministrament d'aigua i transport de fluids industrials. Diàmetre exterior de 60,3 mm a 610 mm (de 2″ a 24″), gruix de paret de 3,0 mm a 19,1 mm (de Schedule 10 a Schedule 80), longitud de fins a 18 m. Disponible en PSL1 i PSL2. Certificat de laminació, prova hidrostàtica, inspecció UT/ET, extrem bisellat, taps de plàstic, recobriment 3PE/FBE disponible. Preu competitiu i lliurament ràpid.

Mida de la canonada d'acer ERW:Diàmetre exterior: 60,3 mm-610 mm (2″-24″), gruix de paret: 3,0 mm-19,1 mm (Sch10-Sch80), longitud: 6 m, 12 m o segons calgui

Estàndard i grau de tub d'acer ERW:API 5L PSL1/PSL2 Grau GR.B; També disponibles X42, X52, X60, X65, X70

Ús de la canonada d'acer ERW:Oleoducte, gasoducte de gas natural, sistema de subministrament d'aigua, transport d'aigües residuals, canonades de fluids industrials, projecte de canonades terrestres, projecte de canonades marines, canonades de refineria, processament químic, serveis miners

Womic SteelOferim alta qualitat i preus competitius de canonades d'acer API 5L GR.B ERW, canonades de línia, accessoris per a canonades, canonades i accessoris d'acer inoxidable. Certificat de molí, prova hidrostàtica, inspecció UT/ET, extrem bisellat, taps de plàstic, recobriment 3PE/FBE disponible. Lliurament ràpid i el millor servei.


Detall del producte

Etiquetes de producte

1. Womic Steel: Capacitats de fabricació i força de l'empresa

Womic Steel Group és un fabricant i exportador mundial de primer nivell amb més de 20 anys d'experiència en la producció de productes tubulars d'acer al carboni, aliatge i acer inoxidable. Les nostres instal·lacions de producció de tubs ERW d'última generació abasten una capacitat de fabricació integral de més de 15.000 tones al mes per a tubs d'acer soldats per resistència elèctrica.

Rang de mida de producció per a canonades API 5L GR.B ERW:Diàmetre exterior de 60,3 mm a 610 mm (de 2 polzades a 24 polzades) amb gruix de paret de 3,0 mm a 19,1 mm (de l'annex 10 a l'annex 80). Longituds aleatòries individuals de 6 m, longituds aleatòries dobles de 12 m o longituds personalitzades segons calgui.

Certificacions de qualitat i compliment normatiu:

Certificació ISO 9001:2015:Sistema de gestió de qualitat que garanteix una qualitat consistent del producte en totes les operacions.

Llicència de monograma API 5L:Autoritzat per fabricar canonades API 5L, demostrant compromís amb els més alts estàndards de la indústria per a oleoductes de transmissió de petroli i gas.

Marcat CE (PED 2014/68/UE):Compliment de la Directiva europea d'equips a pressió per a un despatx duaner sense problemes dins de l'EEE.

Certificació EN 10204 3.2:Certificat d'inspecció 3.2 validat per TÜV, LR, BV o SGS per a projectes crítics que requereixen una traçabilitat completa.

Aprovacions d'inspecció de tercers (TPI):Productes i processos aprovats per SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL i TÜV per a projectes offshore regulats per societats de classificació.

Certificacions addicionals:ISO 14001, ISO 45001, NACE MR0175 / ISO 15156 per a aplicacions de servei àcid.

Reconeixement global:Womic Steel és un proveïdor de confiança per a companyies petrolieres nacionals (NOC), companyies energètiques de la llista Fortune 500 i contractistes EPC globals, que serveix a més de 80 països del sud-est asiàtic, Europa, l'Orient Mitjà, Àfrica i Amèrica.

2. Tub d'acer API 5L GR.B ERW: composició del material i característiques de rendiment

L'API 5L GR.B (també designat com a L245 segons la norma ISO 3183) és el grau de canonades més utilitzat per a canonades de transmissió de petroli, gas i aigua. El "GR.B" indica el grau B amb un límit elàstic mínim de 35.000 psi (aproximadament 240 MPa). La designació "L245" segons la norma ISO representa el mateix material amb un límit elàstic de 245 MPa.

En comparació amb graus superiors com X42 (rendiment de 42.000 psi) i X52 (rendiment de 52.000 psi), GR.B ofereix una resistència menor però una excel·lent soldabilitat, formabilitat i rendibilitat. Això fa que GR.B sigui l'opció preferida per a canonades de baixa a mitjana pressió, sistemes de transmissió d'aigua i transport general de fluids on no es requereix una resistència ultraalta. GR.B és el grau de canonada més econòmic per a aplicacions no crítiques.

Composició química de la canonada d'acer API 5L GR.B ERW (anàlisi de cullerot, % en massa):

Element C màx. Mn màx. P màx. S màx. Cr màx. Ni màx. Cu màx. Màxim de Mo V màx.
PSL1 0,26 1.20 0,030 0,030
PSL2 0,22 1.20 0,025 0,015 0,30 0,30 0,50 0,15 0,10

Nota: Els requisits de PSL2 són més estrictes amb límits de carboni, fòsfor i sofre més baixos. Per a PSL2, s'apliquen els límits d'equivalent de carboni (CE): CE(IIW) ≤ 0,43% per a canonades soldades.

Propietats mecàniques de la canonada d'acer API 5L GR.B ERW (temperatura ambient):

Propietat Requisit de PSL1 Requisit de PSL2
Límit elàstic (mín.) 35.000 psi (240 MPa) 35.000 psi (240 MPa)
Límit elàstic (màx.) Sense màxim 65.000 psi (450 MPa)
Resistència a la tracció (mín.) 60.000 psi (415 MPa) 60.000 psi (415 MPa)
Relació (rendiment/tracció) Sense límit específic ≤ 0,85 per a ≤ 0,93
Elongació (min) Calculat per fórmula Calculat per fórmula

*Nota: La PSL2 imposa requisits addicionals, com ara límits màxims de resistència elàstica, relació màxima entre la resistència elàstica i la tracció i proves d'impacte Charpy obligatòries.*

Propietats d'impacte a baixa temperatura de canonades d'acer API 5L GR.B ERW (Charpy V-Notch) - PSL2:

Ubicació de la prova Temperatura Energia mitjana (min) Energia individual (min)
Cos de canonada (longitudinal) 0°C 40 Joules 30 Joules
Soldar metall (transversal) 0°C 40 Joules 30 Joules
Zona afectada per la calor (ZAT) 0°C 40 Joules 30 Joules

*Nota: Les proves d'impacte són obligatòries per a PSL2. Per a aplicacions de servei àcid, s'apliquen temperatures més baixes (-10 °C o -20 °C) i restriccions de duresa (≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC).*

3. Rang dimensional i compliment de les normes per a canonades d'acer API 5L GR.B ERW

Womic Steel subministra canonades API 5L GR.B ERW en un ampli espectre dimensional, totalment conformes amb les normes API 5L 46a edició i ISO 3183.

Ítem Especificació
Estàndard API 5L 46a edició / ISO 3183
Nivell d'especificació del producte PSL1 (Estàndard) / PSL2 (Millorat)
Grau GR.B (L245)
Procés de fabricació Soldadura per resistència elèctrica (ERW) / Soldadura d'alta freqüència (HFW)
Rang de diàmetre exterior 60,3 mm – 610 mm (2 polzades – 24 polzades)
Rang de gruix de paret 3,0 mm – 19,1 mm (Llista 10 – Llista 80)
Longitud 6 m (SR), 12 m (DR) o longituds personalitzades fins a 18 m
Finalitzar Extrem llis (PE) / Extrem bisellat (BE) / Roscat i acoblat (T&C)
Acabat superficial Nu / Oliat / Recobert de negre / 3PE / FBE / Galvanitzat
Toleràncies DE: ±0,75% / PES: -0% +15% / Longitud: +50 mm -0 mm

4. Dimensions i especificacions disponibles: canonada d'acer ERW

NB

Mida

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1.24

   

1,73

   

2.41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3.02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7.47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5.56

7,82

25

1"

33,40

3.38

1,65

2,77

   

3.38

 

4,55

4,55

     

6.35

9.09

32

1 1/4 polzades

42.16

3.56

1,65

2,77

   

3.56

 

4,85

4,85

     

6.35

9,70

40

1 1/2 polzades

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5.08

5.08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5.54

5.54

     

9,74

11.07

65

2 1/2 polzades

73.03

5.16

2.11

3.05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9.53

14.02

80

3”

88,90

5.49

2.11

3.05

   

5.49

 

7.62

7.62

     

11.13

15.24

90

3 1/2 polzades

101,60

5,74

2.11

3.05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6.02

2.11

3.05

   

6.02

 

8.56

8.56

 

11.12

 

13.49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3.40

   

6,55

 

9.53

9.53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6 polzades

168,27

7.11

2,77

3.40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6.35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10 polzades

273,05

9.27

3.40

4.19

 

6.35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21.44

25,40

28,58

25,40

300

12 polzades

323,85

9.53

3,96

4.57

 

6.35

10.31

14.27

12,70

17.48

21.44

25,40

28,58

33.32

25,40

350

14 polzades

355,60

9.53

3,96

4,78

6.35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16 polzades

406,40

9.53

4.19

4,78

6.35

7,92

12,70

16,66

12,70

21.44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18 polzades

457,20

9.53

4.19

4,78

6.35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29.36

34,93

39,67

45,24

 

500

20"

508,00

9.53

4,78

5.54

6.35

9.53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38.10

44,45

50,01

 

550

22 polzades

558,80

9.53

4,78

5.54

6.35

9.53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24 polzades

609,60

9.53

5.54

6.35

6.35

9.53

17.48

24,61

12,70

30,96

38,89

46.02

52,37

59,54

 

650

26 polzades

660,40

9.53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Nota: La disponibilitat del gruix de la paret pot variar segons el diàmetre de la canonada i la capacitat de fabricació. Dimensions personalitzades fora d'aquest rang disponibles a petició.

5. Estàndards comuns de canonades d'acer ERW fabricades per Womic Steel

Estàndard

Graus regulars

Aplicació típica

API 5L (Especificació per a canonades)    
API 5L PSL1 / PSL2 GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 Transmissió de petroli i gas, oleoductes terrestres/marins
Canonada ASTM i canonada estructural    
ASTM A53 (Especificació per a canonades, acer, negres i immerses en calent, recobertes de zinc, soldades i sense costures) GR.A, GR.B Aigua, gas, vapor, aire, aplicacions estructurals
ASTM A135 (Especificació per a tubs d'acer soldats per resistència elèctrica) GR.A, GR.B Serveis d'aigua, gas, vapor i refineria
ASTM A252 (Especificació per a piles de tubs d'acer soldats i sense soldadura) GR.1, GR.2, GR.3 Pilonament de fonamentació, pilons marins, fonamentació de ponts
ASTM A500 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en fred) GR.A, GR.B, GR.C Tubs estructurals, estructures d'edificis, ponts
ASTM A501 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en calent) GR.A, GR.B Aplicacions estructurals pesades, columnes, bigues
Caldera i intercanviador de calor ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Especificació per a tubs de caldera d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica i d'acer al carboni-manganès) Grau A, C, D Tubs de caldera, tubs de sobreescalfador
ASTM A214 (Especificació per a tubs d'intercanviador de calor i condensador d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica) Intercanviadors de calor, condensadors
ASTM A250 (Especificació per a tubs de caldera i sobreescalfador d'acer d'aliatge ferrític soldats per resistència elèctrica) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Caldera d'alta temperatura i sobreescalfador
ASTM A334 (Especificació per a tubs d'acer al carboni i aliatge sense soldadura i soldats per a servei a baixa temperatura) GR.1, GR.3, GR.6 Servei criogènic a baixa temperatura
Normes EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat amb propietats especificades a temperatura ambient) P235TR1, P265TR1 Recipients a pressió, tambors de calderes, canonades d'alta pressió
EN 10217-2 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat i aliat amb propietats especificades per a temperatures elevades) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Temperatura elevada, tubs de caldera, intercanviadors de calor
EN 10219-1 (Perfeccions buides d'acer soldat conformades en fred per a finalitats estructurals) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Aplicacions estructurals, construcció d'edificis, ponts
EN 10210 (Perfeccions buides estructurals acabades en calent d'acers no aliats i de gra fi) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH Perfils buits sense soldadura/soldats conformats en calent per a finalitats estructurals, construcció d'edificis, ponts
EN 10025-2 (Productes laminats en calent d'acers estructurals - Acers estructurals no aliats) S235JR, S275JR, S355JR, Estructures siderúrgiques generals, enginyeria civil
EN 10255 (Tubs d'acer no aliat aptes per a soldadura i rosca) S195T, S235JRTH Sistemes de canonades d'aigua, gas, clavegueram i roscades
EN 10305-2 (Tubs d'acer per a aplicacions de precisió - Tubs soldats estirats en fred) E215, E235, E355 Aplicacions de precisió, cilindres hidràulics
BS 1387 (Especificació per a tubs i tubulars d'acer cargolats i encaixats) Classe A, B, C Aigua, gas, vapor, bastides, canonades roscades
DIN 2458 (Tubs i accessoris d'acer soldats - Condicions tècniques generals de lliurament) St37.0, St44.0, St52.0 Tubs d'acer soldats en general, aplicacions estructurals
ISO i altres normes    
ISO 3183 (Indústries del petroli i del gas natural - Tubs d'acer per a sistemes de transport per canonades) L245, L290, L360, L415 Oleoductes i gasoductes (equivalent ISO d'API 5L)
ISO 65 (Tubs d'acer per a aigua, gas i aigües residuals - Tubs roscats) Mig, Pesat Aigua, gas, clavegueram, canonada roscada
CSA G40.21 (Acer de qualitat estructural - Norma canadenca) 44W, 50W Aplicacions estructurals (Canadà)
AS 1163 (Perfeccions buides d'acer estructural - Estàndard australià) C250, C350, C450 Seccions buides estructurals (Austràlia)
GOST 10706 (Tubs d'acer soldats per a canonades i estructures - estàndard rus) St20, St35, St45 Canonades, aplicacions estructurals (Rússia)

Ús:Transmissió de petroli i gas, aigua i clavegueram, projectes estructurals, bastides, fonamentació de pilots, fluids d'alta pressió, processament químic, generació d'energia, construcció, enginyeria marina, tubs de calderes, intercanviadors de calor, sobreescalfadors, condensadors, servei a baixa temperatura, aplicacions de precisió, cilindres hidràulics, sistemes de canonades roscades

6. Procés de fabricació: tubs d'acer ERW / HFW

Inspecció de matèries primeres:Les bobines d'acer entrants es verifiquen quant a la composició química, les propietats mecàniques i la qualitat superficial. A cada bobina se li assigna un número de calor únic per a una traçabilitat completa.

Desenrotllament i anivellament:Les bobines es desenrotllen i s'anivellen per aplanar la tira i treure el conjunt de bobines, garantint una planitud uniforme per a una conformació consistent.

Fresat i retall de vores:Les dues vores de la tira es fresen amb una tolerància d'amplada precisa (±0,5 mm), creant una superfície neta i paral·lela per a la formació de soldadures d'alta qualitat.

Conformació en fred:La tira anivellada passa a través de rodets de conformació que gradualment donen forma a la tira plana en una carcassa de tub cilíndric oberta.

Soldadura d'alta freqüència (HFW/ERW):El corrent d'alta freqüència (200-500 kHz) escalfa les vores d'acoblament a la temperatura de forja (1.350-1.500 °C). Els rodets de compressió pressionen les vores escalfades juntes, creant una soldadura forjada sense material de farciment.

Eliminació del cordó de soldadura:Les fulles de tall de carbur eliminen les rebaves internes i externes mentre estan calentes, produint una superfície llisa amb un reforç mínim de la soldadura.

Dimensionament:El tub soldat passa a través de rodets de dimensionament per aconseguir una tolerància de diàmetre exterior precisa (±0,5% a ±1,0%). Rodets addicionals produeixen formes quadrades/rectangulars si cal.

Tractament tèrmic (opcional):La normalització a 890-930 °C es pot aplicar per millorar la ductilitat o l'alleujament de tensions, produint una microestructura uniforme de ferrita-perlita.

Tall a mida:El tub es talla a longituds especificades mitjançant serres de tall voladores amb control de precisió (±3 mm).

Assajos no destructius:

Proves ultrasòniques (UT):Inspecció del 100% de la costura soldada i del cos de la canonada per detectar laminacions, inclusions i manca de fusió.

Prova de corrents de Foucault (ET):Inspecció contínua de la qualitat de la soldadura en línia.

Proves hidrostàtiques:Cada canonada es va provar al 95% de SMYS durant un mínim de 10 segons.

Acabat final:Extrems llisos, extrems bisellats (30°-35° amb un angle d'aterratge d'1,6 mm) o extrems roscats segons les especificacions del client.

Inspecció i marcatge final:Inspecció visual, verificació dimensional (diàmetre exterior, pes, longitud, rectitud) i marcatge permanent segons l'estàndard (grau, mida, número de calor, fabricant).

12

7. Control de qualitat i procediments de prova per a tubs d'apilament

Escenari Mètode d'inspecció Propòsit
Matèria primera Anàlisi química (espectròmetre OES) Verificar el compliment dels límits de composició de l'API 5L
Matèria primera Proves de tracció Verificar el rendiment, la resistència a la tracció i l'allargament
En procés Inspecció dimensional (micròmetres, calibres) Monitoritzar el pes exterior i el pes durant el conformat i el dimensionament
Zona de soldadura Proves per ultrasons (UT) - En línia Detectar discontinuitats de soldadura, manca de fusió
Zona de soldadura Proves de corrents de Foucault (ET) - En línia Monitorització contínua de la qualitat de la soldadura
Zona de soldadura Macroexamen de costures de soldadura Verificar la penetració de la soldadura i la geometria de la fusió
Canonada acabada Prova hidrostàtica (10 segons mínim al 95% de SMYS) Verificar la integritat de la pressió i l'estanquitat
Canonada acabada Proves ultrasòniques (UT) - Fora de línia (opcional) Inspecció laminar de cos sencer
Canonada acabada Inspecció de partícules magnètiques (MPI) Detecció de fissures superficials (soldadura i HAZ)
Canonada acabada Prova d'impacte Charpy amb entalla en V Verificar la tenacitat a baixa temperatura (PSL2)
Canonada acabada Prova de duresa (HRC / HV10) Verificar els límits màxims de duresa (servei agre)
Canonada acabada Prova de flexió guiada (cara i arrel) Verificar la ductilitat i la solidesa de la soldadura
Canonada acabada Prova d'aplanament Verificar la ductilitat i la solidesa del cos de la canonada
Canonada acabada Inspecció dimensional i visual Verificar el diàmetre exterior, el pes, la longitud, la rectitud i la qualitat de la superfície
Canonada acabada Verificació de marcatge Assegureu-vos de marcar permanentment segons API 5L

Proves addicionals per a PSL2 / Servei agre:

● Prova HIC (esquerdament induït per hidrogen) segons NACE TM0284

● Prova SSC (fissura per tensió de sulfur) segons el mètode A de la NACE TM0177

● Proves d'impacte CVN a -10 °C, -20 °C o -46 °C

● Verificació de duresa (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 per a resistents a HIC)

Documentació de qualitat:

● Certificat de prova de molí segons la norma EN 10204 tipus 2.2, 3.1 o 3.2

● Informe de prova hidrostàtica (canonada per canonada)

● Informe d'inspecció UT/ET

● Traçabilitat des del número de calor fins a la canonada acabada

8. Aplicacions principals Tub d'acer ERW

Les canonades ERW són components essencials en la transmissió de petroli i gas i diverses aplicacions industrials:

Transmissió de petroli i gas:Oleoductes de llarga distància, terrestres i marins, per a petroli cru, gas natural i productes refinats del petroli.

Transport de fluids a alta pressió:Línies d'injecció d'aigua, sistemes d'eliminació d'aigua produïda i transferència de fluids a alta pressió en jaciments petrolífers i instal·lacions de processament.

Projectes de gasoductes terrestres:Línies de recollida transnacionals, línies troncals i oleoductes de distribució en jaciments de petroli i gas.

Sistemes de canonades a alta mar:Línies de flux, tubs verticals i canonades d'exportació submarines per a plataformes marines i completacions submarines (amb opcions de servei PSL2 i àcid.

Entorns de servei agre:Canonades que gestionen gas àcid humit (que conté H₂S) que requereixen PSL2 amb requisits suplementaris, com ara la resistència HIC i SSC segons les normes NACE.

Transmissió d'aigua:Canonades de subministrament d'aigua de gran diàmetre, sistemes de reg i transmissió d'aigua bruta per a ús municipal i industrial.

Tractament d'aigües residuals i clavegueram:Línies de desguàs d'efluents, canonades de plantes de tractament i sistemes de maneig de fangs.

Aplicacions estructurals industrials:Bastidors de canonades, suports, arriostraments i components estructurals en refineries, plantes petroquímiques i instal·lacions industrials.

Instal·lacions de processament de petroli i gas:Línies de flux, col·lectors, col·lectors i canonades d'interconnexió en plantes de processament i estacions de compressió.

EPC i canonades de planta:Canonades de procés i serveis públics en refineries, plantes de processament de gas, complexos químics i instal·lacions de generació d'energia.

9. Embalatge i enviament

Les canonades ERW s'embalen i s'envien amb la màxima cura per garantir la seva protecció durant el transport. A continuació, es mostra una descripció del procés d'embalatge i enviament:

Embalatge:

Revestiment protector:Abans de l'embalatge, les canonades es poden recobrir amb una fina capa d'oli antioxidant o vernís protector per evitar la corrosió i l'oxidació de la superfície durant l'emmagatzematge i el transport. També hi ha un acabat nu disponible per a l'aplicació immediata del recobriment a la destinació.

Agrupació:Les canonades de dimensions i especificacions similars s'agrupen amb cura en feixos hexagonals o rectangulars. Es fixen amb corretges d'acer (normalment de 3 a 5 corretges per feix) per evitar el moviment dins del feix.

Taps finals:Es col·loquen taps de plàstic (PE o PP) a tots dos extrems de cada canonada per protegir els extrems bisellats, els extrems llisos i les connexions roscades de danys per impactes, entrada de residus i humitat.

Encoixinat i amortiment:Per a comandes d'exportació premium, es poden utilitzar materials d'encoixinat com ara anells d'escuma o tires de goma entre les capes de canonades per evitar l'abrasió i els danys al recobriment durant la manipulació.

Caixes o estoigs de fusta:Per a canonades de paret fina, tubs de precisió o comandes de recobriment premium, les canonades es poden embalar en caixes de fusta resistents o caixes de contraplacat per proporcionar una protecció millorada contra forces externes i manipulacions brusces.

Enviament:

Mode de transport:Canonades enviades a través de vaixells portacontenidors (20 peus/40 peus), vaixells de càrrega a granel o mercaderies ferroviàries, segons la destinació, el volum i la urgència. Mercaderies aèries disponibles per a mostres o enviaments amb temps crític.

Contenidorització:Comandes petites o mitjanes carregades en contenidors d'enviament estàndard, protegint la càrrega de les inclemències del temps, la humitat i els contaminants externs durant el transport.

Càrrega de vaixells a granel:Comandes de gran volum (normalment >200 tones) carregades directament a granelers. Les bigues elevadores i les barres de distribució eviten danys; l'estiba i l'amarratge asseguren la càrrega contra el moviment del mar.

Etiquetatge i documentació:Cada paquet està clarament etiquetat amb el grau, l'estàndard, les dimensions, el número de calor i les instruccions de manipulació. Documentació completa (factura comercial, llista d'embalatge, coneixement d'embarcament, certificat d'origen, certificats de prova de fàbrica) preparada per a un despatx de duanes sense problemes.

Fixació segura:Farcells assegurats amb fleixos d'acer, bosses d'estiba o reforços de fusta per evitar que es moguin, rodolin o es facin malbé durant el transport.

Seguiment i assegurança:Números de seguiment dels contenidors proporcionats per a la monitorització en temps real. Assegurança de càrrega marítima (tot risc o amb avaria) disponible a petició.

En resum, Womic Steel garanteix que totes les canonades d'acer ERW s'embalen amb mesures de protecció líders en la indústria i s'envien mitjançant mètodes de transport fiables per arribar a la seva destinació en condicions òptimes. Un embalatge i uns procediments d'enviament adequats són essencials per preservar la integritat i la qualitat dels productes lliurats.

13

10. Avantatges i preguntes freqüents de Womic Steel

Per què associar-se amb Womic Steel?

Botiga única:Gamma completa, des de canonades API 5L ERW fins a accessoris de canonades OEM (colzes, tes, reductors, brides, taps) en graus de materials compatibles, com ara acer al carboni, acer d'aliatge i acer inoxidable.

Conformitat tècnica:Certificats complets de proves de mòlta (EN 10204 Tipus 2.2, 3.1 o 3.2) proporcionats amb cada enviament, que detallen la composició química exacta, els resultats de les proves mecàniques i els informes d'examen no destructiu.

Serveis de valor afegit:Bisellatge d'extrems (30°-35°), roscat i acoblament, instal·lació de taps de plàstic i recobriment anticorrosió (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxi, galvanitzat) disponibles internament o a través d'instal·lacions associades qualificades.

Logística competitiva:La col·laboració estratègica amb transitaris globals garanteix una càrrega de contenidors optimitzada (maximitzant la quantitat per contenidor) i un enviament mundial rendible amb temps de trànsit fiables.

Inventari i disponibilitat:Un ampli estoc de mides estàndard API 5L X52 (2"-24" de diàmetre exterior, Schedule 10-80) garanteix terminis de lliurament curts i una resposta ràpida a requisits urgents del projecte. Mides personalitzades produïdes sota demanda amb un termini de lliurament típic de 30-45 dies.

Capacitat de servei agra:Capacitat total per subministrar canonades PSL2 amb proves HIC i SSC segons els estàndards NACE per a aplicacions de gas àcid. Duresa controlada a ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Trieu Womic Steel Group com el vostre soci de confiança per a tubs d'acer API 5L X52 ERW d'alta qualitat i un rendiment de lliurament imbatible. Us convidem a consultar!

Lloc web: www.womicsteel.com

Correu electrònic: sales@womicsteel.com

Telèfon/WhatsApp/WeChat:

Víctor: +86-15575100681

Jack: +86-18390957568

Preguntes freqüents (FAQ)

P: Quina diferència hi ha entre API 5L GR.B i ASTM A53 GR.B?

A: Tots dos tenen una resistència similar (rendiment de 240 MPa). L'API 5L GR.B és per a canonades (transmissió de petroli, gas i aigua). L'ASTM A53 GR.B és per a canonades a pressió generals (aigua, gas i vapor). L'API 5L té requisits de qualitat i traçabilitat més estrictes.

P: Quina diferència hi ha entre API 5L PSL1 i PSL2 per a GR.B?

A: PSL1 és de qualitat estàndard amb requisits bàsics. PSL2 té límits més estrictes sobre carboni, P, S, a més de proves d'impacte obligatòries, límits de relació rendiment/tracció i proves no destructives millorades. PSL2 és obligatori per a serveis offshore i àcids.

P: Es pot utilitzar l'API 5L GR.B per a la transmissió d'aigua?

R: Sí. Per a aigua potable, especifiqueu un recobriment intern (morter epoxi o de ciment) per evitar la corrosió.

P: Quina diferència hi ha entre ERW i HFW?

A: L'alta freqüència (HFW) utilitza corrent d'alta freqüència (200-500 kHz), produint una zona de treball hazard més estreta i una millor qualitat de soldadura. Per a l'API 5L GR.B, l'HFW és el procés preferit.

P: Quina és la longitud màxima disponible?

A: Longituds estàndard: 6 m i 12 m. Longituds personalitzades de fins a 18 m disponibles per a diàmetres inferiors a 168 mm. Les longituds més grans requereixen una revisió d'enginyeria.

P: Quins acabats finals oferiu?

A: Extrems llisos (tall quadrat), extrems bisellats (30°-35°), extrems roscats i extrems acoblats.

P: Podeu proporcionar una inspecció de tercers?

R: Sí. Facilitem inspeccions mitjançant DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR. Certificats 3.2 disponibles.

P: Quines opcions de recobriment hi ha disponibles?

A: FBE, 3LPE, 3LPP, epoxi de quitrà de carbó, revestiment de morter de ciment, galvanització, recobriment negre.

P: Quin és el termini de lliurament típic?

A: Mides en estoc: 15-25 dies. Mides personalitzades: 30-45 dies. Afegiu 10-20 dies per al recobriment. Comandes urgents disponibles per a petites quantitats.

P: Quina documentació proporcioneu?

A: Certificat de prova de molí (3.1 o 3.2), informe de prova hidroelèctrica, informe UT/ET, informe dimensional, llista d'embalatge, factura, coneixement d'embarcament.

P: Es pot utilitzar GR.B per a serveis agre?

R: Sí, però es requereix PSL2 amb requisits de servei àcid (proves HIC/SSC, duresa ≤ 248 HV10). Especifiqueu-ho en el moment del pressupost.