Tub d'acer API 5L X52 ERW: tub de línia d'alta resistència per a la transmissió de petroli i gas

Descripció breu:

Womic Steel subministra tubs d'acer API 5L X52 ERW d'alta qualitat per a oleoductes de transmissió de petroli i gas. Els tubs de línia X52 s'utilitzen àmpliament per a projectes d'oleoductes terrestres i marins, transport de fluids a alta pressió i entorns de servei àcids. Diàmetre exterior de 60,3 mm a 610 mm (de 2 a 24 polzades), gruix de paret de 4,0 mm a 19,1 mm (de l'annex 10 a l'annex 80), longitud de fins a 18 m. Certificat de laminació, prova hidrostàtica, inspecció UT/ET, extrem bisellat, taps de plàstic, recobriment 3PE/FBE disponible. Preu competitiu i lliurament ràpid.

Mida de la canonada d'acer ERW:Diàmetre exterior: 60,3 mm-610 mm (2″-24″), gruix de paret: 4,0 mm-19,1 mm (Sch10-Sch80), longitud: 6 m, 12 m o segons calgui

Estàndard i grau de tub d'acer ERW:API 5L PSL1/PSL2 Grau X52 (L360); També disponible GR.B, X42, X46, X56, X60, X65, X70

Ús de la canonada d'acer ERW:Canonada de transmissió de petroli i gas, transport de fluids a alta pressió, projecte de canonades terrestres i marines, entorn de servei agre, aplicació estructural industrial, tractament d'aigua i aigües residuals, processament químic

Womic SteelOferim alta qualitat i preus competitius de canonades, accessoris per a canonades, canonades i accessoris d'acer inoxidable API 5L X52 ERW. Certificat de fàbrica, prova hidrostàtica, inspecció UT/ET, extrem bisellat, taps de plàstic, recobriment 3PE/FBE disponible. Lliurament ràpid i el millor servei.


Detall del producte

Etiquetes de producte

1. Womic Steel: Capacitats de fabricació i força de l'empresa Tub d'acer API 5L X52 ERW

Womic Steel Group és un fabricant i exportador mundial de primer nivell amb més de 20 anys d'experiència en la producció de productes tubulars d'acer al carboni, aliatge i acer inoxidable. Les nostres instal·lacions de producció de tubs ERW d'última generació abasten una capacitat de fabricació integral de més de 15.000 tones al mes per a tubs d'acer soldats per resistència elèctrica.

Rang de mida de producció per a canonades ERW X52:Diàmetre exterior de 60,3 mm a 610 mm (de 2 polzades a 24 polzades) amb gruix de paret de 4,0 mm a 19,1 mm (de l'annex 10 a l'annex 80). Longituds aleatòries individuals de 6 m, longituds aleatòries dobles de 12 m o longituds personalitzades segons calgui.

Certificacions de qualitat i compliment normatiu:

Certificació ISO 9001:2015:Sistema de gestió de qualitat que garanteix una qualitat consistent del producte en totes les operacions.

Llicència de monograma API 5L:Autoritzat per fabricar canonades API 5L, demostrant compromís amb els més alts estàndards de la indústria per a oleoductes de transmissió de petroli i gas.

Marcat CE (PED 2014/68/UE):Compliment de la Directiva Europea d'Equips a Pressió per a un despatx duaner sense problemes dins de l'EEE. DoP proporcionada per a equivalents EN.

Certificació EN 10204 3.2:Certificat d'inspecció 3.2 validat per TÜV, LR, BV o SGS per a projectes crítics que requereixen una traçabilitat completa.

Aprovacions d'inspecció de tercers (TPI):Productes i processos aprovats per SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL i TÜV per a projectes offshore regulats per societats de classificació.

Certificacions addicionals:ISO 14001, ISO 45001, NORSOK M-650, NACE MR0175 / ISO 15156 per a aplicacions de servei àcid.

Aprovacions específiques del client:Auditories periòdiques de fàbrica per a principals contractistes d'infraestructures, enginyeria, ingenieria i electricitat, NOC i companyies energètiques globals.

Reconeixement global:Womic Steel és un proveïdor de confiança per a empreses energètiques de la llista Fortune 500 i contractistes EPC globals, que dóna servei a més de 80 països del sud-est asiàtic, Europa, l'Orient Mitjà, Àfrica i Amèrica.

2. Tub d'acer API 5L X52 ERW: composició del material i característiques de rendiment

L'API 5L X52 (també designat com a L360 segons la norma ISO 3183) és un grau d'acer d'alta resistència per a canonades de línia dissenyat específicament per a oleoductes de transmissió de petroli i gas. La "X" denota "X42, X52, X65" i indica el límit elàstic mínim en quilollibres per polzada quadrada (KSI). Per tant, X52 té un límit elàstic mínim de 52.000 psi (aproximadament 360 MPa). La designació "L360" segons la norma ISO representa el mateix material amb un límit elàstic de 360 ​​MPa.

En comparació amb qualitats inferiors com GR.B (rendiment de 35.000 psi) i X42 (rendiment de 42.000 psi), X52 ofereix una resistència superior alhora que manté una excel·lent soldabilitat i tenacitat. Aquest equilibri fa que X52 sigui la qualitat més àmpliament especificada per a projectes de canonades terrestres i marines de mitjana pressió a tot el món. X52 proporciona un rendiment òptim per a canonades que operen a pressions de fins a 1.500 psi, depenent del gruix de la paret i la configuració del diàmetre.

Tub d'acer API 5L X52 ERW Composició química (anàlisi de cullerot, % en massa):

Element C Si Mn P S Cr Mo Ni Cu Nb V Ti Al
PSL1 Màx. % 0,28 1,40 0,030 0,030 0,05 0,10 0,04
% màxim de PSL2 0,24 0,45 1,40 0,025 0,015 0,30 0,15 0,30 0,50 0,10 0,10 0,04 0,060

*Nota: Els requisits de PSL2 són significativament més estrictes, amb límits de carboni, fòsfor i sofre més baixos. L'addició d'elements de microaliatge (niobi, vanadi, titani) refina l'estructura del gra i millora tant la resistència com la tenacitat a baixa temperatura. PSL2 també requereix valors controlats d'equivalent de carboni (CE): CE(IIW) ≤ 0,43% per a tubs sense soldadura i ≤ 0,43% per a tubs soldats amb un gruix de paret ≤ 19 mm.*

Tub d'acer API 5L X52 ERW Propietats mecàniques (temperatura ambient):

Propietat Requisit de PSL1 Requisit de PSL2
Límit elàstic (ReH / Rt0.5) 52.000 - 77.000 psi (360 - 530 MPa) 52.000 - 77.000 psi (360 - 530 MPa)
Resistència a la tracció (Rm) ≥ 66.000 psi (≥ 460 MPa) ≥ 66.000 psi (≥ 460 MPa)
Relació (rendiment/tracció) Sense límit específic ≤ 0,93
Elongació (A min) Calculat per fórmula Calculat per fórmula
Duresa (HRC / HV) Cap requisit ≤ 27 HRC / ≤ 250 HV10

*Nota: El PSL2 imposa requisits addicionals, com ara una relació màxima entre el rendiment i la tracció de 0,93, límits màxims de duresa per a aplicacions de servei àcid i valors de tenacitat a l'impacte Charpy V-Notch millorats. Per al PSL2, l'energia d'impacte mínima és de 40 J (mitjana) i 30 J (individual) a 0 °C per al cos de la canonada, la soldadura i la zona afectada.*

Tub d'acer API 5L X52 ERW Propietats d'impacte a baixa temperatura (Charpy V-Notch) - PSL2:

Ubicació de la prova Temperatura Energia mitjana (mín.) Energia individual (mín.)
Cos de canonada (longitudinal) 0°C 40 Joules 30 Joules
Soldar metall (transversal) 0°C 40 Joules 30 Joules
Zona afectada per la calor (ZAT) 0°C 40 Joules 30 Joules
Opció de servei agre -10 °C o menys Tal com s'especifica Tal com s'especifica

*Nota: Per a aplicacions de servei àcid (resistència HIC/SSC), es requereixen proves d'impacte a temperatures més baixes (-10 °C, -20 °C o -46 °C) i restriccions de duresa addicionals (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10) segons l'annex H de l'API 5L.*

Tub d'acer API 5L X52 ERW Límits d'Equivalència en Carboni (PSL2):

Gruix de la paret CE (IIW) Màxim CET màxim
t ≤ 19 mm (0,748") 0,43% 0,25%
19 mm < t ≤ 40 mm (1,575") 0,43% 0,25%
t > 40 mm Per acord Per acord

Nota: El baix equivalent de carboni garanteix una excel·lent soldabilitat en condicions de camp sense preescalfament per a la majoria de gruixos de paret, cosa que redueix els costos i el temps d'instal·lació.

3. Rang dimensional i compliment de les normes per a canonades d'acer API 5L X52 ERW

Womic Steel subministra canonades API 5L X52 ERW en un ampli espectre dimensional, totalment conformes amb les normes API 5L 46a edició i ISO 3183.

Ítem Especificació
Estàndard API 5L 46a edició / ISO 3183
Nivell d'especificació del producte PSL1 (Estàndard) / PSL2 (Millorat)
Grau X52 (L360)
Procés de fabricació Soldadura per resistència elèctrica (ERW) / Soldadura d'alta freqüència (HFW)
Rang de diàmetre exterior 60,3 mm – 610 mm (2 polzades – 24 polzades)
Rang de gruix de paret 4,0 mm – 19,1 mm (Llista 10 – Llista 80)
Longitud 6 m (SR), 12 m (DR) o longituds personalitzades fins a 18 m
Finalitzar Extrem llis (PE) / Extrem bisellat (BE) / Roscat i acoblat (T&C)
Acabat superficial Nu / Oliat / Recobert de negre / 3PE / FBE / Galvanitzat

4. Dimensions i especificacions disponibles: canonada d'acer ERW

NB

Mida

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1.24

   

1,73

   

2.41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3.02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7.47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5.56

7,82

25

1"

33,40

3.38

1,65

2,77

   

3.38

 

4,55

4,55

     

6.35

9.09

32

1 1/4 polzades

42.16

3.56

1,65

2,77

   

3.56

 

4,85

4,85

     

6.35

9,70

40

1 1/2 polzades

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5.08

5.08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5.54

5.54

     

9,74

11.07

65

2 1/2 polzades

73.03

5.16

2.11

3.05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9.53

14.02

80

3”

88,90

5.49

2.11

3.05

   

5.49

 

7.62

7.62

     

11.13

15.24

90

3 1/2 polzades

101,60

5,74

2.11

3.05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6.02

2.11

3.05

   

6.02

 

8.56

8.56

 

11.12

 

13.49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3.40

   

6,55

 

9.53

9.53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6 polzades

168,27

7.11

2,77

3.40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6.35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10 polzades

273,05

9.27

3.40

4.19

 

6.35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21.44

25,40

28,58

25,40

300

12 polzades

323,85

9.53

3,96

4.57

 

6.35

10.31

14.27

12,70

17.48

21.44

25,40

28,58

33.32

25,40

350

14 polzades

355,60

9.53

3,96

4,78

6.35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16 polzades

406,40

9.53

4.19

4,78

6.35

7,92

12,70

16,66

12,70

21.44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18 polzades

457,20

9.53

4.19

4,78

6.35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29.36

34,93

39,67

45,24

 

500

20"

508,00

9.53

4,78

5.54

6.35

9.53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38.10

44,45

50,01

 

550

22 polzades

558,80

9.53

4,78

5.54

6.35

9.53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24 polzades

609,60

9.53

5.54

6.35

6.35

9.53

17.48

24,61

12,70

30,96

38,89

46.02

52,37

59,54

 

650

26 polzades

660,40

9.53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Nota: La disponibilitat del gruix de la paret pot variar segons el diàmetre de la canonada i la capacitat de fabricació. Dimensions personalitzades fora d'aquest rang disponibles a petició.

5. Estàndards comuns de canonades d'acer ERW fabricades per Womic Steel

Estàndard

Graus regulars

Aplicació típica

API 5L (Especificació per a canonades)    
API 5L PSL1 / PSL2 GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 Transmissió de petroli i gas, oleoductes terrestres/marins
Canonada ASTM i canonada estructural    
ASTM A53 (Especificació per a canonades, acer, negres i immerses en calent, recobertes de zinc, soldades i sense costures) GR.A, GR.B Aigua, gas, vapor, aire, aplicacions estructurals
ASTM A135 (Especificació per a tubs d'acer soldats per resistència elèctrica) GR.A, GR.B Serveis d'aigua, gas, vapor i refineria
ASTM A252 (Especificació per a piles de tubs d'acer soldats i sense soldadura) GR.1, GR.2, GR.3 Pilonament de fonamentació, pilons marins, fonamentació de ponts
ASTM A500 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en fred) GR.A, GR.B, GR.C Tubs estructurals, estructures d'edificis, ponts
ASTM A501 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en calent) GR.A, GR.B Aplicacions estructurals pesades, columnes, bigues
Caldera i intercanviador de calor ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Especificació per a tubs de caldera d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica i d'acer al carboni-manganès) Grau A, C, D Tubs de caldera, tubs de sobreescalfador
ASTM A214 (Especificació per a tubs d'intercanviador de calor i condensador d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica) Intercanviadors de calor, condensadors
ASTM A250 (Especificació per a tubs de caldera i sobreescalfador d'acer d'aliatge ferrític soldats per resistència elèctrica) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Caldera d'alta temperatura i sobreescalfador
ASTM A334 (Especificació per a tubs d'acer al carboni i aliatge sense soldadura i soldats per a servei a baixa temperatura) GR.1, GR.3, GR.6 Servei criogènic a baixa temperatura
Normes EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat amb propietats especificades a temperatura ambient) P235TR1, P265TR1 Recipients a pressió, tambors de calderes, canonades d'alta pressió
EN 10217-2 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat i aliat amb propietats especificades per a temperatures elevades) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Temperatura elevada, tubs de caldera, intercanviadors de calor
EN 10219-1 (Perfeccions buides d'acer soldat conformades en fred per a finalitats estructurals) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Aplicacions estructurals, construcció d'edificis, ponts
EN 10210 (Perfeccions buides estructurals acabades en calent d'acers no aliats i de gra fi) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH Perfils buits sense soldadura/soldats conformats en calent per a finalitats estructurals, construcció d'edificis, ponts
EN 10025-2 (Productes laminats en calent d'acers estructurals - Acers estructurals no aliats) S235JR, S275JR, S355JR, Estructures siderúrgiques generals, enginyeria civil
EN 10255 (Tubs d'acer no aliat aptes per a soldadura i rosca) S195T, S235JRTH Sistemes de canonades d'aigua, gas, clavegueram i roscades
EN 10305-2 (Tubs d'acer per a aplicacions de precisió - Tubs soldats estirats en fred) E215, E235, E355 Aplicacions de precisió, cilindres hidràulics
BS 1387 (Especificació per a tubs i tubulars d'acer cargolats i encaixats) Classe A, B, C Aigua, gas, vapor, bastides, canonades roscades
DIN 2458 (Tubs i accessoris d'acer soldats - Condicions tècniques generals de lliurament) St37.0, St44.0, St52.0 Tubs d'acer soldats en general, aplicacions estructurals
ISO i altres normes    
ISO 3183 (Indústries del petroli i del gas natural - Tubs d'acer per a sistemes de transport per canonades) L245, L290, L360, L415 Oleoductes i gasoductes (equivalent ISO d'API 5L)
ISO 65 (Tubs d'acer per a aigua, gas i aigües residuals - Tubs roscats) Mig, Pesat Aigua, gas, clavegueram, canonada roscada
CSA G40.21 (Acer de qualitat estructural - Norma canadenca) 44W, 50W Aplicacions estructurals (Canadà)
AS 1163 (Perfeccions buides d'acer estructural - Estàndard australià) C250, C350, C450 Seccions buides estructurals (Austràlia)
GOST 10706 (Tubs d'acer soldats per a canonades i estructures - estàndard rus) St20, St35, St45 Canonades, aplicacions estructurals (Rússia)

Ús:Transmissió de petroli i gas, aigua i clavegueram, projectes estructurals, bastides, fonamentació de pilots, fluids d'alta pressió, processament químic, generació d'energia, construcció, enginyeria marina, tubs de calderes, intercanviadors de calor, sobreescalfadors, condensadors, servei a baixa temperatura, aplicacions de precisió, cilindres hidràulics, sistemes de canonades roscades

6. Procés de fabricació: tubs d'acer ERW / HFW

Inspecció de matèries primeres:Les bobines d'acer entrants es verifiquen quant a la composició química, les propietats mecàniques i la qualitat superficial. A cada bobina se li assigna un número de calor únic per a una traçabilitat completa.

Desenrotllament i anivellament:Les bobines es desenrotllen i s'anivellen per aplanar la tira i treure el conjunt de bobines, garantint una planitud uniforme per a una conformació consistent.

Fresat i retall de vores:Les dues vores de la tira es fresen amb una tolerància d'amplada precisa (±0,5 mm), creant una superfície neta i paral·lela per a la formació de soldadures d'alta qualitat.

Conformació en fred:La tira anivellada passa a través de rodets de conformació que gradualment donen forma a la tira plana en una carcassa de tub cilíndric oberta.

Soldadura d'alta freqüència (HFW/ERW):El corrent d'alta freqüència (200-500 kHz) escalfa les vores d'acoblament a la temperatura de forja (1.350-1.500 °C). Els rodets de compressió pressionen les vores escalfades juntes, creant una soldadura forjada sense material de farciment.

Eliminació del cordó de soldadura:Les fulles de tall de carbur eliminen les rebaves internes i externes mentre estan calentes, produint una superfície llisa amb un reforç mínim de la soldadura.

Dimensionament:El tub soldat passa a través de rodets de dimensionament per aconseguir una tolerància de diàmetre exterior precisa (±0,5% a ±1,0%). Rodets addicionals produeixen formes quadrades/rectangulars si cal.

Tractament tèrmic (opcional):La normalització a 890-930 °C es pot aplicar per millorar la ductilitat o l'alleujament de tensions, produint una microestructura uniforme de ferrita-perlita.

Tall a mida:El tub es talla a longituds especificades mitjançant serres de tall voladores amb control de precisió (±3 mm).

Assajos no destructius:

Proves ultrasòniques (UT):Inspecció del 100% de la costura soldada i del cos de la canonada per detectar laminacions, inclusions i manca de fusió.

● Prova de corrents de Foucault (ET):Inspecció contínua de la qualitat de la soldadura en línia.

● Proves hidrostàtiques:Cada canonada es va provar al 95% de SMYS durant un mínim de 10 segons.

Acabat final:Extrems llisos, extrems bisellats (30°-35° amb un angle d'aterratge d'1,6 mm) o extrems roscats segons les especificacions del client.

Inspecció i marcatge final:Inspecció visual, verificació dimensional (diàmetre exterior, pes, longitud, rectitud) i marcatge permanent segons l'estàndard (grau, mida, número de calor, fabricant).

12

7. Control de qualitat i procediments de proves

Escenari Mètode d'inspecció Propòsit
Matèria primera Anàlisi química (espectròmetre OES) Verificar el compliment dels límits de composició de l'API 5L
Matèria primera Proves de tracció Verificar el rendiment, la resistència a la tracció i l'allargament
En procés Inspecció dimensional (micròmetres, calibres) Monitoritzar el pes exterior i el pes durant el conformat i el dimensionament
Zona de soldadura Proves per ultrasons (UT) - En línia Detectar discontinuitats de soldadura, manca de fusió
Zona de soldadura Proves de corrents de Foucault (ET) - En línia Monitorització contínua de la qualitat de la soldadura
Zona de soldadura Macroexamen de costures de soldadura Verificar la penetració de la soldadura i la geometria de la fusió
Canonada acabada Prova hidrostàtica (10 segons mínim al 95% de SMYS) Verificar la integritat de la pressió i l'estanquitat
Canonada acabada Proves ultrasòniques (UT) - Fora de línia (opcional) Inspecció laminar de cos sencer
Canonada acabada Inspecció de partícules magnètiques (MPI) Detecció de fissures superficials (soldadura i HAZ)
Canonada acabada Prova d'impacte Charpy amb entalla en V Verificar la tenacitat a baixa temperatura (PSL2)
Canonada acabada Prova de duresa (HRC / HV10) Verificar els límits màxims de duresa (servei agre)
Canonada acabada Prova de flexió guiada (cara i arrel) Verificar la ductilitat i la solidesa de la soldadura
Canonada acabada Prova d'aplanament Verificar la ductilitat i la solidesa del cos de la canonada
Canonada acabada Inspecció dimensional i visual Verificar el diàmetre exterior, el pes, la longitud, la rectitud i la qualitat de la superfície
Canonada acabada Verificació de marcatge Assegureu-vos de marcar permanentment segons API 5L

Proves addicionals per a PSL2 / Servei agre:

● Prova HIC (esquerdament induït per hidrogen) segons NACE TM0284

● Prova SSC (fissura per tensió de sulfur) segons el mètode A de la NACE TM0177

● Proves d'impacte CVN a -10 °C, -20 °C o -46 °C

● Verificació de duresa (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 per a resistents a HIC)

Documentació de qualitat:

● Certificat de prova de molí segons la norma EN 10204 tipus 2.2, 3.1 o 3.2

● Informe de prova hidrostàtica (canonada per canonada)

● Informe d'inspecció UT/ET

Traçabilitat des del número de calor fins a la canonada acabada

8. Aplicacions principals Tub d'acer ERW

Les canonades ERW són components essencials en la transmissió de petroli i gas i diverses aplicacions industrials:

Transmissió de petroli i gas:Oleoductes de llarga distància, terrestres i marins, per a petroli cru, gas natural i productes refinats del petroli.

Transport de fluids a alta pressió:Línies d'injecció d'aigua, sistemes d'eliminació d'aigua produïda i transferència de fluids a alta pressió en jaciments petrolífers i instal·lacions de processament.

Projectes de gasoductes terrestres:Línies de recollida transnacionals, línies troncals i oleoductes de distribució en jaciments de petroli i gas.

Sistemes de canonades a alta mar:Línies de flux, tubs verticals i canonades d'exportació submarines per a plataformes marines i completacions submarines (amb opcions de servei PSL2 i àcid.

Entorns de servei agre:Canonades que gestionen gas àcid humit (que conté H₂S) que requereixen PSL2 amb requisits suplementaris, com ara la resistència HIC i SSC segons les normes NACE.

Transmissió d'aigua:Canonades de subministrament d'aigua de gran diàmetre, sistemes de reg i transmissió d'aigua bruta per a ús municipal i industrial.

Tractament d'aigües residuals i clavegueram:Línies de desguàs d'efluents, canonades de plantes de tractament i sistemes de maneig de fangs.

Aplicacions estructurals industrials:Bastidors de canonades, suports, arriostraments i components estructurals en refineries, plantes petroquímiques i instal·lacions industrials.

Instal·lacions de processament de petroli i gas:Línies de flux, col·lectors, col·lectors i canonades d'interconnexió en plantes de processament i estacions de compressió.

EPC i canonades de planta:Canonades de procés i serveis públics en refineries, plantes de processament de gas, complexos químics i instal·lacions de generació d'energia.

9. Embalatge i enviament

Les canonades ERW s'embalen i s'envien amb la màxima cura per garantir la seva protecció durant el transport. A continuació, es mostra una descripció del procés d'embalatge i enviament:

Embalatge:

Revestiment protector:Abans de l'embalatge, les canonades es poden recobrir amb una fina capa d'oli antioxidant o vernís protector per evitar la corrosió i l'oxidació de la superfície durant l'emmagatzematge i el transport. També hi ha un acabat nu disponible per a l'aplicació immediata del recobriment a la destinació.

Agrupació:Les canonades de dimensions i especificacions similars s'agrupen amb cura en feixos hexagonals o rectangulars. Es fixen amb corretges d'acer (normalment de 3 a 5 corretges per feix) per evitar el moviment dins del feix.

Taps finals:Es col·loquen taps de plàstic (PE o PP) a tots dos extrems de cada canonada per protegir els extrems bisellats, els extrems llisos i les connexions roscades de danys per impactes, entrada de residus i humitat.

Encoixinat i amortiment:Per a comandes d'exportació premium, es poden utilitzar materials d'encoixinat com ara anells d'escuma o tires de goma entre les capes de canonades per evitar l'abrasió i els danys al recobriment durant la manipulació.

Caixes o estoigs de fusta:Per a canonades de paret fina, tubs de precisió o comandes de recobriment premium, les canonades es poden embalar en caixes de fusta resistents o caixes de contraplacat per proporcionar una protecció millorada contra forces externes i manipulacions brusces.

Enviament:

Mode de transport:Canonades enviades a través de vaixells portacontenidors (20 peus/40 peus), vaixells de càrrega a granel o mercaderies ferroviàries, segons la destinació, el volum i la urgència. Mercaderies aèries disponibles per a mostres o enviaments amb temps crític.

Contenidorització:Comandes petites o mitjanes carregades en contenidors d'enviament estàndard, protegint la càrrega de les inclemències del temps, la humitat i els contaminants externs durant el transport.

Càrrega de vaixells a granel:Comandes de gran volum (normalment >200 tones) carregades directament a granelers. Les bigues elevadores i les barres de distribució eviten danys; l'estiba i l'amarratge asseguren la càrrega contra el moviment del mar.

Etiquetatge i documentació:Cada paquet està clarament etiquetat amb el grau, l'estàndard, les dimensions, el número de calor i les instruccions de manipulació. Documentació completa (factura comercial, llista d'embalatge, coneixement d'embarcament, certificat d'origen, certificats de prova de fàbrica) preparada per a un despatx de duanes sense problemes.

Fixació segura:Farcells assegurats amb fleixos d'acer, bosses d'estiba o reforços de fusta per evitar que es moguin, rodolin o es facin malbé durant el transport.

Seguiment i assegurança:Números de seguiment dels contenidors proporcionats per a la monitorització en temps real. Assegurança de càrrega marítima (tot risc o amb avaria) disponible a petició.

En resum, Womic Steel garanteix que totes les canonades d'acer ERW s'embalen amb mesures de protecció líders en la indústria i s'envien mitjançant mètodes de transport fiables per arribar a la seva destinació en condicions òptimes. Un embalatge i uns procediments d'enviament adequats són essencials per preservar la integritat i la qualitat dels productes lliurats.

13

10. Avantatges i preguntes freqüents de Womic Steel

Per què associar-se amb Womic Steel?

Botiga única:Gamma completa, des de canonades API 5L ERW fins a accessoris de canonades OEM (colzes, tes, reductors, brides, taps) en graus de materials compatibles, com ara acer al carboni, acer d'aliatge i acer inoxidable.

Conformitat tècnica:Certificats complets de proves de mòlta (EN 10204 Tipus 2.2, 3.1 o 3.2) proporcionats amb cada enviament, que detallen la composició química exacta, els resultats de les proves mecàniques i els informes d'examen no destructiu.

Serveis de valor afegit:Bisellatge d'extrems (30°-35°), roscat i acoblament, instal·lació de taps de plàstic i recobriment anticorrosió (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxi, galvanitzat) disponibles internament o a través d'instal·lacions associades qualificades.

Logística competitiva:La col·laboració estratègica amb transitaris globals garanteix una càrrega de contenidors optimitzada (maximitzant la quantitat per contenidor) i un enviament mundial rendible amb temps de trànsit fiables.

Inventari i disponibilitat:Un ampli estoc de mides estàndard API 5L X52 (2"-24" de diàmetre exterior, Schedule 10-80) garanteix terminis de lliurament curts i una resposta ràpida a requisits urgents del projecte. Mides personalitzades produïdes sota demanda amb un termini de lliurament típic de 30-45 dies.

Capacitat de servei agra:Capacitat total per subministrar canonades PSL2 amb proves HIC i SSC segons els estàndards NACE per a aplicacions de gas àcid. Duresa controlada a ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Trieu Womic Steel Group com el vostre soci de confiança per a tubs d'acer API 5L X52 ERW d'alta qualitat i un rendiment de lliurament imbatible. Us convidem a consultar!

Lloc web: www.womicsteel.com

Correu electrònic: sales@womicsteel.com

Telèfon/WhatsApp/WeChat:

Víctor: +86-15575100681

Jack: +86-18390957568

Preguntes freqüents (FAQ)

P: Quina diferència hi ha entre API 5L PSL1 i PSL2 per a canonades X52?

A: PSL1 (Nivell d'especificació de producte 1) és el nivell de qualitat estàndard amb requisits químics i mecànics bàsics. PSL2 (Nivell d'especificació de producte 2) imposa límits més estrictes al carboni, fòsfor i sofre, requereix una relació màxima de rendiment a tracció de 0,93, proves d'impacte Charpy obligatòries i un examen no destructiu millorat. PSL2 és obligatori per a aplicacions de servei àcid, offshore i canonades crítiques. Per a X52, PSL2 també requereix un equivalent de carboni més baix (CE ≤ 0,43%) per a una millor soldabilitat.

P: Es pot utilitzar la canonada API 5L X52 per a aplicacions estructurals?

R: Sí. El límit elàstic mínim de l'X52 de 360 ​​MPa (52.000 psi) el fa adequat per a moltes aplicacions estructurals, com ara bastidors de canonades, columnes de suport, apuntalaments i estructures pesades. Tanmateix, per a aplicacions purament estructurals (sense pressió), ASTM A500 GR.B o A53 GR.B poden ser opcions més rendibles.

P: Quina diferència hi ha entre ERW i HFW? Quin és millor per a una canonada X52?

A: ERW (soldadura per resistència elèctrica) i HFW (soldadura d'alta freqüència) sovint s'utilitzen indistintament. HFW utilitza específicament corrent d'alta freqüència (normalment 200-500 kHz) que produeix una zona afectada per la calor (HAZ) més estreta i una qualitat de soldadura superior en comparació amb l'ERW de baixa freqüència convencional. Per a l'API 5L X52, HFW és el procés preferit, ja que proporciona una millor tenacitat de soldadura i una HAZ més estreta, essencial per a aplicacions de servei àcid i baixa temperatura.

P: Què significa "servei agre" i podeu subministrar X52 per a servei agre?

A: El servei àcid fa referència a les canonades que transporten gas humit que conté sulfur d'hidrogen (H₂S). En aquestes condicions, l'acer estàndard pot patir esquerdes induïdes per hidrogen (HIC) o esquerdes per tensió de sulfur (SSC). Sí, Womic Steel subministra X52 PSL2 amb requisits suplementaris de servei àcid segons l'annex H de l'API 5L, incloent-hi proves HIC (NACE TM0284), proves SSC (NACE TM0177) i control de duresa (≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC).

P: Quina és la longitud màxima disponible per a la canonada API 5L X52 ERW?

A: Subministrem canonades ERW en longituds fixes estàndard de fins a 12 metres (aproximadament 40 peus) per a diàmetres de fins a 610 mm (24"). Per a diàmetres més petits (inferiors a 168 mm / 6"), hi ha longituds de fins a 18 metres (60 peus) disponibles a petició. Les longituds més llargues per a projectes específics requereixen especificacions detallades i revisió d'enginyeria.

P: Quins tipus d'acabats finals oferiu per a la canonada X52?

R: Oferim extrems llisos (tall quadrat per a soldadura a topall o acoblaments mecànics), extrems bisellats (angle de bisell de 30°-35° amb aterratge d'1,6 mm ±0,8 mm per a soldadura a topall en camp), extrems roscats (rosques API o especificades pel client) i extrems acoblats (amb acoblament roscat als extrems de la canonada). Hi ha disponible una preparació d'extrems personalitzada per satisfer els requisits d'instal·lació específics.

P: Podeu proporcionar una inspecció de tercers per a canonades API 5L X52?

R: Sí. Acceptem i facilitem les inspeccions de DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR o qualsevol representant designat pel client durant la producció (tests hidrostàtics, UT, inspecció dimensional) i abans de l'enviament. Els certificats d'inspecció 3.2 validats per organismes externs autoritzats es subministren rutinàriament a petició.

P: Oferiu serveis de tall a mida per a canonades X52?

R: Sí. Oferim talls de precisió a longituds exactes especificades pel client amb toleràncies ajustades (normalment ±3 mm) i extrems nets i sense rebaves. El tall pot anar seguit d'un bisellatge dels extrems (per a soldadura) o roscat (per a connexions mecàniques) segons calgui.

P: Quines opcions de recobriment hi ha disponibles per a la canonada API 5L X52 ERW?

R: Oferim diverses opcions de recobriment, com ara: FBE (epoxi fusionat) - capa simple o doble; 3LPE / 3LPP (polietilè / polipropilè de tres capes); epoxi de quitrà de carbó; epoxi líquid; galvanització (immersió en calent o electroquímica); i recobriment negre (laca o vernís). El recobriment es pot aplicar a les nostres instal·lacions o a través de plantes de recobriment associades qualificades amb les certificacions pertinents.

P: Quin és el termini de lliurament per a l'API 5L X52 PSL2 amb requisits de servei àcid?

A: El termini de lliurament estàndard per a PSL2 amb requisits de servei agre (incloses les proves HIC i SSC) és d'aproximadament 45-60 dies a partir de la confirmació de la comanda, depenent de la quantitat de la comanda i els requisits de prova específics. Les comandes urgents (30-45 dies) poden estar disponibles per a quantitats més petites. Poseu-vos en contacte amb nosaltres per conèixer els terminis de lliurament actuals en funció dels vostres requisits específics.