1. Womic Steel: Capacitats de fabricació i força de l'empresa
Womic Steel Group és un fabricant i exportador mundial de primer nivell amb més de 20 anys d'experiència en la producció de productes tubulars d'acer al carboni, aliatge i acer inoxidable. Les nostres instal·lacions de producció de tubs ERW d'última generació abasten una capacitat de fabricació integral de més de 15.000 tones al mes per a tubs d'acer soldats per resistència elèctrica.
Rang de mida de producció per a tubs EN 10219 S235JRH ERW:Diàmetre exterior de 21,3 mm a 610 mm (d'1/2 polzada a 24 polzades) amb gruix de paret d'1,5 mm a 16,0 mm. Disponible en formes rodones, quadrades i rectangulars. Longituds aleatòries individuals de 6 m, longituds aleatòries dobles de 12 m o longituds personalitzades segons calgui.
Certificacions de qualitat i compliment normatiu:
Certificació ISO 9001:2015:Sistema de gestió de qualitat que garanteix una qualitat consistent del producte en totes les operacions.
Marcat CE (EN 10219):Compliment total amb la norma EN 10219 per a perfils buits estructurals soldats conformats en fred. Marcatge CE i Declaració de Prestacions (DoP) per a l'acceptació al mercat europeu.
Certificació EN 10204 3.2:Certificat d'inspecció 3.2 validat per TÜV, LR, BV o SGS per a projectes crítics que requereixen una traçabilitat completa.
Aprovacions d'inspecció de tercers (TPI):Productes i processos aprovats per SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL i TÜV.
Certificacions addicionals:ISO 14001, ISO 45001 disponibles sota petició.
Reconeixement global:Womic Steel és un proveïdor de confiança per a contractistes EPC globals, empreses de construcció i empreses d'enginyeria, que dóna servei a més de 80 països a tot el món.
2. Tub d'acer EN 10219 S235JRH ERW: composició del material i característiques de rendiment
L'EN 10219 S235JRH és una secció buida estructural soldada conformada en fred feta d'acer no aliat. La "S" denota acer estructural, "235" indica un límit elàstic mínim de 235 MPa, "JR" especifica la prova d'impacte Charpy a temperatura ambient (20 °C, 27 J mínim) i "H" indica secció buida (conformada en fred).
L'S235JRH és el grau de secció buida estructural més econòmic, que ofereix una resistència adequada per a aplicacions de construcció general amb una excel·lent soldabilitat i conformabilitat. En comparació amb graus superiors com l'S355JRH, l'S235JRH és més rendible per a aplicacions de càrrega lleugera a mitjana on no es requereix una alta resistència.
Composició química de la canonada d'acer EN 10219 S235JRH ERW (anàlisi de cullerot, % en massa):
| Element | C màx. | Si màx. | Mn màx. | P màx. | S màx. | N màx. |
| S235JRH | 0,17 | 0,35 | 1,40 | 0,030 | 0,030 | 0,012 |
Nota: Tractament de gra fi aplicat (Al ≥ 0,015% o altres elements de refinació de gra). El baix contingut en carboni garanteix una excel·lent soldabilitat sense preescalfament.
Propietats mecàniques de la canonada d'acer EN 10219 S235JRH ERW (temperatura ambient):
| Gruix de la paret (mm) | Límit elàstic (mín.) | Resistència a la tracció | Elongació (min) |
| t ≤ 16 mm | 235 MPa | 340-470 MPa | 20% |
| 16 mm < t ≤ 40 mm | 225 MPa | 340-470 MPa | 20% |
| 40 mm < t ≤ 80 mm | 215 MPa | 340-470 MPa | 19% |
Propietats d'impacte de canonades d'acer EN 10219 S235JRH ERW (osca en V Charpy):
| Grau | Temperatura de prova | Energia mitjana (min) | Energia individual (min) |
| S235JRH | 20 °C (temperatura ambient) | 27 Joules | 20 Joules |
*Nota: La classificació JR proporciona resistència a l'impacte a temperatura ambient. Per a aplicacions de baixa temperatura (0 °C o -20 °C), s'ha d'especificar S235J0H o S235J2H.*
3. Rang dimensional i compliment de les normes de la canonada d'acer S235JRH ERW EN 10219
Womic Steel subministra canonades EN 10219 S235JRH ERW en un ampli espectre dimensional, totalment conformes amb les normes EN 10219-1:2006 i EN 10219-2:2006.
| Ítem | Especificació |
| Estàndard | EN 10219-1 / EN 10219-2 (Perfeccions buides estructurals soldades conformades en fred) |
| Grau | S235JRH (1.0039) |
| Procés de fabricació | Soldadura per resistència elèctrica (ERW) / Soldadura d'alta freqüència (HFW) |
| Opcions de forma | Rodó / Quadrat / Rectangular |
| Rang de diàmetre exterior rodó | 21,3 mm – 610 mm (1/2 polzada – 24 polzades) |
| Rang de mida quadrada | 25 mm x 25 mm – 500 mm x 500 mm |
| Rang de mida rectangular | 40 mm x 20 mm – 600 mm x 400 mm |
| Rang de gruix de paret | 1,5 mm – 16,0 mm (segons la mida i la forma) |
| Longitud | 6 m (SR), 12 m (DR) o longituds personalitzades fins a 18 m |
| Finalitzar | Extrem llis (PE) / Extrem bisellat (BE) |
| Acabat superficial | Nu / Oliat / Recobert de negre / Imprimat / Galvanitzat |
| Toleràncies | DE: ±1,0% / PES: ±10% / Longitud: +50 mm -0 mm |
4. Dimensions i especificacions disponibles: canonada d'acer ERW
| NB | Mida | OD mm | SCH40S mm | SCH5S mm | SCH10S mm | SCH10 mm | SCH20 mm | SCH40 mm | SCH60 mm | XS/80S mm | SCH80 mm | SCH100 mm | SCH120 mm | SCH140 mm | SCH160 mm | SCHXXS mm |
| 6 | 1/8” | 10.29 | 1.24 | 1,73 | 2.41 | |||||||||||
| 8 | 1/4” | 13,72 | 1,65 | 2.24 | 3.02 | |||||||||||
| 10 | 3/8” | 17.15 | 1,65 | 2.31 | 3.20 | |||||||||||
| 15 | 1/2” | 21.34 | 2,77 | 1,65 | 2.11 | 2,77 | 3,73 | 3,73 | 4,78 | 7.47 | ||||||
| 20 | 3/4” | 26,67 | 2,87 | 1,65 | 2.11 | 2,87 | 3,91 | 3,91 | 5.56 | 7,82 | ||||||
| 25 | 1" | 33,40 | 3.38 | 1,65 | 2,77 | 3.38 | 4,55 | 4,55 | 6.35 | 9.09 | ||||||
| 32 | 1 1/4 polzades | 42.16 | 3.56 | 1,65 | 2,77 | 3.56 | 4,85 | 4,85 | 6.35 | 9,70 | ||||||
| 40 | 1 1/2 polzades | 48,26 | 3,68 | 1,65 | 2,77 | 3,68 | 5.08 | 5.08 | 7.14 | 10.15 | ||||||
| 50 | 2” | 60,33 | 3,91 | 1,65 | 2,77 | 3,91 | 5.54 | 5.54 | 9,74 | 11.07 | ||||||
| 65 | 2 1/2 polzades | 73.03 | 5.16 | 2.11 | 3.05 | 5.16 | 7.01 | 7.01 | 9.53 | 14.02 | ||||||
| 80 | 3” | 88,90 | 5.49 | 2.11 | 3.05 | 5.49 | 7.62 | 7.62 | 11.13 | 15.24 | ||||||
| 90 | 3 1/2 polzades | 101,60 | 5,74 | 2.11 | 3.05 | 5,74 | 8.08 | 8.08 | ||||||||
| 100 | 4” | 114,30 | 6.02 | 2.11 | 3.05 | 6.02 | 8.56 | 8.56 | 11.12 | 13.49 | 17.12 | |||||
| 125 | 5” | 141,30 | 6,55 | 2,77 | 3.40 | 6,55 | 9.53 | 9.53 | 12,70 | 15,88 | 19.05 | |||||
| 150 | 6 polzades | 168,27 | 7.11 | 2,77 | 3.40 | 7.11 | 10,97 | 10,97 | 14.27 | 18.26 | 21,95 | |||||
| 200 | 8” | 219,08 | 8.18 | 2,77 | 3,76 | 6.35 | 8.18 | 10.31 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 20,62 | 23.01 | 22.23 | |
| 250 | 10 polzades | 273,05 | 9.27 | 3.40 | 4.19 | 6.35 | 9.27 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 21.44 | 25,40 | 28,58 | 25,40 | |
| 300 | 12 polzades | 323,85 | 9.53 | 3,96 | 4.57 | 6.35 | 10.31 | 14.27 | 12,70 | 17.48 | 21.44 | 25,40 | 28,58 | 33.32 | 25,40 | |
| 350 | 14 polzades | 355,60 | 9.53 | 3,96 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 11.13 | 15.09 | 12,70 | 19.05 | 23,83 | 27,79 | 31,75 | 35,71 | |
| 400 | 16 polzades | 406,40 | 9.53 | 4.19 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 12,70 | 16,66 | 12,70 | 21.44 | 26.19 | 30,96 | 36,53 | 40,49 | |
| 450 | 18 polzades | 457,20 | 9.53 | 4.19 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 14.27 | 19.05 | 12,70 | 23,83 | 29.36 | 34,93 | 39,67 | 45,24 | |
| 500 | 20" | 508,00 | 9.53 | 4,78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 15.09 | 20,62 | 12,70 | 26.19 | 32,54 | 38.10 | 44,45 | 50,01 | |
| 550 | 22 polzades | 558,80 | 9.53 | 4,78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 22.23 | 12,70 | 28,58 | 34,93 | 41,28 | 47,63 | 53,98 | ||
| 600 | 24 polzades | 609,60 | 9.53 | 5.54 | 6.35 | 6.35 | 9.53 | 17.48 | 24,61 | 12,70 | 30,96 | 38,89 | 46.02 | 52,37 | 59,54 | |
| 650 | 26 polzades | 660,40 | 9.53 | 7,92 | 12,70 | 12,70 |
Nota: La disponibilitat del gruix de la paret pot variar segons el diàmetre de la canonada i la capacitat de fabricació. Dimensions personalitzades fora d'aquest rang disponibles a petició.
5. Estàndards comuns de canonades d'acer ERW fabricades per Womic Steel
| Estàndard | Graus regulars | Aplicació típica |
| API 5L (Especificació per a canonades) | ||
| API 5L PSL1 / PSL2 | GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 | Transmissió de petroli i gas, oleoductes terrestres/marins |
| Canonada ASTM i canonada estructural | ||
| ASTM A53 (Especificació per a canonades, acer, negres i immerses en calent, recobertes de zinc, soldades i sense costures) | GR.A, GR.B | Aigua, gas, vapor, aire, aplicacions estructurals |
| ASTM A135 (Especificació per a tubs d'acer soldats per resistència elèctrica) | GR.A, GR.B | Serveis d'aigua, gas, vapor i refineria |
| ASTM A252 (Especificació per a piles de tubs d'acer soldats i sense soldadura) | GR.1, GR.2, GR.3 | Pilonament de fonamentació, pilons marins, fonamentació de ponts |
| ASTM A500 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en fred) | GR.A, GR.B, GR.C | Tubs estructurals, estructures d'edificis, ponts |
| ASTM A501 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en calent) | GR.A, GR.B | Aplicacions estructurals pesades, columnes, bigues |
| Caldera i intercanviador de calor ASTM (ERW) | ||
| ASTM A178 (Especificació per a tubs de caldera d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica i d'acer al carboni-manganès) | Grau A, C, D | Tubs de caldera, tubs de sobreescalfador |
| ASTM A214 (Especificació per a tubs d'intercanviador de calor i condensador d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica) | — | Intercanviadors de calor, condensadors |
| ASTM A250 (Especificació per a tubs de caldera i sobreescalfador d'acer d'aliatge ferrític soldats per resistència elèctrica) | T1, T2, T5, T9, T11, T22 | Caldera d'alta temperatura i sobreescalfador |
| ASTM A334 (Especificació per a tubs d'acer al carboni i aliatge sense soldadura i soldats per a servei a baixa temperatura) | GR.1, GR.3, GR.6 | Servei criogènic a baixa temperatura |
| Normes EN / DIN / BS | ||
| EN 10217-1 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat amb propietats especificades a temperatura ambient) | P235TR1, P265TR1 | Recipients a pressió, tambors de calderes, canonades d'alta pressió |
| EN 10217-2 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat i aliat amb propietats especificades per a temperatures elevades) | P235GH, P265GH, P295GH, P355GH | Temperatura elevada, tubs de caldera, intercanviadors de calor |
| EN 10219-1 (Perfeccions buides d'acer soldat conformades en fred per a finalitats estructurals) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H | Aplicacions estructurals, construcció d'edificis, ponts |
| EN 10210 (Perfeccions buides estructurals acabades en calent d'acers no aliats i de gra fi) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH | Perfils buits sense soldadura/soldats conformats en calent per a finalitats estructurals, construcció d'edificis, ponts |
| EN 10025-2 (Productes laminats en calent d'acers estructurals - Acers estructurals no aliats) | S235JR, S275JR, S355JR, | Estructures siderúrgiques generals, enginyeria civil |
| EN 10255 (Tubs d'acer no aliat aptes per a soldadura i rosca) | S195T, S235JRTH | Sistemes de canonades d'aigua, gas, clavegueram i roscades |
| EN 10305-2 (Tubs d'acer per a aplicacions de precisió - Tubs soldats estirats en fred) | E215, E235, E355 | Aplicacions de precisió, cilindres hidràulics |
| BS 1387 (Especificació per a tubs i tubulars d'acer cargolats i encaixats) | Classe A, B, C | Aigua, gas, vapor, bastides, canonades roscades |
| DIN 2458 (Tubs i accessoris d'acer soldats - Condicions tècniques generals de lliurament) | St37.0, St44.0, St52.0 | Tubs d'acer soldats en general, aplicacions estructurals |
| ISO i altres normes | ||
| ISO 3183 (Indústries del petroli i del gas natural - Tubs d'acer per a sistemes de transport per canonades) | L245, L290, L360, L415 | Oleoductes i gasoductes (equivalent ISO d'API 5L) |
| ISO 65 (Tubs d'acer per a aigua, gas i aigües residuals - Tubs roscats) | Mig, Pesat | Aigua, gas, clavegueram, canonada roscada |
| CSA G40.21 (Acer de qualitat estructural - Norma canadenca) | 44W, 50W | Aplicacions estructurals (Canadà) |
| AS 1163 (Perfeccions buides d'acer estructural - Estàndard australià) | C250, C350, C450 | Seccions buides estructurals (Austràlia) |
| GOST 10706 (Tubs d'acer soldats per a canonades i estructures - estàndard rus) | St20, St35, St45 | Canonades, aplicacions estructurals (Rússia) |
Ús:Transmissió de petroli i gas, aigua i clavegueram, projectes estructurals, bastides, fonamentació de pilots, fluids d'alta pressió, processament químic, generació d'energia, construcció, enginyeria marina, tubs de calderes, intercanviadors de calor, sobreescalfadors, condensadors, servei a baixa temperatura, aplicacions de precisió, cilindres hidràulics, sistemes de canonades roscades
6. Procés de fabricació: tubs d'acer ERW / HFW
Inspecció de matèries primeres:Les bobines d'acer entrants es verifiquen quant a la composició química, les propietats mecàniques i la qualitat superficial. A cada bobina se li assigna un número de calor únic per a una traçabilitat completa.
Desenrotllament i anivellament:Les bobines es desenrotllen i s'anivellen per aplanar la tira i treure el conjunt de bobines, garantint una planitud uniforme per a una conformació consistent.
Fresat i retall de vores:Les dues vores de la tira es fresen amb una tolerància d'amplada precisa (±0,5 mm), creant una superfície neta i paral·lela per a la formació de soldadures d'alta qualitat.
Conformació en fred:La tira anivellada passa a través de rodets de conformació que gradualment donen forma a la tira plana en una carcassa de tub cilíndric oberta.
Soldadura d'alta freqüència (HFW/ERW):El corrent d'alta freqüència (200-500 kHz) escalfa les vores d'acoblament a la temperatura de forja (1.350-1.500 °C). Els rodets de compressió pressionen les vores escalfades juntes, creant una soldadura forjada sense material de farciment.
Eliminació del cordó de soldadura:Les fulles de tall de carbur eliminen les rebaves internes i externes mentre estan calentes, produint una superfície llisa amb un reforç mínim de la soldadura.
Dimensionament:El tub soldat passa a través de rodets de dimensionament per aconseguir una tolerància de diàmetre exterior precisa (±0,5% a ±1,0%). Rodets addicionals produeixen formes quadrades/rectangulars si cal.
Tractament tèrmic (opcional):La normalització a 890-930 °C es pot aplicar per millorar la ductilitat o l'alleujament de tensions, produint una microestructura uniforme de ferrita-perlita.
Tall a mida:El tub es talla a longituds especificades mitjançant serres de tall voladores amb control de precisió (±3 mm).
Assajos no destructius:
●Proves ultrasòniques (UT):Inspecció del 100% de la costura soldada i del cos de la canonada per detectar laminacions, inclusions i manca de fusió.
●Prova de corrents de Foucault (ET):Inspecció contínua de la qualitat de la soldadura en línia.
●Proves hidrostàtiques:Cada canonada es va provar al 95% de SMYS durant un mínim de 10 segons.
Acabat final:Extrems llisos, extrems bisellats (30°-35° amb un angle d'aterratge d'1,6 mm) o extrems roscats segons les especificacions del client.
Inspecció i marcatge final:Inspecció visual, verificació dimensional (diàmetre exterior, pes, longitud, rectitud) i marcatge permanent segons l'estàndard (grau, mida, número de calor, fabricant).
7. Control de qualitat i procediments de proves
| Escenari | Mètode d'inspecció | Propòsit |
| Matèria primera | Anàlisi química (espectròmetre OES) | Verificar el compliment dels límits de composició de l'API 5L |
| Matèria primera | Proves de tracció | Verificar el rendiment, la resistència a la tracció i l'allargament |
| En procés | Inspecció dimensional (micròmetres, calibres) | Monitoritzar el pes exterior i el pes durant el conformat i el dimensionament |
| Zona de soldadura | Proves per ultrasons (UT) - En línia | Detectar discontinuitats de soldadura, manca de fusió |
| Zona de soldadura | Proves de corrents de Foucault (ET) - En línia | Monitorització contínua de la qualitat de la soldadura |
| Zona de soldadura | Macroexamen de costures de soldadura | Verificar la penetració de la soldadura i la geometria de la fusió |
| Canonada acabada | Prova hidrostàtica (10 segons mínim al 95% de SMYS) | Verificar la integritat de la pressió i l'estanquitat |
| Canonada acabada | Proves ultrasòniques (UT) - Fora de línia (opcional) | Inspecció laminar de cos sencer |
| Canonada acabada | Inspecció de partícules magnètiques (MPI) | Detecció de fissures superficials (soldadura i HAZ) |
| Canonada acabada | Prova d'impacte Charpy amb entalla en V | Verificar la tenacitat a baixa temperatura (PSL2) |
| Canonada acabada | Prova de duresa (HRC / HV10) | Verificar els límits màxims de duresa (servei agre) |
| Canonada acabada | Prova de flexió guiada (cara i arrel) | Verificar la ductilitat i la solidesa de la soldadura |
| Canonada acabada | Prova d'aplanament | Verificar la ductilitat i la solidesa del cos de la canonada |
| Canonada acabada | Inspecció dimensional i visual | Verificar el diàmetre exterior, el pes, la longitud, la rectitud i la qualitat de la superfície |
| Canonada acabada | Verificació de marcatge | Assegureu-vos de marcar permanentment segons API 5L |
Proves addicionals per a PSL2 / Servei agre:
● Prova HIC (esquerdament induït per hidrogen) segons NACE TM0284
● Prova SSC (fissura per tensió de sulfur) segons el mètode A de la NACE TM0177
● Proves d'impacte CVN a -10 °C, -20 °C o -46 °C
● Verificació de duresa (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 per a resistents a HIC)
Documentació de qualitat:
● Certificat de prova de molí segons la norma EN 10204 tipus 2.2, 3.1 o 3.2
● Informe de prova hidrostàtica (canonada per canonada)
● Informe d'inspecció UT/ET
● Traçabilitat des del número de calor fins a la canonada acabada
8. Aplicacions principals Tub d'acer ERW
Les canonades ERW són components essencials en la transmissió de petroli i gas i diverses aplicacions industrials:
Transmissió de petroli i gas:Oleoductes de llarga distància, terrestres i marins, per a petroli cru, gas natural i productes refinats del petroli.
Transport de fluids a alta pressió:Línies d'injecció d'aigua, sistemes d'eliminació d'aigua produïda i transferència de fluids a alta pressió en jaciments petrolífers i instal·lacions de processament.
Projectes de gasoductes terrestres:Línies de recollida transnacionals, línies troncals i oleoductes de distribució en jaciments de petroli i gas.
Sistemes de canonades a alta mar:Línies de flux, tubs verticals i canonades d'exportació submarines per a plataformes marines i completacions submarines (amb opcions de servei PSL2 i àcid.
Entorns de servei agre:Canonades que gestionen gas àcid humit (que conté H₂S) que requereixen PSL2 amb requisits suplementaris, com ara la resistència HIC i SSC segons les normes NACE.
Transmissió d'aigua:Canonades de subministrament d'aigua de gran diàmetre, sistemes de reg i transmissió d'aigua bruta per a ús municipal i industrial.
Tractament d'aigües residuals i clavegueram:Línies de desguàs d'efluents, canonades de plantes de tractament i sistemes de maneig de fangs.
Aplicacions estructurals industrials:Bastidors de canonades, suports, arriostraments i components estructurals en refineries, plantes petroquímiques i instal·lacions industrials.
Instal·lacions de processament de petroli i gas:Línies de flux, col·lectors, col·lectors i canonades d'interconnexió en plantes de processament i estacions de compressió.
EPC i canonades de planta:Canonades de procés i serveis públics en refineries, plantes de processament de gas, complexos químics i instal·lacions de generació d'energia.
9. Embalatge i enviament
Les canonades ERW s'embalen i s'envien amb la màxima cura per garantir la seva protecció durant el transport. A continuació, es mostra una descripció del procés d'embalatge i enviament:
Embalatge:
Revestiment protector:Abans de l'embalatge, les canonades es poden recobrir amb una fina capa d'oli antioxidant o vernís protector per evitar la corrosió i l'oxidació de la superfície durant l'emmagatzematge i el transport. També hi ha un acabat nu disponible per a l'aplicació immediata del recobriment a la destinació.
Agrupació:Les canonades de dimensions i especificacions similars s'agrupen amb cura en feixos hexagonals o rectangulars. Es fixen amb corretges d'acer (normalment de 3 a 5 corretges per feix) per evitar el moviment dins del feix.
Taps finals:Es col·loquen taps de plàstic (PE o PP) a tots dos extrems de cada canonada per protegir els extrems bisellats, els extrems llisos i les connexions roscades de danys per impactes, entrada de residus i humitat.
Encoixinat i amortiment:Per a comandes d'exportació premium, es poden utilitzar materials d'encoixinat com ara anells d'escuma o tires de goma entre les capes de canonades per evitar l'abrasió i els danys al recobriment durant la manipulació.
Caixes o estoigs de fusta:Per a canonades de paret fina, tubs de precisió o comandes de recobriment premium, les canonades es poden embalar en caixes de fusta resistents o caixes de contraplacat per proporcionar una protecció millorada contra forces externes i manipulacions brusces.
Enviament:
Mode de transport:Canonades enviades a través de vaixells portacontenidors (20 peus/40 peus), vaixells de càrrega a granel o mercaderies ferroviàries, segons la destinació, el volum i la urgència. Mercaderies aèries disponibles per a mostres o enviaments amb temps crític.
Contenidorització:Comandes petites o mitjanes carregades en contenidors d'enviament estàndard, protegint la càrrega de les inclemències del temps, la humitat i els contaminants externs durant el transport.
Càrrega de vaixells a granel:Comandes de gran volum (normalment >200 tones) carregades directament a granelers. Les bigues elevadores i les barres de distribució eviten danys; l'estiba i l'amarratge asseguren la càrrega contra el moviment del mar.
Etiquetatge i documentació:Cada paquet està clarament etiquetat amb el grau, l'estàndard, les dimensions, el número de calor i les instruccions de manipulació. Documentació completa (factura comercial, llista d'embalatge, coneixement d'embarcament, certificat d'origen, certificats de prova de fàbrica) preparada per a un despatx de duanes sense problemes.
Fixació segura:Farcells assegurats amb fleixos d'acer, bosses d'estiba o reforços de fusta per evitar que es moguin, rodolin o es facin malbé durant el transport.
Seguiment i assegurança:Números de seguiment dels contenidors proporcionats per a la monitorització en temps real. Assegurança de càrrega marítima (tot risc o amb avaria) disponible a petició.
En resum, Womic Steel garanteix que totes les canonades d'acer ERW s'embalen amb mesures de protecció líders en la indústria i s'envien mitjançant mètodes de transport fiables per arribar a la seva destinació en condicions òptimes. Un embalatge i uns procediments d'enviament adequats són essencials per preservar la integritat i la qualitat dels productes lliurats.
10. Avantatges i preguntes freqüents de Womic Steel
Per què associar-se amb Womic Steel?
Botiga única:Gamma completa, des de canonades API 5L ERW fins a accessoris de canonades OEM (colzes, tes, reductors, brides, taps) en graus de materials compatibles, com ara acer al carboni, acer d'aliatge i acer inoxidable.
Conformitat tècnica:Certificats complets de proves de mòlta (EN 10204 Tipus 2.2, 3.1 o 3.2) proporcionats amb cada enviament, que detallen la composició química exacta, els resultats de les proves mecàniques i els informes d'examen no destructiu.
Serveis de valor afegit:Bisellatge d'extrems (30°-35°), roscat i acoblament, instal·lació de taps de plàstic i recobriment anticorrosió (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxi, galvanitzat) disponibles internament o a través d'instal·lacions associades qualificades.
Logística competitiva:La col·laboració estratègica amb transitaris globals garanteix una càrrega de contenidors optimitzada (maximitzant la quantitat per contenidor) i un enviament mundial rendible amb temps de trànsit fiables.
Inventari i disponibilitat:Un ampli estoc de mides estàndard API 5L X52 (2"-24" de diàmetre exterior, Schedule 10-80) garanteix terminis de lliurament curts i una resposta ràpida a requisits urgents del projecte. Mides personalitzades produïdes sota demanda amb un termini de lliurament típic de 30-45 dies.
Capacitat de servei agra:Capacitat total per subministrar canonades PSL2 amb proves HIC i SSC segons els estàndards NACE per a aplicacions de gas àcid. Duresa controlada a ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.
Trieu Womic Steel Group com el vostre soci de confiança per a tubs d'acer API 5L X52 ERW d'alta qualitat i un rendiment de lliurament imbatible. Us convidem a consultar!
Lloc web: www.womicsteel.com
Correu electrònic: sales@womicsteel.com
Telèfon/WhatsApp/WeChat:
Víctor: +86-15575100681
Jack: +86-18390957568
Preguntes freqüents (FAQ)
P: Què significa S235JRH?
A: "S" = Acer estructural, "235" = límit elàstic mínim de 235 MPa, "JR" = prova d'impacte a temperatura ambient (27J a 20 °C), "H" = secció buida (conformada en fred). El número d'acer és 1.0039.
P: Quina diferència hi ha entre S235JRH i S275JRH?
A: L'S275JRH té un límit elàstic més alt (275 MPa vs 235 MPa) i un contingut de carboni lleugerament superior. L'S235JRH és més econòmic per a aplicacions de càrrega lleugera a mitjana. L'S275JRH és per a requisits de càrrega moderada.
P: Quines formes hi ha disponibles per a EN 10219 S235JRH?
A: Rodones (seccions buides circulars - CHS), quadrades (seccions buides quadrades - SHS) i rectangulars (seccions buides rectangulars - RHS). Diàmetre exterior rodó: 21,3-610 mm. Quadrades: de 25x25 a 500x500 mm. Rectangulars: de 40x20 a 600x400 mm.
P: Quina diferència hi ha entre la norma EN 10219 i la EN 10210?
A: L'EN 10219 és conformat en fred (procés ERW) amb toleràncies dimensionals més ajustades i un millor acabat superficial. L'EN 10210 és acabat en calent amb tensions residuals més baixes. L'EN 10219 és més rendible per a la construcció general.
P: Es pot soldar S235JRH?
R: Sí. Excel·lent soldabilitat gràcies al baix equivalent de carboni (CEV). No cal preescalfament per a gruixos de paret inferiors a 20 mm en condicions normals. Consumibles recomanats: ER70S-6 (MIG) o E7018 (SMAW).
P: Quina és la longitud màxima disponible?
A: Longituds estàndard: 6 m i 12 m. Longituds personalitzades de fins a 18 m per a diàmetres inferiors a 168 mm. Seccions quadrades i rectangulars normalment limitades a 12 m. Longituds més grans disponibles a petició.
P: Quins acabats superficials hi ha disponibles?
A: Nu (soldat amb cruixent), oliat (recobriment antioxidant lleuger), recobert de negre (laca), imprimat (imprimació de taller), galvanitzat en calent (recobriment de zinc) o pintat. La galvanització segons la norma EN ISO 1461 és habitual per a aplicacions a l'aire lliure.
P: Podeu proporcionar una inspecció de tercers?
R: Sí. Facilitem les inspeccions de DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR durant la producció i abans de l'enviament. 3.2 Certificats d'inspecció subministrats a petició.
P: Quin és el termini de lliurament típic?
A: Mides en estoc: 15-25 dies. Mides personalitzades: 30-45 dies. La galvanització afegeix 10-15 dies. Comandes urgents (10-15 dies) disponibles per a petites quantitats.
P: Quina documentació proporcioneu?
A: Certificat de proves de molí (EN 10204 Tipus 3.1), informe dimensional, llista d'embalatge, factura, coneixement d'embarcament. Marcatge CE i Declaració de rendiment (DoP) per al mercat europeu.










