Tub d'acer EN 10219 S460MH ERW: secció buida estructural de màxima resistència per a enginyeria pesada

Descripció breu:

Womic Steel subministra tubs d'acer S460MH ERW d'alta qualitat EN 10219 per a aplicacions d'enginyeria pesada i estructurals de càrrega màxima. La secció buida S460MH ofereix la resistència més alta (rendiment de 460 MPa) de la sèrie EN 10219 per a plomes de grua, maquinària pesada, estructures marines, ponts i projectes d'enginyeria exigents. Disponible en formes rodones, quadrades i rectangulars. Diàmetre exterior de 21,3 mm a 610 mm (1/2″ a 24″), gruix de paret de 2,0 mm a 16,0 mm, longitud de fins a 18 m. Certificat de laminació, prova hidrostàtica, inspecció UT/ET, extrem bisellat, recobriment anticorrosió disponible. Preu competitiu i lliurament ràpid.

Mida de la canonada d'acer ERW:Diàmetre exterior rodó: 21,3 mm - 610 mm (1/2″ - 24″), gruix de paret: 2,0 mm - 16,0 mm. Quadrat: de 25 x 25 mm a 500 x 500 mm. Rectangular: de 40 x 20 mm a 600 x 400 mm. Longitud: 6 m, 12 m o segons calgui.

Estàndard i grau de tub d'acer ERW:EN 10219 Grau S460MH (1.0478); També disponible S235JRH, S275JRH, S355JRH, S420MH

Ús de la canonada d'acer ERW:Braços de grua, maquinària pesada, plataformes marines, ponts de llarga envergadura, edificis alts, equips miners, equips de transport pesat, maquinària portuària, torres d'aerogeneradors, estructures pesades

Womic SteelOferim alta qualitat i preus competitius de tubs d'acer EN 10219 S460MH ERW, perfils buits estructurals i accessoris per a canonades. Certificat de fàbrica, prova hidrostàtica, inspecció UT/ET, extrem bisellat i recobriment anticorrosió disponibles. Lliurament ràpid i el millor servei.


Detall del producte

Etiquetes de producte

1. Womic Steel: Capacitats de fabricació i força de l'empresa

Womic Steel Group és un fabricant i exportador mundial de primer nivell amb més de 20 anys d'experiència en la producció de productes tubulars d'acer al carboni, aliatge i acer inoxidable. Les nostres instal·lacions de producció de tubs ERW d'última generació abasten una capacitat de fabricació integral de més de 15.000 tones al mes per a tubs d'acer soldats per resistència elèctrica.

Rang de mida de producció per a tubs EN 10219 S460MH ERW:Diàmetre exterior rodó de 21,3 mm a 610 mm (d'1/2 polzada a 24 polzades) amb gruix de paret de 2,0 mm a 16,0 mm. Mides quadrades de 25 mm x 25 mm a 500 mm x 500 mm. Mides rectangulars de 40 mm x 20 mm a 600 mm x 400 mm. Longituds aleatòries individuals de 6 m, longituds aleatòries dobles de 12 m o longituds personalitzades segons calgui.

Certificacions de qualitat i compliment normatiu:

Certificació ISO 9001:2015:Sistema de gestió de qualitat que garanteix una qualitat consistent del producte.

Marcat CE (EN 10219):Compliment total amb la norma EN 10219. Es proporciona marcatge CE i Declaració de rendiment (DoP).

Certificació EN 10204 3.2:Certificat d'inspecció 3.2 validat per TÜV, LR, BV o SGS.

Aprovacions d'inspecció de tercers (TPI):Productes homologats per SGS, BV, ABS, LR, DNV, TÜV.

Reconeixement global:Proveïdor de confiança per a empreses d'enginyeria pesada, fabricants de grues i contractistes offshore que donen servei a més de 80 països.

2. Tub d'acer EN 10219 S460MH ERW: composició del material i característiques de rendiment

L'EN 10219 S460MH és el grau de resistència més alt de la sèrie de seccions buides estructurals estàndard EN 10219. La "S" indica acer estructural, "460" indica un límit elàstic mínim de 460 MPa, "M" significa laminació termomecànica (tenacitat millorada) i "H" indica secció buida.

En comparació amb l'S420MH (rendiment de 420 MPa), l'S460MH ofereix un 10% de resistència addicional, cosa que proporciona la màxima capacitat de càrrega i reducció de pes per a aplicacions crítiques. La designació M garanteix una excel·lent tenacitat a baixa temperatura (-20 °C) i soldabilitat malgrat el nivell de resistència ultra alt.

Composició química del tub d'acer EN 10219 S460MH ERW (anàlisi de cullerot, % en massa):

Element C màx. Si màx. Mn màx. P màx. S màx. N màx. CEV màxim
S460MH 0,16 0,50 1,70 0,030 0,025 0,020 0,46

*Nota: Un contingut molt baix de carboni (0,16% màx.) garanteix la soldabilitat malgrat la resistència ultraalta. El laminatge termomecànic (M) proporciona una major tenacitat sense tractament tèrmic addicional.*

Propietats mecàniques de la canonada d'acer EN 10219 S460MH ERW (temperatura ambient):

Gruix de la paret (mm) Límit elàstic (mín.) Resistència a la tracció Elongació (min)
t ≤ 16 mm 460 MPa 520-680 MPa 18%
16 mm < t ≤ 40 mm 450 MPa 520-680 MPa 18%

Propietats d'impacte de canonades d'acer EN 10219 S460MH ERW (osca en V Charpy):

Grau Temperatura de prova Energia mitjana (min)
S460MH -20 °C 27 Joules

*Nota: La designació M proporciona una resistència a l'impacte a baixa temperatura garantida a -20 °C, essencial per a l'enginyeria pesada en alta mar i en climes freds.*

Comparació de notes:

Grau Força de rendiment Temperatura d'impacte Estalvi de pes en comparació amb S355
S355JRH 355 MPa 20 °C
S355J2H 355 MPa -20 °C
S420MH 420 MPa -20 °C ~15%
S460MH 460 MPa -20 °C ~23%

Nota: L'S460MH permet una reducció del gruix de la paret d'aproximadament un 23% en comparació amb l'S355 per a la mateixa càrrega, cosa que redueix significativament el pes de l'estructura.

3. Rang dimensional i compliment de les normes de la canonada d'acer S460MH ERW EN 10219

Ítem Especificació
Estàndard EN 10219-1 / EN 10219-2
Grau S460MH (1.0478)
Procés de fabricació ERW / HFW (laminat termomecànicament)
Opcions de forma Rodó / Quadrat / Rectangular
Rang de diàmetre exterior rodó 21,3 mm – 610 mm (1/2" – 24")
Rang de mida quadrada 25x25mm – 500x500mm
Rang de mida rectangular 40x20mm – 600x400mm
Rang de gruix de paret 2,0 mm – 16,0 mm
Longitud 6 m, 12 m o personalitzat fins a 18 m
Finalitzar Extrem pla / Extrem bisellat
Acabat superficial Nu / Oliat / Imprimat / Galvanitzat

4. Dimensions i especificacions disponibles: canonada d'acer ERW

NB

Mida

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1.24

   

1,73

   

2.41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3.02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7.47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5.56

7,82

25

1"

33,40

3.38

1,65

2,77

   

3.38

 

4,55

4,55

     

6.35

9.09

32

1 1/4 polzades

42.16

3.56

1,65

2,77

   

3.56

 

4,85

4,85

     

6.35

9,70

40

1 1/2 polzades

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5.08

5.08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5.54

5.54

     

9,74

11.07

65

2 1/2 polzades

73.03

5.16

2.11

3.05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9.53

14.02

80

3”

88,90

5.49

2.11

3.05

   

5.49

 

7.62

7.62

     

11.13

15.24

90

3 1/2 polzades

101,60

5,74

2.11

3.05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6.02

2.11

3.05

   

6.02

 

8.56

8.56

 

11.12

 

13.49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3.40

   

6,55

 

9.53

9.53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6 polzades

168,27

7.11

2,77

3.40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6.35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10 polzades

273,05

9.27

3.40

4.19

 

6.35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21.44

25,40

28,58

25,40

300

12 polzades

323,85

9.53

3,96

4.57

 

6.35

10.31

14.27

12,70

17.48

21.44

25,40

28,58

33.32

25,40

350

14 polzades

355,60

9.53

3,96

4,78

6.35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16 polzades

406,40

9.53

4.19

4,78

6.35

7,92

12,70

16,66

12,70

21.44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18 polzades

457,20

9.53

4.19

4,78

6.35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29.36

34,93

39,67

45,24

 

500

20"

508,00

9.53

4,78

5.54

6.35

9.53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38.10

44,45

50,01

 

550

22 polzades

558,80

9.53

4,78

5.54

6.35

9.53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24 polzades

609,60

9.53

5.54

6.35

6.35

9.53

17.48

24,61

12,70

30,96

38,89

46.02

52,37

59,54

 

650

26 polzades

660,40

9.53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Nota: La disponibilitat del gruix de la paret pot variar segons el diàmetre de la canonada i la capacitat de fabricació. Dimensions personalitzades fora d'aquest rang disponibles a petició.

5. Estàndards comuns de canonades d'acer ERW fabricades per Womic Steel

Estàndard

Graus regulars

Aplicació típica

API 5L (Especificació per a canonades)    
API 5L PSL1 / PSL2 GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 Transmissió de petroli i gas, oleoductes terrestres/marins
Canonada ASTM i canonada estructural    
ASTM A53 (Especificació per a canonades, acer, negres i immerses en calent, recobertes de zinc, soldades i sense costures) GR.A, GR.B Aigua, gas, vapor, aire, aplicacions estructurals
ASTM A135 (Especificació per a tubs d'acer soldats per resistència elèctrica) GR.A, GR.B Serveis d'aigua, gas, vapor i refineria
ASTM A252 (Especificació per a piles de tubs d'acer soldats i sense soldadura) GR.1, GR.2, GR.3 Pilonament de fonamentació, pilons marins, fonamentació de ponts
ASTM A500 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en fred) GR.A, GR.B, GR.C Tubs estructurals, estructures d'edificis, ponts
ASTM A501 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en calent) GR.A, GR.B Aplicacions estructurals pesades, columnes, bigues
Caldera i intercanviador de calor ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Especificació per a tubs de caldera d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica i d'acer al carboni-manganès) Grau A, C, D Tubs de caldera, tubs de sobreescalfador
ASTM A214 (Especificació per a tubs d'intercanviador de calor i condensador d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica) Intercanviadors de calor, condensadors
ASTM A250 (Especificació per a tubs de caldera i sobreescalfador d'acer d'aliatge ferrític soldats per resistència elèctrica) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Caldera d'alta temperatura i sobreescalfador
ASTM A334 (Especificació per a tubs d'acer al carboni i aliatge sense soldadura i soldats per a servei a baixa temperatura) GR.1, GR.3, GR.6 Servei criogènic a baixa temperatura
Normes EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat amb propietats especificades a temperatura ambient) P235TR1, P265TR1 Recipients a pressió, tambors de calderes, canonades d'alta pressió
EN 10217-2 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat i aliat amb propietats especificades per a temperatures elevades) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Temperatura elevada, tubs de caldera, intercanviadors de calor
EN 10219-1 (Perfeccions buides d'acer soldat conformades en fred per a finalitats estructurals) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Aplicacions estructurals, construcció d'edificis, ponts
EN 10210 (Perfeccions buides estructurals acabades en calent d'acers no aliats i de gra fi) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH Perfils buits sense soldadura/soldats conformats en calent per a finalitats estructurals, construcció d'edificis, ponts
EN 10025-2 (Productes laminats en calent d'acers estructurals - Acers estructurals no aliats) S235JR, S275JR, S355JR, Estructures siderúrgiques generals, enginyeria civil
EN 10255 (Tubs d'acer no aliat aptes per a soldadura i rosca) S195T, S235JRTH Sistemes de canonades d'aigua, gas, clavegueram i roscades
EN 10305-2 (Tubs d'acer per a aplicacions de precisió - Tubs soldats estirats en fred) E215, E235, E355 Aplicacions de precisió, cilindres hidràulics
BS 1387 (Especificació per a tubs i tubulars d'acer cargolats i encaixats) Classe A, B, C Aigua, gas, vapor, bastides, canonades roscades
DIN 2458 (Tubs i accessoris d'acer soldats - Condicions tècniques generals de lliurament) St37.0, St44.0, St52.0 Tubs d'acer soldats en general, aplicacions estructurals
ISO i altres normes    
ISO 3183 (Indústries del petroli i del gas natural - Tubs d'acer per a sistemes de transport per canonades) L245, L290, L360, L415 Oleoductes i gasoductes (equivalent ISO d'API 5L)
ISO 65 (Tubs d'acer per a aigua, gas i aigües residuals - Tubs roscats) Mig, Pesat Aigua, gas, clavegueram, canonada roscada
CSA G40.21 (Acer de qualitat estructural - Norma canadenca) 44W, 50W Aplicacions estructurals (Canadà)
AS 1163 (Perfeccions buides d'acer estructural - Estàndard australià) C250, C350, C450 Seccions buides estructurals (Austràlia)
GOST 10706 (Tubs d'acer soldats per a canonades i estructures - estàndard rus) St20, St35, St45 Canonades, aplicacions estructurals (Rússia)

Ús:Transmissió de petroli i gas, aigua i clavegueram, projectes estructurals, bastides, fonamentació de pilots, fluids d'alta pressió, processament químic, generació d'energia, construcció, enginyeria marina, tubs de calderes, intercanviadors de calor, sobreescalfadors, condensadors, servei a baixa temperatura, aplicacions de precisió, cilindres hidràulics, sistemes de canonades roscades

6. Procés de fabricació: tubs d'acer ERW / HFW

Inspecció de matèries primeres:Les bobines d'acer entrants es verifiquen quant a la composició química, les propietats mecàniques i la qualitat superficial. A cada bobina se li assigna un número de calor únic per a una traçabilitat completa.

Desenrotllament i anivellament:Les bobines es desenrotllen i s'anivellen per aplanar la tira i treure el conjunt de bobines, garantint una planitud uniforme per a una conformació consistent.

Fresat i retall de vores:Les dues vores de la tira es fresen amb una tolerància d'amplada precisa (±0,5 mm), creant una superfície neta i paral·lela per a la formació de soldadures d'alta qualitat.

Conformació en fred:La tira anivellada passa a través de rodets de conformació que gradualment donen forma a la tira plana en una carcassa de tub cilíndric oberta.

Soldadura d'alta freqüència (HFW/ERW):El corrent d'alta freqüència (200-500 kHz) escalfa les vores d'acoblament a la temperatura de forja (1.350-1.500 °C). Els rodets de compressió pressionen les vores escalfades juntes, creant una soldadura forjada sense material de farciment.

Eliminació del cordó de soldadura:Les fulles de tall de carbur eliminen les rebaves internes i externes mentre estan calentes, produint una superfície llisa amb un reforç mínim de la soldadura.

Dimensionament:El tub soldat passa a través de rodets de dimensionament per aconseguir una tolerància de diàmetre exterior precisa (±0,5% a ±1,0%). Rodets addicionals produeixen formes quadrades/rectangulars si cal.

Tractament tèrmic (opcional):La normalització a 890-930 °C es pot aplicar per millorar la ductilitat o l'alleujament de tensions, produint una microestructura uniforme de ferrita-perlita.

Tall a mida:El tub es talla a longituds especificades mitjançant serres de tall voladores amb control de precisió (±3 mm).

Assajos no destructius:

Proves ultrasòniques (UT):Inspecció del 100% de la costura soldada i del cos de la canonada per detectar laminacions, inclusions i manca de fusió.

Prova de corrents de Foucault (ET):Inspecció contínua de la qualitat de la soldadura en línia.

Proves hidrostàtiques:Cada canonada es va provar al 95% de SMYS durant un mínim de 10 segons.

Acabat final:Extrems llisos, extrems bisellats (30°-35° amb un angle d'aterratge d'1,6 mm) o extrems roscats segons les especificacions del client.

Inspecció i marcatge final:Inspecció visual, verificació dimensional (diàmetre exterior, pes, longitud, rectitud) i marcatge permanent segons l'estàndard (grau, mida, número de calor, fabricant).

12

7. Control de qualitat i procediments de proves

Escenari Mètode d'inspecció Propòsit
Matèria primera Anàlisi química (espectròmetre OES) Verificar el compliment dels límits de composició de l'API 5L
Matèria primera Proves de tracció Verificar el rendiment, la resistència a la tracció i l'allargament
En procés Inspecció dimensional (micròmetres, calibres) Monitoritzar el pes exterior i el pes durant el conformat i el dimensionament
Zona de soldadura Proves per ultrasons (UT) - En línia Detectar discontinuitats de soldadura, manca de fusió
Zona de soldadura Proves de corrents de Foucault (ET) - En línia Monitorització contínua de la qualitat de la soldadura
Zona de soldadura Macroexamen de costures de soldadura Verificar la penetració de la soldadura i la geometria de la fusió
Canonada acabada Prova hidrostàtica (10 segons mínim al 95% de SMYS) Verificar la integritat de la pressió i l'estanquitat
Canonada acabada Proves ultrasòniques (UT) - Fora de línia (opcional) Inspecció laminar de cos sencer
Canonada acabada Inspecció de partícules magnètiques (MPI) Detecció de fissures superficials (soldadura i HAZ)
Canonada acabada Prova d'impacte Charpy amb entalla en V Verificar la tenacitat a baixa temperatura (PSL2)
Canonada acabada Prova de duresa (HRC / HV10) Verificar els límits màxims de duresa (servei agre)
Canonada acabada Prova de flexió guiada (cara i arrel) Verificar la ductilitat i la solidesa de la soldadura
Canonada acabada Prova d'aplanament Verificar la ductilitat i la solidesa del cos de la canonada
Canonada acabada Inspecció dimensional i visual Verificar el diàmetre exterior, el pes, la longitud, la rectitud i la qualitat de la superfície
Canonada acabada Verificació de marcatge Assegureu-vos de marcar permanentment segons API 5L

Proves addicionals per a PSL2 / Servei agre:

● Prova HIC (esquerdament induït per hidrogen) segons NACE TM0284

● Prova SSC (fissura per tensió de sulfur) segons el mètode A de la NACE TM0177

● Proves d'impacte CVN a -10 °C, -20 °C o -46 °C

● Verificació de duresa (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 per a resistents a HIC)

Documentació de qualitat:

● Certificat de prova de molí segons la norma EN 10204 tipus 2.2, 3.1 o 3.2

● Informe de prova hidrostàtica (canonada per canonada)

● Informe d'inspecció UT/ET

● Traçabilitat des del número de calor fins a la canonada acabada

8. Aplicacions principals Tub d'acer ERW

Les canonades ERW són components essencials en la transmissió de petroli i gas i diverses aplicacions industrials:

Transmissió de petroli i gas:Oleoductes de llarga distància, terrestres i marins, per a petroli cru, gas natural i productes refinats del petroli.

Transport de fluids a alta pressió:Línies d'injecció d'aigua, sistemes d'eliminació d'aigua produïda i transferència de fluids a alta pressió en jaciments petrolífers i instal·lacions de processament.

Projectes de gasoductes terrestres:Línies de recollida transnacionals, línies troncals i oleoductes de distribució en jaciments de petroli i gas.

Sistemes de canonades a alta mar:Línies de flux, tubs verticals i canonades d'exportació submarines per a plataformes marines i completacions submarines (amb opcions de servei PSL2 i àcid.

Entorns de servei agre:Canonades que gestionen gas àcid humit (que conté H₂S) que requereixen PSL2 amb requisits suplementaris, com ara la resistència HIC i SSC segons les normes NACE.

Transmissió d'aigua:Canonades de subministrament d'aigua de gran diàmetre, sistemes de reg i transmissió d'aigua bruta per a ús municipal i industrial.

Tractament d'aigües residuals i clavegueram:Línies de desguàs d'efluents, canonades de plantes de tractament i sistemes de maneig de fangs.

Aplicacions estructurals industrials:Bastidors de canonades, suports, arriostraments i components estructurals en refineries, plantes petroquímiques i instal·lacions industrials.

Instal·lacions de processament de petroli i gas:Línies de flux, col·lectors, col·lectors i canonades d'interconnexió en plantes de processament i estacions de compressió.

EPC i canonades de planta:Canonades de procés i serveis públics en refineries, plantes de processament de gas, complexos químics i instal·lacions de generació d'energia.

9. Embalatge i enviament

Les canonades ERW s'embalen i s'envien amb la màxima cura per garantir la seva protecció durant el transport. A continuació, es mostra una descripció del procés d'embalatge i enviament:

Embalatge:

Revestiment protector:Abans de l'embalatge, les canonades es poden recobrir amb una fina capa d'oli antioxidant o vernís protector per evitar la corrosió i l'oxidació de la superfície durant l'emmagatzematge i el transport. També hi ha un acabat nu disponible per a l'aplicació immediata del recobriment a la destinació.

Agrupació:Les canonades de dimensions i especificacions similars s'agrupen amb cura en feixos hexagonals o rectangulars. Es fixen amb corretges d'acer (normalment de 3 a 5 corretges per feix) per evitar el moviment dins del feix.

Taps finals:Es col·loquen taps de plàstic (PE o PP) a tots dos extrems de cada canonada per protegir els extrems bisellats, els extrems llisos i les connexions roscades de danys per impactes, entrada de residus i humitat.

Encoixinat i amortiment:Per a comandes d'exportació premium, es poden utilitzar materials d'encoixinat com ara anells d'escuma o tires de goma entre les capes de canonades per evitar l'abrasió i els danys al recobriment durant la manipulació.

Caixes o estoigs de fusta:Per a canonades de paret fina, tubs de precisió o comandes de recobriment premium, les canonades es poden embalar en caixes de fusta resistents o caixes de contraplacat per proporcionar una protecció millorada contra forces externes i manipulacions brusces.

Enviament:

Mode de transport:Canonades enviades a través de vaixells portacontenidors (20 peus/40 peus), vaixells de càrrega a granel o mercaderies ferroviàries, segons la destinació, el volum i la urgència. Mercaderies aèries disponibles per a mostres o enviaments amb temps crític.

Contenidorització:Comandes petites o mitjanes carregades en contenidors d'enviament estàndard, protegint la càrrega de les inclemències del temps, la humitat i els contaminants externs durant el transport.

Càrrega de vaixells a granel:Comandes de gran volum (normalment >200 tones) carregades directament a granelers. Les bigues elevadores i les barres de distribució eviten danys; l'estiba i l'amarratge asseguren la càrrega contra el moviment del mar.

Etiquetatge i documentació:Cada paquet està clarament etiquetat amb el grau, l'estàndard, les dimensions, el número de calor i les instruccions de manipulació. Documentació completa (factura comercial, llista d'embalatge, coneixement d'embarcament, certificat d'origen, certificats de prova de fàbrica) preparada per a un despatx de duanes sense problemes.

Fixació segura:Farcells assegurats amb fleixos d'acer, bosses d'estiba o reforços de fusta per evitar que es moguin, rodolin o es facin malbé durant el transport.

Seguiment i assegurança:Números de seguiment dels contenidors proporcionats per a la monitorització en temps real. Assegurança de càrrega marítima (tot risc o amb avaria) disponible a petició.

En resum, Womic Steel garanteix que totes les canonades d'acer ERW s'embalen amb mesures de protecció líders en la indústria i s'envien mitjançant mètodes de transport fiables per arribar a la seva destinació en condicions òptimes. Un embalatge i uns procediments d'enviament adequats són essencials per preservar la integritat i la qualitat dels productes lliurats.

13

10. Avantatges i preguntes freqüents de Womic Steel

Per què associar-se amb Womic Steel?

Botiga única:Gamma completa, des de canonades API 5L ERW fins a accessoris de canonades OEM (colzes, tes, reductors, brides, taps) en graus de materials compatibles, com ara acer al carboni, acer d'aliatge i acer inoxidable.

Conformitat tècnica:Certificats complets de proves de mòlta (EN 10204 Tipus 2.2, 3.1 o 3.2) proporcionats amb cada enviament, que detallen la composició química exacta, els resultats de les proves mecàniques i els informes d'examen no destructiu.

Serveis de valor afegit:Bisellatge d'extrems (30°-35°), roscat i acoblament, instal·lació de taps de plàstic i recobriment anticorrosió (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxi, galvanitzat) disponibles internament o a través d'instal·lacions associades qualificades.

Logística competitiva:La col·laboració estratègica amb transitaris globals garanteix una càrrega de contenidors optimitzada (maximitzant la quantitat per contenidor) i un enviament mundial rendible amb temps de trànsit fiables.

Inventari i disponibilitat:Un ampli estoc de mides estàndard API 5L X52 (2"-24" de diàmetre exterior, Schedule 10-80) garanteix terminis de lliurament curts i una resposta ràpida a requisits urgents del projecte. Mides personalitzades produïdes sota demanda amb un termini de lliurament típic de 30-45 dies.

Capacitat de servei agra:Capacitat total per subministrar canonades PSL2 amb proves HIC i SSC segons els estàndards NACE per a aplicacions de gas àcid. Duresa controlada a ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Trieu Womic Steel Group com el vostre soci de confiança per a tubs d'acer API 5L X52 ERW d'alta qualitat i un rendiment de lliurament imbatible. Us convidem a consultar!

Lloc web: www.womicsteel.com

Correu electrònic: sales@womicsteel.com

Telèfon/WhatsApp/WeChat:

Víctor: +86-15575100681

Jack: +86-18390957568

Preguntes freqüents (FAQ)

P: Quina diferència hi ha entre S460MH i S420MH?

A: L'S460MH té un límit elàstic més alt (460 MPa vs 420 MPa), aproximadament un 10% més fort. L'S460MH permet una major reducció de pes (aproximadament un 23% vs S355) i és per a aplicacions de càrrega màxima. L'S460MH també té un equivalent de carboni lleugerament més alt (0,46% vs 0,45%).

P: Què significa la designació "M" a S460MH?

A: "M" significa laminació termomecànica: un procés de laminació controlada especialitzat que refina l'estructura del gra, millora la resistència i la tenacitat simultàniament i proporciona propietats d'impacte garantides a -20 °C sense tractament tèrmic addicional.

P: Quines formes hi ha disponibles per a S460MH?

A: Rodó (CHS), quadrat (SHS) i rectangular (RHS). Les tres formes estan disponibles en qualitat S460MH. Diàmetre exterior rodó: 21,3-610 mm. Quadrat: de 25x25 a 500x500 mm. Rectangular: de 40x20 a 600x400 mm.

P: Es pot soldar S460MH? Hi ha algun requisit especial?

R: Sí, bona soldabilitat a causa del baix contingut de carboni (0,16% màx.). Generalment no cal preescalfar per a gruixos de fins a 12 mm. Per a seccions més gruixudes o unions restringides, preescalfeu a 50-100 °C. Utilitzeu consumibles baixos en hidrogen (ER70S-6 o E7018-1). Controleu l'entrada de calor (màx. 2,5 kJ/mm). Els procediments de soldadura han d'estar qualificats.

P: Quin és l'avantatge d'estalvi de pes de l'S460MH respecte a l'S355?

A: L'S460MH permet una reducció del gruix de la paret d'aproximadament un 23% per a la mateixa càrrega, cosa que redueix significativament el pes de l'estructura. Per a les plomes de grua i els equips mòbils, això es tradueix en una major capacitat de càrrega útil i un menor consum de combustible.

P: L'S460MH és adequat per a aplicacions marines i en alta mar?

R: Sí. L'S460MH amb una resistència a l'impacte de -20 °C és adequat per a estructures superiors marines, pedestals de grua, apuntalaments de jaquetes i equips marins. Per a condicions del Mar del Nord o de l'Àrtic (de -40 °C a -60 °C), poden ser necessaris els graus S460ML (temperatura més baixa) o EN 10225.

P: Quina és la longitud màxima disponible per a l'S460MH?

A: Longituds estàndard: 6 m i 12 m. Longituds personalitzades de fins a 18 m per a mides rodones inferiors a 168 mm. Quadrats i rectangulars normalment limitats a 12 m. Les longituds més grans requereixen una revisió d'enginyeria.

P: Quin és el termini de lliurament típic per a les canonades S460MH ERW?

A: De 40 a 60 dies, ja que l'S460MH és un material d'alta qualitat amb estoc limitat. El laminatge termomecànic requereix una programació específica del molí. Les mides personalitzades poden trigar entre 50 i 70 dies.

P: Es pot galvanitzar S460MH?

R: Sí, però cal precaució. Els graus d'alta resistència (≥460 MPa) poden ser susceptibles a la fragilització per hidrogen durant la galvanització per immersió en calent. Utilitzeu un procés de galvanització amb baix contingut d'hidrogen i consulteu un galvanitzador qualificat. Per a aplicacions crítiques, considereu la pintura o la metal·lització com a alternatives.

P: Quina documentació proporcioneu per a les canonades S460MH?

A: Certificat de prova de molí (EN 10204 Tipus 3.1 o 3.2), informe de la prova d'impacte (-20 °C), informe de la prova de tracció, marcatge CE (DoP), informe dimensional, llista d'embalatge, factura, coneixement d'embarcament.

P: L'S460MH està disponible en formes quadrades i rectangulars?

R: Sí. L'S460MH està disponible en formes quadrades (SHS) i rectangulars (RHS), però les mides són més limitades que les rodones. Mides quadrades habituals: de 100x100 mm a 400x400 mm. Mides rectangulars habituals: de 120x80 mm a 500x300 mm. Si us plau, pregunteu per la disponibilitat de mides específiques.