1. Womic Steel: Capacitats de fabricació i força de l'empresa
Womic Steel Group és un fabricant i exportador mundial de primer nivell amb més de 20 anys d'experiència en la producció de productes tubulars d'acer al carboni, aliatge i acer inoxidable. Les nostres instal·lacions de producció de tubs ERW d'última generació abasten una capacitat de fabricació integral de més de 15.000 tones al mes per a tubs d'acer soldats per resistència elèctrica.
Rang de mida de producció per a tubs EN 10219 S355J2H ERW:Diàmetre exterior de 21,3 mm a 610 mm (d'1/2 polzada a 24 polzades) amb gruix de paret de 2,0 mm a 20,0 mm. Disponible en formes rodones, quadrades i rectangulars. Longituds aleatòries individuals de 6 m, longituds aleatòries dobles de 12 m o longituds personalitzades segons calgui.
Certificacions de qualitat i compliment normatiu:
Certificació ISO 9001:2015:Sistema de gestió de qualitat que garanteix una qualitat consistent del producte en totes les operacions.
Marcat CE (EN 10219):Compliment total amb la norma EN 10219 per a perfils buits estructurals soldats conformats en fred. Marcatge CE i Declaració de Prestacions (DoP) per a l'acceptació al mercat europeu.
Certificació EN 10204 3.2:Certificat d'inspecció 3.2 validat per TÜV, LR, BV o SGS per a projectes crítics que requereixen una traçabilitat completa.
Aprovacions d'inspecció de tercers (TPI):Productes i processos aprovats per SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL i TÜV per a projectes estructurals i offshore regulats per societats de classificació.
Certificacions addicionals:ISO 14001, ISO 45001, NORSOK M-650 disponibles sota petició.
Aprovacions específiques del client:Auditories periòdiques de fàbrica per a importants contractistes d'infraestructures, electròniques i de construcció, empreses d'enginyeria i altres empreses de tot el món.
Reconeixement global:Womic Steel és un proveïdor de confiança per a contractistes EPC globals, empreses de construcció i empreses d'enginyeria, que dóna servei a més de 80 països del sud-est asiàtic, Europa, l'Orient Mitjà, Àfrica i Amèrica.
2. Tub d'acer EN 10219 S355J2H ERW: composició del material i característiques de rendiment
L'EN 10219 S355J2H és una secció buida estructural soldada conformada en fred feta d'acers no aliats i de gra fi. La "S" denota acer estructural, "355" indica un límit elàstic mínim de 355 MPa, "J2" especifica una prova d'impacte Charpy a -20 °C (27 J mínim) i "H" indica una secció buida.
En comparació amb qualitats inferiors com S235JRH (rendiment de 235 MPa) i S275JRH (rendiment de 275 MPa), S355J2H ofereix una resistència significativament més alta alhora que manté una excel·lent soldabilitat, conformabilitat i tenacitat a baixa temperatura. La classificació d'impacte J2 el fa adequat per a aplicacions en climes freds on es requereix resistència a l'impacte a -20 °C. Aquesta qualitat és la secció buida estructural més àmpliament especificada per a la construcció d'edificis, ponts i estructures marines a tot Europa i els mercats internacionals.
Composició química del tub d'acer EN 10219 S355J2H ERW (anàlisi de cullerot, % en massa):
| Element | C màx. | Si màx. | Mn màx. | P màx. | S màx. | N màx. |
| S355J2H | 0,22 | 0,55 | 1,60 | 0,030 | 0,030 | 0,015 |
Nota: Tractament de gra fi aplicat (Al ≥ 0,015% o altres elements de refinació de gra). Equivalent de carboni (CEV) màxim 0,45% per a gruixos de paret ≤ 40 mm, cosa que garanteix una bona soldabilitat per a la unió en camp i la fabricació.
Propietats mecàniques de la canonada d'acer EN 10219 S355J2H ERW (temperatura ambient):
| Gruix de la paret (mm) | Límit elàstic (mín.) | Resistència a la tracció | Elongació (min) |
| t ≤ 16 mm | 355 MPa | 470-630 MPa | 20% |
| 16 mm < t ≤ 40 mm | 345 MPa | 470-630 MPa | 20% |
| 40 mm < t ≤ 80 mm | 335 MPa | 470-630 MPa | 19% |
Nota: El límit elàstic disminueix lleugerament amb l'augment del gruix de la paret, una característica estàndard per a les seccions buides estructurals. El rang de resistència a la tracció es manté consistent en tots els gruixos, cosa que garanteix un rendiment estructural predictible.
Propietats d'impacte a baixa temperatura de la canonada d'acer EN 10219 S355J2H ERW (osca en V Charpy):
| Grau | Temperatura de prova | Energia mitjana (min) | Energia individual (min) |
| S355J2H | -20 °C | 27 Joules | 20 Joules |
*Nota: La classificació J2 garanteix un rendiment fiable en ambients freds, cosa que fa que l'S355J2H sigui adequat per a ponts, estructures marines i construcció d'edificis en regions amb temperatures sota zero. Per a requisits de temperatura més baixos (-40 °C), l'S355J2H no és aplicable; s'ha de considerar l'S355ML o l'S355NL.*
Límits equivalents de carboni per a canonades d'acer S355J2H ERW EN 10219:
| Gruix de la paret | CEV (IIW) Màxim |
| t ≤ 40 mm | 0,45% |
| t > 40 mm | Per acord |
Nota: Un baix contingut en carboni equivalent garanteix una excel·lent soldabilitat en condicions de camp, reduint els requisits de preescalfament i els costos d'instal·lació per a la fabricació estructural.
3. Rang dimensional i compliment de les normes de la canonada d'acer S355J2H ERW EN 10219
Womic Steel subministra canonades EN 10219 S355J2H ERW en un ampli espectre dimensional, totalment conformes amb les normes EN 10219-1:2006 i EN 10219-2:2006.
| Ítem | Especificació |
| Estàndard | EN 10219-1 / EN 10219-2 (Perfeccions buides estructurals soldades conformades en fred) |
| Grau | S355J2H (1.0576) |
| Procés de fabricació | Soldadura per resistència elèctrica (ERW) / Soldadura d'alta freqüència (HFW) |
| Opcions de forma | Rodó / Quadrat / Rectangular |
| Rang de diàmetre exterior (rodó) | 21,3 mm – 610 mm (1/2 polzada – 24 polzades) |
| Rang de mida quadrada | 20 mm x 20 mm – 500 mm x 500 mm |
| Rang de mida rectangular | 40 mm x 20 mm – 600 mm x 400 mm |
| Rang de gruix de paret | 2,0 mm – 20,0 mm (segons la mida i la forma) |
| Longitud | 6 m (SR), 12 m (DR) o longituds personalitzades fins a 18 m |
| Finalitzar | Extrem llis (PE) / Extrem bisellat (BE) |
| Acabat superficial | Nu / Oliat / Recobert de negre / Imprimat / Galvanitzat / Pintat |
| Toleràncies | DE: ±1,0% / PES: ±10% / Longitud: +50 mm -0 mm |
4. Dimensions i especificacions disponibles: canonada d'acer ERW
| NB | Mida | OD mm | SCH40S mm | SCH5S mm | SCH10S mm | SCH10 mm | SCH20 mm | SCH40 mm | SCH60 mm | XS/80S mm | SCH80 mm | SCH100 mm | SCH120 mm | SCH140 mm | SCH160 mm | SCHXXS mm |
| 6 | 1/8” | 10.29 | 1.24 | 1,73 | 2.41 | |||||||||||
| 8 | 1/4” | 13,72 | 1,65 | 2.24 | 3.02 | |||||||||||
| 10 | 3/8” | 17.15 | 1,65 | 2.31 | 3.20 | |||||||||||
| 15 | 1/2” | 21.34 | 2,77 | 1,65 | 2.11 | 2,77 | 3,73 | 3,73 | 4,78 | 7.47 | ||||||
| 20 | 3/4” | 26,67 | 2,87 | 1,65 | 2.11 | 2,87 | 3,91 | 3,91 | 5.56 | 7,82 | ||||||
| 25 | 1" | 33,40 | 3.38 | 1,65 | 2,77 | 3.38 | 4,55 | 4,55 | 6.35 | 9.09 | ||||||
| 32 | 1 1/4 polzades | 42.16 | 3.56 | 1,65 | 2,77 | 3.56 | 4,85 | 4,85 | 6.35 | 9,70 | ||||||
| 40 | 1 1/2 polzades | 48,26 | 3,68 | 1,65 | 2,77 | 3,68 | 5.08 | 5.08 | 7.14 | 10.15 | ||||||
| 50 | 2” | 60,33 | 3,91 | 1,65 | 2,77 | 3,91 | 5.54 | 5.54 | 9,74 | 11.07 | ||||||
| 65 | 2 1/2 polzades | 73.03 | 5.16 | 2.11 | 3.05 | 5.16 | 7.01 | 7.01 | 9.53 | 14.02 | ||||||
| 80 | 3” | 88,90 | 5.49 | 2.11 | 3.05 | 5.49 | 7.62 | 7.62 | 11.13 | 15.24 | ||||||
| 90 | 3 1/2 polzades | 101,60 | 5,74 | 2.11 | 3.05 | 5,74 | 8.08 | 8.08 | ||||||||
| 100 | 4” | 114,30 | 6.02 | 2.11 | 3.05 | 6.02 | 8.56 | 8.56 | 11.12 | 13.49 | 17.12 | |||||
| 125 | 5” | 141,30 | 6,55 | 2,77 | 3.40 | 6,55 | 9.53 | 9.53 | 12,70 | 15,88 | 19.05 | |||||
| 150 | 6 polzades | 168,27 | 7.11 | 2,77 | 3.40 | 7.11 | 10,97 | 10,97 | 14.27 | 18.26 | 21,95 | |||||
| 200 | 8” | 219,08 | 8.18 | 2,77 | 3,76 | 6.35 | 8.18 | 10.31 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 20,62 | 23.01 | 22.23 | |
| 250 | 10 polzades | 273,05 | 9.27 | 3.40 | 4.19 | 6.35 | 9.27 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 21.44 | 25,40 | 28,58 | 25,40 | |
| 300 | 12 polzades | 323,85 | 9.53 | 3,96 | 4.57 | 6.35 | 10.31 | 14.27 | 12,70 | 17.48 | 21.44 | 25,40 | 28,58 | 33.32 | 25,40 | |
| 350 | 14 polzades | 355,60 | 9.53 | 3,96 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 11.13 | 15.09 | 12,70 | 19.05 | 23,83 | 27,79 | 31,75 | 35,71 | |
| 400 | 16 polzades | 406,40 | 9.53 | 4.19 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 12,70 | 16,66 | 12,70 | 21.44 | 26.19 | 30,96 | 36,53 | 40,49 | |
| 450 | 18 polzades | 457,20 | 9.53 | 4.19 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 14.27 | 19.05 | 12,70 | 23,83 | 29.36 | 34,93 | 39,67 | 45,24 | |
| 500 | 20" | 508,00 | 9.53 | 4,78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 15.09 | 20,62 | 12,70 | 26.19 | 32,54 | 38.10 | 44,45 | 50,01 | |
| 550 | 22 polzades | 558,80 | 9.53 | 4,78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 22.23 | 12,70 | 28,58 | 34,93 | 41,28 | 47,63 | 53,98 | ||
| 600 | 24 polzades | 609,60 | 9.53 | 5.54 | 6.35 | 6.35 | 9.53 | 17.48 | 24,61 | 12,70 | 30,96 | 38,89 | 46.02 | 52,37 | 59,54 | |
| 650 | 26 polzades | 660,40 | 9.53 | 7,92 | 12,70 | 12,70 |
Nota: La disponibilitat del gruix de la paret pot variar segons el diàmetre de la canonada i la capacitat de fabricació. Dimensions personalitzades fora d'aquest rang disponibles a petició.
5. Estàndards comuns de canonades d'acer ERW fabricades per Womic Steel
| Estàndard | Graus regulars | Aplicació típica |
| API 5L (Especificació per a canonades) | ||
| API 5L PSL1 / PSL2 | GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 | Transmissió de petroli i gas, oleoductes terrestres/marins |
| Canonada ASTM i canonada estructural | ||
| ASTM A53 (Especificació per a canonades, acer, negres i immerses en calent, recobertes de zinc, soldades i sense costures) | GR.A, GR.B | Aigua, gas, vapor, aire, aplicacions estructurals |
| ASTM A135 (Especificació per a tubs d'acer soldats per resistència elèctrica) | GR.A, GR.B | Serveis d'aigua, gas, vapor i refineria |
| ASTM A252 (Especificació per a piles de tubs d'acer soldats i sense soldadura) | GR.1, GR.2, GR.3 | Pilonament de fonamentació, pilons marins, fonamentació de ponts |
| ASTM A500 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en fred) | GR.A, GR.B, GR.C | Tubs estructurals, estructures d'edificis, ponts |
| ASTM A501 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en calent) | GR.A, GR.B | Aplicacions estructurals pesades, columnes, bigues |
| Caldera i intercanviador de calor ASTM (ERW) | ||
| ASTM A178 (Especificació per a tubs de caldera d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica i d'acer al carboni-manganès) | Grau A, C, D | Tubs de caldera, tubs de sobreescalfador |
| ASTM A214 (Especificació per a tubs d'intercanviador de calor i condensador d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica) | — | Intercanviadors de calor, condensadors |
| ASTM A250 (Especificació per a tubs de caldera i sobreescalfador d'acer d'aliatge ferrític soldats per resistència elèctrica) | T1, T2, T5, T9, T11, T22 | Caldera d'alta temperatura i sobreescalfador |
| ASTM A334 (Especificació per a tubs d'acer al carboni i aliatge sense soldadura i soldats per a servei a baixa temperatura) | GR.1, GR.3, GR.6 | Servei criogènic a baixa temperatura |
| Normes EN / DIN / BS | ||
| EN 10217-1 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat amb propietats especificades a temperatura ambient) | P235TR1, P265TR1 | Recipients a pressió, tambors de calderes, canonades d'alta pressió |
| EN 10217-2 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat i aliat amb propietats especificades per a temperatures elevades) | P235GH, P265GH, P295GH, P355GH | Temperatura elevada, tubs de caldera, intercanviadors de calor |
| EN 10219-1 (Perfeccions buides d'acer soldat conformades en fred per a finalitats estructurals) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H | Aplicacions estructurals, construcció d'edificis, ponts |
| EN 10210 (Perfeccions buides estructurals acabades en calent d'acers no aliats i de gra fi) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH | Perfils buits sense soldadura/soldats conformats en calent per a finalitats estructurals, construcció d'edificis, ponts |
| EN 10025-2 (Productes laminats en calent d'acers estructurals - Acers estructurals no aliats) | S235JR, S275JR, S355JR, | Estructures siderúrgiques generals, enginyeria civil |
| EN 10255 (Tubs d'acer no aliat aptes per a soldadura i rosca) | S195T, S235JRTH | Sistemes de canonades d'aigua, gas, clavegueram i roscades |
| EN 10305-2 (Tubs d'acer per a aplicacions de precisió - Tubs soldats estirats en fred) | E215, E235, E355 | Aplicacions de precisió, cilindres hidràulics |
| BS 1387 (Especificació per a tubs i tubulars d'acer cargolats i encaixats) | Classe A, B, C | Aigua, gas, vapor, bastides, canonades roscades |
| DIN 2458 (Tubs i accessoris d'acer soldats - Condicions tècniques generals de lliurament) | St37.0, St44.0, St52.0 | Tubs d'acer soldats en general, aplicacions estructurals |
| ISO i altres normes | ||
| ISO 3183 (Indústries del petroli i del gas natural - Tubs d'acer per a sistemes de transport per canonades) | L245, L290, L360, L415 | Oleoductes i gasoductes (equivalent ISO d'API 5L) |
| ISO 65 (Tubs d'acer per a aigua, gas i aigües residuals - Tubs roscats) | Mig, Pesat | Aigua, gas, clavegueram, canonada roscada |
| CSA G40.21 (Acer de qualitat estructural - Norma canadenca) | 44W, 50W | Aplicacions estructurals (Canadà) |
| AS 1163 (Perfeccions buides d'acer estructural - Estàndard australià) | C250, C350, C450 | Seccions buides estructurals (Austràlia) |
| GOST 10706 (Tubs d'acer soldats per a canonades i estructures - estàndard rus) | St20, St35, St45 | Canonades, aplicacions estructurals (Rússia) |
Ús:Transmissió de petroli i gas, aigua i clavegueram, projectes estructurals, bastides, fonamentació de pilots, fluids d'alta pressió, processament químic, generació d'energia, construcció, enginyeria marina, tubs de calderes, intercanviadors de calor, sobreescalfadors, condensadors, servei a baixa temperatura, aplicacions de precisió, cilindres hidràulics, sistemes de canonades roscades
6. Procés de fabricació: tubs d'acer ERW / HFW
Inspecció de matèries primeres:Les bobines d'acer entrants es verifiquen quant a la composició química, les propietats mecàniques i la qualitat superficial. A cada bobina se li assigna un número de calor únic per a una traçabilitat completa.
Desenrotllament i anivellament:Les bobines es desenrotllen i s'anivellen per aplanar la tira i treure el conjunt de bobines, garantint una planitud uniforme per a una conformació consistent.
Fresat i retall de vores:Les dues vores de la tira es fresen amb una tolerància d'amplada precisa (±0,5 mm), creant una superfície neta i paral·lela per a la formació de soldadures d'alta qualitat.
Conformació en fred:La tira anivellada passa a través de rodets de conformació que gradualment donen forma a la tira plana en una carcassa de tub cilíndric oberta.
Soldadura d'alta freqüència (HFW/ERW):El corrent d'alta freqüència (200-500 kHz) escalfa les vores d'acoblament a la temperatura de forja (1.350-1.500 °C). Els rodets de compressió pressionen les vores escalfades juntes, creant una soldadura forjada sense material de farciment.
Eliminació del cordó de soldadura:Les fulles de tall de carbur eliminen les rebaves internes i externes mentre estan calentes, produint una superfície llisa amb un reforç mínim de la soldadura.
Dimensionament:El tub soldat passa a través de rodets de dimensionament per aconseguir una tolerància de diàmetre exterior precisa (±0,5% a ±1,0%). Rodets addicionals produeixen formes quadrades/rectangulars si cal.
Tractament tèrmic (opcional):La normalització a 890-930 °C es pot aplicar per millorar la ductilitat o l'alleujament de tensions, produint una microestructura uniforme de ferrita-perlita.
Tall a mida:El tub es talla a longituds especificades mitjançant serres de tall voladores amb control de precisió (±3 mm).
Assajos no destructius:
●Proves ultrasòniques (UT):Inspecció del 100% de la costura soldada i del cos de la canonada per detectar laminacions, inclusions i manca de fusió.
●Prova de corrents de Foucault (ET):Inspecció contínua de la qualitat de la soldadura en línia.
●Proves hidrostàtiques:Cada canonada es va provar al 95% de SMYS durant un mínim de 10 segons.
Acabat final:Extrems llisos, extrems bisellats (30°-35° amb un angle d'aterratge d'1,6 mm) o extrems roscats segons les especificacions del client.
Inspecció i marcatge final:Inspecció visual, verificació dimensional (diàmetre exterior, pes, longitud, rectitud) i marcatge permanent segons l'estàndard (grau, mida, número de calor, fabricant).
7. Control de qualitat i procediments de proves
| Escenari | Mètode d'inspecció | Propòsit |
| Matèria primera | Anàlisi química (espectròmetre OES) | Verificar el compliment dels límits de composició de l'API 5L |
| Matèria primera | Proves de tracció | Verificar el rendiment, la resistència a la tracció i l'allargament |
| En procés | Inspecció dimensional (micròmetres, calibres) | Monitoritzar el pes exterior i el pes durant el conformat i el dimensionament |
| Zona de soldadura | Proves per ultrasons (UT) - En línia | Detectar discontinuitats de soldadura, manca de fusió |
| Zona de soldadura | Proves de corrents de Foucault (ET) - En línia | Monitorització contínua de la qualitat de la soldadura |
| Zona de soldadura | Macroexamen de costures de soldadura | Verificar la penetració de la soldadura i la geometria de la fusió |
| Canonada acabada | Prova hidrostàtica (10 segons mínim al 95% de SMYS) | Verificar la integritat de la pressió i l'estanquitat |
| Canonada acabada | Proves ultrasòniques (UT) - Fora de línia (opcional) | Inspecció laminar de cos sencer |
| Canonada acabada | Inspecció de partícules magnètiques (MPI) | Detecció de fissures superficials (soldadura i HAZ) |
| Canonada acabada | Prova d'impacte Charpy amb entalla en V | Verificar la tenacitat a baixa temperatura (PSL2) |
| Canonada acabada | Prova de duresa (HRC / HV10) | Verificar els límits màxims de duresa (servei agre) |
| Canonada acabada | Prova de flexió guiada (cara i arrel) | Verificar la ductilitat i la solidesa de la soldadura |
| Canonada acabada | Prova d'aplanament | Verificar la ductilitat i la solidesa del cos de la canonada |
| Canonada acabada | Inspecció dimensional i visual | Verificar el diàmetre exterior, el pes, la longitud, la rectitud i la qualitat de la superfície |
| Canonada acabada | Verificació de marcatge | Assegureu-vos de marcar permanentment segons API 5L |
Proves addicionals per a PSL2 / Servei agre:
● Prova HIC (esquerdament induït per hidrogen) segons NACE TM0284
● Prova SSC (fissura per tensió de sulfur) segons el mètode A de la NACE TM0177
● Proves d'impacte CVN a -10 °C, -20 °C o -46 °C
● Verificació de duresa (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 per a resistents a HIC)
Documentació de qualitat:
● Certificat de prova de molí segons la norma EN 10204 tipus 2.2, 3.1 o 3.2
● Informe de prova hidrostàtica (canonada per canonada)
● Informe d'inspecció UT/ET
● Traçabilitat des del número de calor fins a la canonada acabada
8. Aplicacions principals Tub d'acer ERW
Les canonades ERW són components essencials en la transmissió de petroli i gas i diverses aplicacions industrials:
Transmissió de petroli i gas:Oleoductes de llarga distància, terrestres i marins, per a petroli cru, gas natural i productes refinats del petroli.
Transport de fluids a alta pressió:Línies d'injecció d'aigua, sistemes d'eliminació d'aigua produïda i transferència de fluids a alta pressió en jaciments petrolífers i instal·lacions de processament.
Projectes de gasoductes terrestres:Línies de recollida transnacionals, línies troncals i oleoductes de distribució en jaciments de petroli i gas.
Sistemes de canonades a alta mar:Línies de flux, tubs verticals i canonades d'exportació submarines per a plataformes marines i completacions submarines (amb opcions de servei PSL2 i àcid.
Entorns de servei agre:Canonades que gestionen gas àcid humit (que conté H₂S) que requereixen PSL2 amb requisits suplementaris, com ara la resistència HIC i SSC segons les normes NACE.
Transmissió d'aigua:Canonades de subministrament d'aigua de gran diàmetre, sistemes de reg i transmissió d'aigua bruta per a ús municipal i industrial.
Tractament d'aigües residuals i clavegueram:Línies de desguàs d'efluents, canonades de plantes de tractament i sistemes de maneig de fangs.
Aplicacions estructurals industrials:Bastidors de canonades, suports, arriostraments i components estructurals en refineries, plantes petroquímiques i instal·lacions industrials.
Instal·lacions de processament de petroli i gas:Línies de flux, col·lectors, col·lectors i canonades d'interconnexió en plantes de processament i estacions de compressió.
EPC i canonades de planta:Canonades de procés i serveis públics en refineries, plantes de processament de gas, complexos químics i instal·lacions de generació d'energia.
9. Embalatge i enviament
Les canonades ERW s'embalen i s'envien amb la màxima cura per garantir la seva protecció durant el transport. A continuació, es mostra una descripció del procés d'embalatge i enviament:
Embalatge:
Revestiment protector:Abans de l'embalatge, les canonades es poden recobrir amb una fina capa d'oli antioxidant o vernís protector per evitar la corrosió i l'oxidació de la superfície durant l'emmagatzematge i el transport. També hi ha un acabat nu disponible per a l'aplicació immediata del recobriment a la destinació.
Agrupació:Les canonades de dimensions i especificacions similars s'agrupen amb cura en feixos hexagonals o rectangulars. Es fixen amb corretges d'acer (normalment de 3 a 5 corretges per feix) per evitar el moviment dins del feix.
Taps finals:Es col·loquen taps de plàstic (PE o PP) a tots dos extrems de cada canonada per protegir els extrems bisellats, els extrems llisos i les connexions roscades de danys per impactes, entrada de residus i humitat.
Encoixinat i amortiment:Per a comandes d'exportació premium, es poden utilitzar materials d'encoixinat com ara anells d'escuma o tires de goma entre les capes de canonades per evitar l'abrasió i els danys al recobriment durant la manipulació.
Caixes o estoigs de fusta:Per a canonades de paret fina, tubs de precisió o comandes de recobriment premium, les canonades es poden embalar en caixes de fusta resistents o caixes de contraplacat per proporcionar una protecció millorada contra forces externes i manipulacions brusces.
Enviament:
Mode de transport:Canonades enviades a través de vaixells portacontenidors (20 peus/40 peus), vaixells de càrrega a granel o mercaderies ferroviàries, segons la destinació, el volum i la urgència. Mercaderies aèries disponibles per a mostres o enviaments amb temps crític.
Contenidorització:Comandes petites o mitjanes carregades en contenidors d'enviament estàndard, protegint la càrrega de les inclemències del temps, la humitat i els contaminants externs durant el transport.
Càrrega de vaixells a granel:Comandes de gran volum (normalment >200 tones) carregades directament a granelers. Les bigues elevadores i les barres de distribució eviten danys; l'estiba i l'amarratge asseguren la càrrega contra el moviment del mar.
Etiquetatge i documentació:Cada paquet està clarament etiquetat amb el grau, l'estàndard, les dimensions, el número de calor i les instruccions de manipulació. Documentació completa (factura comercial, llista d'embalatge, coneixement d'embarcament, certificat d'origen, certificats de prova de fàbrica) preparada per a un despatx de duanes sense problemes.
Fixació segura:Farcells assegurats amb fleixos d'acer, bosses d'estiba o reforços de fusta per evitar que es moguin, rodolin o es facin malbé durant el transport.
Seguiment i assegurança:Números de seguiment dels contenidors proporcionats per a la monitorització en temps real. Assegurança de càrrega marítima (tot risc o amb avaria) disponible a petició.
En resum, Womic Steel garanteix que totes les canonades d'acer ERW s'embalen amb mesures de protecció líders en la indústria i s'envien mitjançant mètodes de transport fiables per arribar a la seva destinació en condicions òptimes. Un embalatge i uns procediments d'enviament adequats són essencials per preservar la integritat i la qualitat dels productes lliurats.
10. Avantatges i preguntes freqüents de Womic Steel
Per què associar-se amb Womic Steel?
Botiga única:Gamma completa, des de canonades API 5L ERW fins a accessoris de canonades OEM (colzes, tes, reductors, brides, taps) en graus de materials compatibles, com ara acer al carboni, acer d'aliatge i acer inoxidable.
Conformitat tècnica:Certificats complets de proves de mòlta (EN 10204 Tipus 2.2, 3.1 o 3.2) proporcionats amb cada enviament, que detallen la composició química exacta, els resultats de les proves mecàniques i els informes d'examen no destructiu.
Serveis de valor afegit:Bisellatge d'extrems (30°-35°), roscat i acoblament, instal·lació de taps de plàstic i recobriment anticorrosió (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxi, galvanitzat) disponibles internament o a través d'instal·lacions associades qualificades.
Logística competitiva:La col·laboració estratègica amb transitaris globals garanteix una càrrega de contenidors optimitzada (maximitzant la quantitat per contenidor) i un enviament mundial rendible amb temps de trànsit fiables.
Inventari i disponibilitat:Un ampli estoc de mides estàndard API 5L X52 (2"-24" de diàmetre exterior, Schedule 10-80) garanteix terminis de lliurament curts i una resposta ràpida a requisits urgents del projecte. Mides personalitzades produïdes sota demanda amb un termini de lliurament típic de 30-45 dies.
Capacitat de servei agra:Capacitat total per subministrar canonades PSL2 amb proves HIC i SSC segons els estàndards NACE per a aplicacions de gas àcid. Duresa controlada a ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.
Trieu Womic Steel Group com el vostre soci de confiança per a tubs d'acer API 5L X52 ERW d'alta qualitat i un rendiment de lliurament imbatible. Us convidem a consultar!
Lloc web: www.womicsteel.com
Correu electrònic: sales@womicsteel.com
Telèfon/WhatsApp/WeChat:
Víctor: +86-15575100681
Jack: +86-18390957568
Preguntes freqüents (FAQ)
P: Quina diferència hi ha entre S355J2H i altres graus EN 10219 com S235JRH i S275JRH?
A: L'S235JRH té un límit elàstic mínim de 235 MPa, l'S275JRH té 275 MPa i l'S355J2H té 355 MPa. L'S355J2H ofereix la resistència més alta entre aquests tres graus comuns. A més, l'S355J2H té una classificació d'impacte J2 (-20 °C, 27 J mínim), mentre que l'S235JRH i l'S275JRH tenen una classificació d'impacte JR (temperatura ambient, 27 J mínim). Per a aplicacions que requereixen una resistència més alta o resistència a l'impacte a baixa temperatura, l'S355J2H és l'opció preferida. Per a projectes que requereixen una resistència encara més alta (420 MPa o 460 MPa), hi ha disponibles l'S420MH i l'S460MH.
P: Què significa la designació "J2H" a S355J2H?
A: La designació es desglossa de la següent manera: "S" significa acer estructural, "355" indica un límit elàstic mínim de 355 MPa, "J2" especifica una prova d'impacte Charpy a -20 °C amb una energia mitjana mínima de 27 J i "H" denota una secció buida (conformada en fred). A tall de comparació: "JR" = impacte a temperatura ambient (20 °C), "J0" = impacte a 0 °C, "J2" = impacte a -20 °C, "K2" = impacte a -20 °C amb una energia més alta (40 J mínim).
P: Es pot utilitzar S355J2H per a estructures soldades? Quins procediments de soldadura es recomanen?
R: Sí, l'S355J2H ofereix una excel·lent soldabilitat a causa del seu baix equivalent en carboni (CEV ≤ 0,45%). Els processos de soldadura recomanats inclouen MAG (135), TIG (141), MMA (111) i SAW (12). Generalment no cal preescalfar per a gruixos de paret inferiors a 20 mm en condicions normals de taller. Per a seccions més gruixudes o temperatures ambient baixes, es recomana un preescalfament a 50-100 °C. Els consumibles de soldadura han de coincidir amb la resistència del material base (normalment ER70S-6 o similar). Qualifiqueu sempre els procediments de soldadura segons la norma EN 1090 o les normes aplicables.
P: Quines formes hi ha disponibles per a EN 10219 S355J2H? Podeu subministrar tubs quadrats i rectangulars?
R: Sí, la norma EN 10219 cobreix les seccions buides soldades conformades en fred en tres formes: rodones (seccions buides circulars - CHS), quadrades (seccions buides quadrades - SHS) i rectangulars (seccions buides rectangulars - RHS). Womic Steel subministra les tres formes en grau S355J2H. Les mides rodones van des de 21,3 mm fins a 610 mm de diàmetre exterior. Les mides quadrades van des de 20x20 mm fins a 500x500 mm. Les mides rectangulars van des de 40x20 mm fins a 600x400 mm. Si us plau, proporcioneu els vostres requisits dimensionals específics per confirmar la disponibilitat.
P: Quina és la longitud màxima disponible per a la canonada EN 10219 S355J2H ERW?
R: Subministrem longituds fixes estàndard de 6 metres i 12 metres (aproximadament 20 i 40 peus) per a diàmetres de fins a 610 mm (24"). Per a diàmetres més petits (inferiors a 168 mm / 6"), hi ha longituds personalitzades de fins a 18 metres (60 peus) disponibles sota petició. Per a seccions quadrades i rectangulars, la longitud màxima sol ser de 12 metres. Les longituds més llargues per a projectes específics requereixen especificacions detallades i revisió d'enginyeria.
P: Quina diferència hi ha entre EN 10219 i EN 10210? Quina hauria de triar?
A: La norma EN 10219 cobreixformat en fredperfils buits estructurals soldats (procés ERW/HFW), que ofereixen toleràncies dimensionals més ajustades i un millor acabat superficial. La norma EN 10210 cobreixacabat en calentseccions buides estructurals (sense costures o soldades laminades en calent), que ofereixen tensions residuals més baixes i un millor rendiment per a aplicacions de càrregues pesades. Per a la construcció general, estructures d'edificis i aplicacions de precisió, la norma EN 10219 sol ser més rendible. Per a aplicacions estructurals pesades, plataformes marines i condicions de càrrega dinàmiques, es pot preferir la norma EN 10210. Ambdues normes inclouen el grau S355J2H amb propietats mecàniques similars.
P: Es pot utilitzar l'EN 10219 S355J2H per a aplicacions marines i en alta mar?
R: Sí, l'S355J2H amb classificació d'impacte J2 (-20 °C) és adequat per a moltes aplicacions marines i offshore, com ara estructures de la part superior, apuntalaments de les jaquetes, suports de coberta i equips marins. Tanmateix, per a aplicacions crítiques offshore que requereixen un impacte de temperatura més baix (-40 °C o -50 °C) o requisits de material més estrictes, normalment s'especifiquen els graus S355ML, S355NL o EN 10225 (S355G8+M, S355G10+M). Si us plau, proporcioneu les especificacions del vostre projecte per obtenir una recomanació de grau adequada.
P: Quins acabats superficials hi ha disponibles per a les canonades EN 10219 S355J2H?
R: Oferim diverses opcions d'acabat superficial, com ara: nu (soldat, a escala de laminació), oliat (recobriment lleuger d'oli antioxidant), recobriment negre (laca o vernís), imprimació (imprimació de taller per a soldadura), galvanitzat en calent (recobriment de zinc per a protecció contra la corrosió), pintat (colors i sistemes personalitzats) i recobriments anticorrosió (epoxi, poliuretà o altres sistemes especificats). Per a aplicacions estructurals que requereixen protecció contra la corrosió, la galvanització en calent segons la norma EN ISO 1461 és l'opció més comuna.
P: Quins assaigs no destructius (END) hi ha disponibles per a les canonades EN 10219 S355J2H?
A: Oferim diverses opcions de proves no destructives (END): proves ultrasòniques (UT) 100% de la soldadura i del cos de la canonada, proves de corrents de Foucault (ET) per a la inspecció de la qualitat de la soldadura en línia, proves hidrostàtiques (proves de pressió), inspecció visual i dimensional, inspecció de partícules magnètiques (MPI) per a la detecció d'esquerdes superficials i proves radiogràfiques (RT) per a la verificació de la soldadura. La norma EN 10219 no obliga a les END per a totes les aplicacions, però podem proporcionar qualsevol prova necessària segons les especificacions del client.
P: Podeu proporcionar una inspecció de tercers per a les canonades EN 10219 S355J2H?
R: Sí. Acceptem i facilitem les inspeccions per part de DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR o qualsevol representant designat pel client durant la producció (presenciació d'inspeccions dimensionals, proves no destructives, proves mecàniques) i abans de l'enviament. Els certificats d'inspecció 3.2 validats per organismes externs autoritzats es subministren rutinàriament a petició. Per a projectes europeus que requereixen marcatge CE, proporcionem una Declaració de Rendiment (DoP) com a part de la documentació de compliment.
P: Oferiu serveis de tall a mida i fabricació per a seccions S355J2H?
R: Sí. Oferim talls de precisió a longituds exactes especificades pel client amb toleràncies ajustades (normalment ±3 mm) i extrems nets i sense rebaves. Els serveis de fabricació addicionals inclouen bisellatge d'extrems (per a connexions soldades), aplanament d'extrems (per a connexions específiques), perforació (per a forats de cargols), entallament (per a connexions de marc) i soldadura de plaques extremes o pestanyes de connexió. Si us plau, proporcioneu els vostres dibuixos de fabricació per a requisits personalitzats.
P: Quin és el termini de lliurament típic per a les canonades EN 10219 S355J2H ERW?
R: El termini de lliurament estàndard per a mides en estoc (diàmetres i gruixos de paret comuns) és d'aproximadament 15-25 dies. Per a mides que no estan en estoc o personalitzades, el termini de lliurament és d'aproximadament 30-45 dies a partir de la confirmació de la comanda. Per a grans quantitats (>500 tones) o requisits especials (inspecció de tercers, recobriment especial, longituds personalitzades), el termini de lliurament pot allargar-se fins a 45-60 dies. Les comandes urgents (15-20 dies) poden estar disponibles per a quantitats més petites de mides estàndard. Poseu-vos en contacte amb nosaltres per conèixer els terminis de lliurament actuals en funció dels vostres requisits específics.
P: Quines certificacions i documentació proporcioneu amb els enviaments de canonades S355J2H?
A: Cada enviament inclou documentació completa: Certificat de prova de molí segons la norma EN 10204 Tipus 3.1 (o Tipus 2.2 / 3.2 a petició) que inclou la composició química, les propietats de tracció i els resultats de les proves d'impacte; Informe d'inspecció dimensional; Marcat CE i Declaració de rendiment (DoP) per al mercat europeu; Llista d'embalatge; Factura comercial; Coneixement d'embarcament; i Certificat d'origen (si escau). Per a comandes inspeccionades per tercers, es proporcionen informes d'inspecció addicionals i certificats de testimonis.










