Tub de caldera sense soldadura P195GH: una solució fiable de baixa pressió per a intercanviadors de calor

Descripció breu:

Womic Steel fabrica tubs de calderes sense soldadura EN10216-2 P195GH de primera qualitat mitjançant processos avançats de laminació en calent i estirament en fred. Amb un estricte compliment de la condició de lliurament del tractament tèrmic normalitzat (+N), els nostres tubs ofereixen un rendiment fiable a baixa i mitjana temperatura (rendiment mínim de 195 MPa), una excel·lent soldabilitat i conformabilitat, i una llarga vida útil en intercanviadors de calor, economitzadors i sistemes de calderes de baixa pressió.


Detall del producte

Etiquetes de producte

1. Womic Steel: Capacitats de fabricació i força de l'empresa

Womic Steel Group és un fabricant i exportador mundial de primer nivell amb més de 20 anys d'experiència en la producció de productes tubulars de carboni, aliatge i acer inoxidable. Les nostres instal·lacions d'última generació abasten una capacitat de producció integral que supera...10.000 tones al mesper a canonades sense soldadura.

Rang de mida de producció:Tubs sense soldadura des de diàmetre exterior d'1/4" fins a 24" (10,3 mm – 610 mm) amb gruixos de paret des de SCH10 fins a XXS.

Certificacions de qualitat i compliment normatiu:

ISO 9001:2015Sistema de Gestió de Qualitat Certificat.

Conformitat amb la normativa PED 2014/68/UE, Annex I, Secció 4.3:Els tubs de caldera de Womic Steel compleixen els requisits essencials de seguretat de la Directiva d'equips a pressió.Marcatge CE(o Certificat de Conformitat) està disponible si es sol·licita per facilitar el despatx de duanes i l'acceptació de projectes dins l'Espai Econòmic Europeu.

Certificació EN 10204 3.2:A més dels MTC estàndard 2.2 i 3.1, subministrem productes amb el Certificat d'Inspecció 3.2, validat per organismes externs autoritzats per la UE (TÜV, LR, BV) per a aplicacions crítiques de calderes que requereixen una traçabilitat completa.

Aprovacions d'inspecció de tercers (TPI):Els nostres productes i processos de producció estan aprovats i auditats per les principals agències internacionals i societats de classificació, incloent-hiSGS, BV, ABS, LR, DNV i GL.

Reconeixement global:Womic Steel és un proveïdor de confiança per a empreses energètiques de la llista Fortune 500 i contractistes EPC globals, que dóna servei a més de 80 països del sud-est asiàtic, Europa, l'Orient Mitjà i les Amèriques.

2. EN10216 P195GH: Composició i rendiment del material

P195GH (Número d'acer)1.0348) és un acer no aliat dissenyat específicament per a aplicacions d'equips a pressió a temperatures baixes o moderades. La designació "P" indica aplicacions a pressió,"195" indica el límit elàstic mínim en MPa(la més baixa entre les sèries GH), "G" significa propietats generals a temperatura elevada i "H" indica idoneïtat per a aplicacions a alta temperatura. El P195GH ofereix una excel·lent conformabilitat en fred i soldabilitat, cosa que el converteix en l'opció ideal per a components a pressió menys exigents on la rendibilitat és una prioritat.

Composició química (anàlisi de fosa, % en massa)

Element C Si Mn P S Cr Mo Ni Cu Total total
% mínim 0,40 ≥0,020
% màxim 0,13 0,35 1,00 0,025 0,020 0,30 0,08 0,30 0,30

Nota: En comparació amb graus de resistència superior com el P235GH i el P265GH, el P195GH presenta un contingut de carboni i manganès més baix, cosa que proporciona una conformabilitat en fred i una ductilitat superiors per a operacions complexes de flexió i conformació.

Propietats mecàniques (temperatura ambient)

Propietat Valor
Condició de lliurament Normalitzat (+N) a 880-940 °C
Límit elàstic (ReH) ≥ 195 MPa(per a T ≤ 16 mm)
Resistència a la tracció (Rm) 320 – 440 MPa
Elongació (A min) 27% (Longitudinal) / 25% (Transversal)

*Nota: El tractament tèrmic normalitzat garanteix una microestructura uniforme de ferrita-perlita de gra fi amb propietats mecàniques consistents. Els valors d'elongació més alts (27% longitudinal) indiquen una excel·lent ductilitat per a operacions de conformació en fred com ara flexió, brida i expansió.*

Rang dimensional i compliment de les normes

Womic Steel subministra tubs P195GH en un ampli espectre dimensional, totalment conformes amb les últimes normes EN 10216-2:2024.

Ítem Especificació
Estàndard EN 10216-2:2024 (Tubs sense soldadura per a ús a pressió: tubs d'acer no aliat i aliat amb propietats especificades per a temperatures elevades)
Grau P195GH (1.0348)
Diàmetre exterior 10,3 mm – 610 mm (1/4" – 24")
Gruix de la paret 2,0 mm – 60,0 mm (SCH10 – XXS)
Condició de lliurament Normalitzat (+N)
Categories d'inspecció TC1 / TC2 (Inspecció específica obligatòria amb l'informe de prova 2.2)

3. Dimensions i especificacions disponibles

NB

Mida

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1.24

   

1,73

   

2.41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3.02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7.47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5.56

7,82

25

1"

33,40

3.38

1,65

2,77

   

3.38

 

4,55

4,55

     

6.35

9.09

32

1 1/4 polzades

42.16

3.56

1,65

2,77

   

3.56

 

4,85

4,85

     

6.35

9,70

40

1 1/2 polzades

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5.08

5.08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5.54

5.54

     

9,74

11.07

65

2 1/2 polzades

73.03

5.16

2.11

3.05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9.53

14.02

80

3”

88,90

5.49

2.11

3.05

   

5.49

 

7.62

7.62

     

11.13

15.24

90

3 1/2 polzades

101,60

5,74

2.11

3.05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6.02

2.11

3.05

   

6.02

 

8.56

8.56

 

11.12

 

13.49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3.40

   

6,55

 

9.53

9.53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6 polzades

168,27

7.11

2,77

3.40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6.35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10 polzades

273,05

9.27

3.40

4.19

 

6.35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21.44

25,40

28,58

25,40

300

12 polzades

323,85

9.53

3,96

4.57

 

6.35

10.31

14.27

12,70

17.48

21.44

25,40

28,58

33.32

25,40

350

14 polzades

355,60

9.53

3,96

4,78

6.35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16 polzades

406,40

9.53

4.19

4,78

6.35

7,92

12,70

16,66

12,70

21.44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18 polzades

457,20

9.53

4.19

4,78

6.35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29.36

34,93

39,67

45,24

 

500

20"

508,00

9.53

4,78

5.54

6.35

9.53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38.10

44,45

50,01

 

550

22 polzades

558,80

9.53

4,78

5.54

6.35

9.53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24 polzades

609,60

9.53

5.54

6.35

6.35

9.53

17.48

24,61

12,70

30,96

38,89

46.02

52,37

59,54

4. Caldera comuna, estàndards de tubs d'intercanviadors de calor i grau fabricats per Womic Steel

Estàndard

Graus d'acer

Tubs de caldera (sense soldadura i soldats)  
ASTM A178: Tubs de caldera d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica i acer al carboni-manganès A178 Grau A, Grau C, Grau D
ASTM A179: Tubs d'intercanviador de calor i condensador d'acer baix en carboni estirats en fred sense costures A179 Grau C
ASTM A192: Tubs de caldera d'acer al carboni sense soldadura per a alta pressió A192
ASTM A199: Tubs d'intercanviador de calor i condensador d'acer d'aliatge intermedi estirats en fred sense costures T5, T5b, T7, T9, T11, T22
ASTM A200: Tubs de destil·lació d'acer d'aliatge intermedi sense soldadura per a servei de refineria T5, T5b, T7, T9, T11, T22
ASTM A209: Tubs de caldera i sobreescalfador d'acer d'aliatge de carboni-molibdè sense soldadura T1, T1a, T1b
ASTM A210: Tubs de caldera i sobreescalfador d'acer al carboni mitjà sense soldadura A210 Grau A-1, Grau C
ASTM A213: Tubs de caldera, sobreescalfador i intercanviador de calor d'acer ferrític i austenític sense soldadura T2, T5, T5b, T9, T11, T12, T17, T21, T22, T23, T24, T36, T91, T92, T122, TP304, TP304L, TP304H, TP309, TP309H, TP310L, TP310L, TP310L, TP316H, TP321, TP321H, TP347, TP347H, TP347HFG
ASTM A250: Tubs de caldera i sobreescalfador d'acer d'aliatge ferrític soldats per resistència elèctrica T1, T1a, T1b, T2, T5, T9, T11, T22
ASTM A556: Tubs d'escalfador d'aigua d'alimentació d'acer al carboni estirat en fred sense costures A556 Grau A2, Grau B2, Grau C2
Tubs i canonades d'acer d'aliatge (crom-molibdè)  
ASTM A335: Tub d'acer d'aliatge ferrític sense soldadura per a servei a alta temperatura P1, P2, P5, P5b, P5c, P9, P11, P12, P15, P21, P22, P23, P24, P36, P91, P92, P122, P911
ASTM A369: Tub d'acer d'aliatge ferrític sense soldadura per a servei a alta temperatura FP1, FP2, FP5, FP5b, FP5c, FP9, FP11, FP12, FP21, FP22, FP91
ASTM A213 (Graus d'aliatge): Tubs de caldera d'acer d'aliatge ferrític sense soldadura T1, T1a, T1b, T2, T5, T5b, T9, T11, T12, T17, T21, T22, T23, T24, T36, T91, T92, T122
EN 10216-5: Tubs d'acer inoxidable sense soldadura per a pressió 1.4301, 1.4307, 1.4401, 1.4404, 1.4432, 1.4435, 1.4436, 1.4541, 1.4550, 1.4571
EN 10305-1: Tubs d'acer de precisió estirats en fred sense soldadura E215, E235, E355
EN 10305-2: Tubs d'acer de precisió soldats en fred E215, E235, E355
Normes alemanyes (DIN)  
DIN 17175: Tubs d'acer sense soldadura per a servei a temperatures elevades St35.8, St45.8, 10CrMo910, 13CrMo44, 14MoV63, 15Mo3
JIS G3454: Tubs d'acer al carboni per a servei a pressió STPG370, STPG410
JIS G3455: Tubs d'acer al carboni per a servei d'alta pressió STS370, STS410, STS480
JIS G3456: Tubs d'acer al carboni per a servei d'alta temperatura STPT370, STPT410, STPT480
JIS G3461: Tubs d'intercanviador de calor i caldera d'acer al carboni STB340, STB410, STB510
JIS G3462: Tubs de caldera i intercanviador de calor d'acer d'aliatge STBA12, STBA13, STBA20, STBA22, STBA23, STBA24, STBA25, STBA26, STBA28, STBA29
GB/T 3087: Tubs d'acer sense soldadura per a calderes de baixa i mitjana pressió 10, 20
GB/T 5310: Tubs d'acer sense soldadura per a caldera d'alta pressió 20G, 20MnG, 25MnG, 15MoG, 20MoG, 12CrMoG, 15CrMoG, 12Cr2MoG, 12Cr1MoVG, 12Cr2MoWVTiB, 07Cr2MoW2VNbB, 10Cr9Mo1VNbN, 10Cr11MoW2VNbCuBN
GB/T 6479: Tubs d'acer sense soldadura per a equips de fertilitzants químics d'alta pressió 10, 20, 16Mn, 12CrMo, 15CrMo, 12Cr2Mo, 12Cr5MoI, 12Cr9MoI
Ús: Caldera, sobreescalfador, intercanviador de calor, petroquímica, generació d'energia, gas natural, refineria, servei d'alta temperatura, ambients corrosius, fabricació d'equips mecànics

5. Procés de fabricació

Flux de treball de producció (procés de canonades sense soldadura estirades en fred):

● Inspecció de matèries primeres: Es verifiquen la composició química i la qualitat superficial dels lingots rodons entrants. El material es segrega correctament per grau i número de calor per garantir una traçabilitat completa.

● Escalfament i perforació de palanques: Les palanques s'escalfen a la temperatura de forja en forns de solera rotativa i es perforen mitjançant un molí de perforació de rodets creuats per formar carcasses de tubs buits.

● Estirament en fred: Les closques buides perforades se sotmeten a una o diverses passades d'estirament en fred a través de matrius de precisió i sobre mandrils per aconseguir el diàmetre exterior, el gruix de la paret i les toleràncies dimensionals requerides.

● Tractament tèrmic intermedi: Entre les passades d'estirament, els tubs poden sotmetre's a un recuit o normalització intermedis per alleujar l'enduriment per deformació i restaurar la ductilitat per al processament posterior.

● Tractament tèrmic final: els tubs reben un tractament tèrmic final (normalització, recuit o alleujament d'estrès) segons les normes aplicables per aconseguir les propietats mecàniques i l'estructura del gra especificades.

● Allisat i tall: Allisat de precisió per complir amb les toleràncies de rectitud estàndard, seguit de tall a longituds exactes sol·licitades amb extrems nets i sense rebaves.

● Acabat i inspecció de superfícies: examen visual per garantir que no hi hagi defectes superficials com ara esquerdes, plecs, solapes i crostes. Bisellatge de les puntes o acabat llis segons calgui.

EN10216

6. Control de qualitat

Comprovació de matèries primeres → Anàlisi química → Prova mecànica → Inspecció visual → Comprovació de dimensions → Prova de flexió → Prova d'impacte → Prova de corrosió intergranular → Examen no destructiu (UT, MT, PT) → Prova d'aplanament i obertura → Prova de duresa → Prova de pressió → Prova de contingut de ferrita → Prova de metal·lografia → Prova de corrosió → Prova de corrent de Foucault → Prova de polvorització salina → Prova de resistència a la corrosió → Prova de vibració → Prova de corrosió per picadura → Inspecció de pintura i recobriment → Revisió de documentació

7. Aplicacions principals

Els tubs de calderes sense soldadura són components essencials en entorns de servei d'alta temperatura i alta pressió en diverses indústries:

Generació d'energia:Parets d'aigua de calderes, economitzadors, sobreescalfadors, reescalfadors, col·lectors i canonades principals de vapor en centrals tèrmiques i unitats de cicle combinat.

Calderes industrials:Sistemes de generació de vapor, calderes d'aigua calenta i calderes de recuperació de calor residual per a instal·lacions de fabricació.

Petroquímica i refinació:Intercanviadors de calor, escalfadors de procés, forns de craqueig i línies de transferència de fluids d'alta temperatura.

Recipients a pressió:Carcasses, bidons i components per a recipients a pressió que funcionen a temperatures elevades.

Processament químic:Reactors, reformadors i sistemes de canonades que manegen gasos i líquids a alta temperatura.

EPC i canonades de planta:Canonades de procés i serveis públics en refineries de petroli, plantes de processament de gas i complexos petroquímics.

8. Embalatge i enviament:

Els tubs de caldera d'aliatge s'embalen i s'envien amb la màxima cura per garantir la seva protecció durant el transport. A continuació, es mostra una descripció del procés d'embalatge i enviament:

Embalatge:

Revestiment protector:Abans de l'embalatge, els tubs de les calderes sovint es recobreixen amb una capa d'oli antioxidant o vernís protector per evitar la corrosió i l'oxidació de la superfície durant l'emmagatzematge i el transport.

Agrupació:Els tubs de mides i especificacions similars s'agrupen amb cura. Es fixen amb corretges d'acer o bandes de plàstic resistents per evitar el moviment dins del paquet.

Taps finals:Es col·loquen taps de plàstic o metall a tots dos extrems dels tubs per protegir els extrems bisellats, els extrems llisos i les connexions roscades dels danys per impacte i l'entrada de residus.

Encoixinat i amortiment:Els materials d'enfarciment com l'escuma, el plàstic de bombolles o el cartró ondulat s'utilitzen per proporcionar amortiment i evitar danys per abrasió o impacte durant la manipulació i el transport.

Caixes o estoigs de fusta:Per a tubs de paret fina, tubs de precisió estirats en fred o comandes d'exportació premium, els tubs es poden embalar en caixes de fusta resistents o caixes de contraplacat per proporcionar una protecció millorada contra forces externes i manipulacions brusces.

9. Enviament:

Mode de transport:Els tubs de caldera s'envien normalment en camions, vaixells portacontenidors o transport ferroviari, depenent de la destinació, el volum de la comanda i la urgència del lliurament. El transport aeri està disponible per a enviaments amb temps crític.

Contenidorització:Els tubs es carreguen en contenidors d'enviament estàndard de 20 peus o 40 peus per garantir un trànsit segur i organitzat. La càrrega del contenidor protegeix la càrrega de les condicions meteorològiques, la humitat i els contaminants externs.

Etiquetatge i documentació:Cada paquet està clarament etiquetat amb informació essencial, com ara el grau del material, l'estàndard, les dimensions, el número de calor, la quantitat i les instruccions de manipulació. Es preparen els documents d'enviament complets per al despatx de duanes i el seguiment de la càrrega.

Compliment duaner:Per a enviaments internacionals, es prepara tota la documentació duanera necessària, inclosa la factura comercial, la llista d'embalatge, el coneixement d'embarcament i els certificats de prova de fàbrica, per garantir un despatx sense problemes al port de destinació.

Fixació segura:Dins del vehicle o contenidor de transport, els farcells i les caixes es fixen i s'apuntalen de manera segura per evitar que es moguin, rodolin o es moguin, cosa que podria causar danys durant el transport.

Seguiment i monitorització:S'utilitzen sistemes avançats de seguiment logístic per controlar l'estat dels enviaments i proporcionar actualitzacions de ubicació en temps real als clients.

Assegurança:Depenent del valor de la comanda i dels requisits del client, es pot contractar una assegurança de càrrega marítima per cobrir possibles pèrdues o danys durant el trànsit.

En resum, Womic Steel garanteix que tots els tubs de calderes i aliatges s'embalen amb mesures de protecció líders en la indústria i s'envien mitjançant mètodes de transport fiables per arribar al seu destí en condicions òptimes. Un embalatge i uns procediments d'enviament adequats són essencials per preservar la integritat i la qualitat dels productes lliurats.

EN102161

Avantatges i preguntes freqüents de Womic Steel

Per què associar-se amb Womic Steel?

Botiga única:Gamma completa, des de tubs de calderes sense soldadura fins a accessoris de canonades OEM (colzes, tes, reductors, brides) en qualitats de material compatibles.

Conformitat tècnica:Certificats complets de proves de molí (EN 10204 Tipus 2.2, 3.1 o 3.2) proporcionats amb cada enviament, que detallen la composició química exacta i els resultats de les proves mecàniques.

Serveis de valor afegit:Bisellatge d'extrems, roscat i acoblament, i recobriment anticorrosió (FBE, 3LPE, epoxi, galvanitzat) disponibles a les nostres instal·lacions.

Logística competitiva:La col·laboració estratègica amb transitaris globals garanteix una càrrega de contenidors optimitzada i un enviament mundial rendible.

Inventari i disponibilitat:Un ampli estoc de mides estàndard de tubs de calderes garanteix terminis de lliurament curts i una resposta ràpida a requisits urgents del projecte.

 

Trieu Womic Steel Group com el vostre soci de confiança per a una alta qualitatTubs i accessoris d'acer inoxidablerendiment de lliurament immillorable.Consulta de benvinguda!

Lloc web: www.womicsteel.com

Correu electrònic: sales@womicsteel.com

Telèfon/WhatsApp/WeChat: Víctor: +86-15575100681 oJack: +86-18390957568

Preguntes freqüents (FAQ)

P: Quina diferència hi ha entre els tubs de caldera sense soldadura i els soldats?
A: Els tubs de calderes sense soldadura es fabriquen a partir de lingots sòlids sense soldadura, cosa que ofereix una integritat i uniformitat de pressió superiors. Són preferits per a aplicacions de calderes d'alta temperatura i alta pressió. Els tubs soldats són adequats per a pressions més baixes i condicions de servei menys crítiques.

P: Quines condicions de tractament tèrmic hi ha disponibles per als tubs de caldera?
A: Les condicions de lliurament habituals inclouen laminat en calent, estirat en fred, normalitzat (+N), recuit i temperat i revenit. El tractament tèrmic específic s'aplica en funció del grau del material i els requisits d'ús final per aconseguir propietats mecàniques òptimes.

P: Què significa "TC2" en un certificat de material?
A: La TC2 (categoria de prova 2) segons la norma EN 10216 exigeix ​​inspeccions específiques, com ara proves de tracció a temperatura elevada i proves no destructives (NDT) al 100% a cada tub. Aquest nivell de prova és obligatori per a aplicacions crítiques de calderes i recipients a pressió.

P: Pot Womic Steel proporcionar certificats d'inspecció 3.2 (inspecció de tercers)?
R: Sí. Acceptem i facilitem les inspeccions per part de DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR o qualsevol representant designat pel client durant la producció i abans de l'enviament. Els certificats 3.2 es subministren rutinàriament a petició.

P: Quina és la longitud màxima disponible per als tubs de la caldera?
R: Subministrem tubs en longituds fixes estàndard de fins a 12 metres (aproximadament 40 peus). Longituds més llargues per a aplicacions HRSG i tubs en forma d'U per a intercanviadors de calor estan disponibles a petició amb especificacions i dibuixos detallats.

P: Quins tipus d'acabats finals oferiu?
A: Oferim extrems llisos, extrems bisellats, extrems roscats i extrems acoblats. La preparació d'extrems personalitzada està disponible per satisfer els requisits específics d'instal·lació o soldadura.

P: Oferiu serveis de tall a mida?
R: Sí. Oferim talls de precisió a longituds exactes especificades pel client amb toleràncies ajustades i extrems nets i sense rebaves.