1. Womic Steel: Capacitats de fabricació i força de l'empresa
Womic Steel Group és un fabricant i exportador mundial de primer nivell amb més de 20 anys d'experiència en la producció de productes tubulars d'acer al carboni, aliatge i acer inoxidable. Les nostres instal·lacions de producció de tubs ERW d'última generació abasten una capacitat de fabricació integral de més de 15.000 tones al mes per a tubs d'acer soldats per resistència elèctrica.
Rang de mida de producció per a tubs EN 10217 P235GH ERW:Diàmetre exterior de 21,3 mm a 610 mm (d'1/2 polzada a 24 polzades) amb gruix de paret de 2,0 mm a 20,0 mm. Longituds aleatòries individuals de 6 m, longituds aleatòries dobles de 12 m o longituds personalitzades segons calgui.
Certificacions de qualitat i compliment normatiu:
Certificació ISO 9001:2015:Sistema de gestió de qualitat que garanteix una qualitat consistent del producte en totes les operacions.
Marcat CE (PED 2014/68/UE):Compliment total amb la Directiva europea d'equips a pressió per a aplicacions a pressió. Marcatge CE i Declaració de rendiment (DoP) proporcionats per a l'acceptació al mercat europeu.
Certificació EN 10204 3.2:Certificat d'inspecció 3.2 validat per TÜV, LR, BV o SGS per a aplicacions de pressió crítica que requereixen una traçabilitat completa.
Aprovacions d'inspecció de tercers (TPI):Productes i processos aprovats per SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL i TÜV.
Certificacions addicionals:ISO 14001, ISO 45001 disponibles sota petició.
Reconeixement global:Womic Steel és un proveïdor de confiança per a fabricants de calderes, fabricants de recipients a pressió, centrals elèctriques i instal·lacions petroquímiques, que dóna servei a més de 80 països a tot el món.
2. Tub d'acer EN 10217 P235GH ERW: composició del material i característiques de rendiment
L'EN 10217 P235GH és un tub d'acer no aliat dissenyat específicament per a ús a pressió a temperatures elevades. La "P" indica un ús a pressió, "235" indica un límit elàstic mínim de 235 MPa, "G" significa propietats a temperatura elevada i "H" indica proves hidràuliques (pressió hidrostàtica). El número de grau 1.0345 és la designació numèrica segons l'EN 10027-2.
En comparació amb el P265GH (rendiment de 265 MPa) i el P355GH (rendiment de 355 MPa), el P235GH ofereix una bona resistència a temperatures moderades alhora que proporciona una excel·lent soldabilitat i conformabilitat. El P235GH és adequat per a un funcionament continu a temperatures de fins a 400 °C, cosa que el converteix en l'opció preferida per a tambors de calderes, intercanviadors de calor i recipients a pressió en servei a temperatura moderada.
Composició química del tub d'acer EN 10217 P235GH ERW (anàlisi de cullerot, % en massa):
| Element | C màx. | Si màx. | Mn màx. | P màx. | S màx. | Cr màx. | Cu màx. | Màxim de Mo | Ni màx. |
| P235GH | 0,16 | 0,35 | 1.20 | 0,025 | 0,020 | 0,30 | 0,30 | 0,10 | 0,30 |
*Nota: El contingut d'alumini (Al) ha de ser del 0,020% com a mínim. El total de Cr+Cu+Mo+Ni no ha de superar el 0,70%. El baix contingut en carboni i aliatge garanteix una excel·lent soldabilitat i formabilitat per a la fabricació d'equips a pressió.*
Propietats mecàniques de la canonada d'acer EN 10217 P235GH ERW (temperatura ambient):
| Gruix de la paret (mm) | Límit elàstic (mín.) | Resistència a la tracció | Elongació (min) |
| t ≤ 16 mm | 235 MPa | 360-500 MPa | 24% |
| 16 mm < t ≤ 40 mm | 225 MPa | 360-500 MPa | 24% |
| 40 mm < t ≤ 60 mm | 215 MPa | 360-500 MPa | 23% |
Nota: El P235GH manté una resistència útil fins a 400 °C. Per a temperatures més altes (per sobre de 400 °C), es recomana el P265GH o aliatges com el 16Mo3.
EN 10217 P235GH ERW Tub d'acer Resistència a alta temperatura:
| Temperatura (°C) | 100 | 200 | 300 | 350 | 400 |
| Límit elàstic (MPa) | 225 | 190 | 170 | 165 | 155 |
Nota: Aquests valors representen el límit elàstic mínim a temperatures elevades, cosa que demostra l'adequació del P235GH per a aplicacions en calderes i intercanviadors de calor.
Propietats d'impacte de la canonada d'acer EN 10217 P235GH ERW:
| Direcció de la prova | Temperatura | Energia mitjana (min) | Energia individual (min) |
| Longitudinal | 0°C | 27 Joules | 20 Joules |
| Transversal | 0°C | 27 Joules | 20 Joules |
*Nota: Les proves d'impacte són obligatòries per al P235GH segons la norma EN 10217-2. Per a aplicacions a baixa temperatura per sota de 0 °C, el P235GH no s'especifica normalment.*
3. Rang dimensional i compliment de les normes de la canonada d'acer P235GH ERW EN 10217
Womic Steel subministra canonades EN 10217 P235GH ERW en un ampli espectre dimensional, totalment conformes amb la norma EN 10217-2:2024.
| Ítem | Especificació |
| Estàndard | EN 10217-2:2024 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat i aliat amb propietats especificades per a temperatures elevades) |
| Grau | P235GH (1,0345) |
| Procés de fabricació | Soldadura per resistència elèctrica (ERW) / Soldadura d'alta freqüència (HFW) |
| Rang de diàmetre exterior | 21,3 mm – 610 mm (1/2 polzada – 24 polzades) |
| Rang de gruix de paret | 2,0 mm – 20,0 mm |
| Longitud | 6 m (SR), 12 m (DR) o longituds personalitzades fins a 18 m |
| Condició de lliurament | Soldat / Normalitzat (+N) |
| Finalitzar | Extrem llis (PE) / Extrem bisellat (BE) |
| Acabat superficial | Nu / Oliat / Recobert de negre |
| Categoria d'inspecció | TC1 (certificació 2.2) / TC2 (certificació 3.1 amb NDT) |
| Toleràncies | DE: ±1,0% / PES: ±10% / Longitud: +50 mm -0 mm |
4. Dimensions i especificacions disponibles: canonada d'acer ERW
| NB | Mida | OD mm | SCH40S mm | SCH5S mm | SCH10S mm | SCH10 mm | SCH20 mm | SCH40 mm | SCH60 mm | XS/80S mm | SCH80 mm | SCH100 mm | SCH120 mm | SCH140 mm | SCH160 mm | SCHXXS mm |
| 6 | 1/8” | 10.29 | 1.24 | 1,73 | 2.41 | |||||||||||
| 8 | 1/4” | 13,72 | 1,65 | 2.24 | 3.02 | |||||||||||
| 10 | 3/8” | 17.15 | 1,65 | 2.31 | 3.20 | |||||||||||
| 15 | 1/2” | 21.34 | 2,77 | 1,65 | 2.11 | 2,77 | 3,73 | 3,73 | 4,78 | 7.47 | ||||||
| 20 | 3/4” | 26,67 | 2,87 | 1,65 | 2.11 | 2,87 | 3,91 | 3,91 | 5.56 | 7,82 | ||||||
| 25 | 1" | 33,40 | 3.38 | 1,65 | 2,77 | 3.38 | 4,55 | 4,55 | 6.35 | 9.09 | ||||||
| 32 | 1 1/4 polzades | 42.16 | 3.56 | 1,65 | 2,77 | 3.56 | 4,85 | 4,85 | 6.35 | 9,70 | ||||||
| 40 | 1 1/2 polzades | 48,26 | 3,68 | 1,65 | 2,77 | 3,68 | 5.08 | 5.08 | 7.14 | 10.15 | ||||||
| 50 | 2” | 60,33 | 3,91 | 1,65 | 2,77 | 3,91 | 5.54 | 5.54 | 9,74 | 11.07 | ||||||
| 65 | 2 1/2 polzades | 73.03 | 5.16 | 2.11 | 3.05 | 5.16 | 7.01 | 7.01 | 9.53 | 14.02 | ||||||
| 80 | 3” | 88,90 | 5.49 | 2.11 | 3.05 | 5.49 | 7.62 | 7.62 | 11.13 | 15.24 | ||||||
| 90 | 3 1/2 polzades | 101,60 | 5,74 | 2.11 | 3.05 | 5,74 | 8.08 | 8.08 | ||||||||
| 100 | 4” | 114,30 | 6.02 | 2.11 | 3.05 | 6.02 | 8.56 | 8.56 | 11.12 | 13.49 | 17.12 | |||||
| 125 | 5” | 141,30 | 6,55 | 2,77 | 3.40 | 6,55 | 9.53 | 9.53 | 12,70 | 15,88 | 19.05 | |||||
| 150 | 6 polzades | 168,27 | 7.11 | 2,77 | 3.40 | 7.11 | 10,97 | 10,97 | 14.27 | 18.26 | 21,95 | |||||
| 200 | 8” | 219,08 | 8.18 | 2,77 | 3,76 | 6.35 | 8.18 | 10.31 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 20,62 | 23.01 | 22.23 | |
| 250 | 10 polzades | 273,05 | 9.27 | 3.40 | 4.19 | 6.35 | 9.27 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 21.44 | 25,40 | 28,58 | 25,40 | |
| 300 | 12 polzades | 323,85 | 9.53 | 3,96 | 4.57 | 6.35 | 10.31 | 14.27 | 12,70 | 17.48 | 21.44 | 25,40 | 28,58 | 33.32 | 25,40 | |
| 350 | 14 polzades | 355,60 | 9.53 | 3,96 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 11.13 | 15.09 | 12,70 | 19.05 | 23,83 | 27,79 | 31,75 | 35,71 | |
| 400 | 16 polzades | 406,40 | 9.53 | 4.19 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 12,70 | 16,66 | 12,70 | 21.44 | 26.19 | 30,96 | 36,53 | 40,49 | |
| 450 | 18 polzades | 457,20 | 9.53 | 4.19 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 14.27 | 19.05 | 12,70 | 23,83 | 29.36 | 34,93 | 39,67 | 45,24 | |
| 500 | 20" | 508,00 | 9.53 | 4,78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 15.09 | 20,62 | 12,70 | 26.19 | 32,54 | 38.10 | 44,45 | 50,01 | |
| 550 | 22 polzades | 558,80 | 9.53 | 4,78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 22.23 | 12,70 | 28,58 | 34,93 | 41,28 | 47,63 | 53,98 | ||
| 600 | 24 polzades | 609,60 | 9.53 | 5.54 | 6.35 | 6.35 | 9.53 | 17.48 | 24,61 | 12,70 | 30,96 | 38,89 | 46.02 | 52,37 | 59,54 | |
| 650 | 26 polzades | 660,40 | 9.53 | 7,92 | 12,70 | 12,70 |
Nota: La disponibilitat del gruix de la paret pot variar segons el diàmetre de la canonada i la capacitat de fabricació. Dimensions personalitzades fora d'aquest rang disponibles a petició.
5. Estàndards comuns de canonades d'acer ERW fabricades per Womic Steel
| Estàndard | Graus regulars | Aplicació típica |
| API 5L (Especificació per a canonades) | ||
| API 5L PSL1 / PSL2 | GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 | Transmissió de petroli i gas, oleoductes terrestres/marins |
| Canonada ASTM i canonada estructural | ||
| ASTM A53 (Especificació per a canonades, acer, negres i immerses en calent, recobertes de zinc, soldades i sense costures) | GR.A, GR.B | Aigua, gas, vapor, aire, aplicacions estructurals |
| ASTM A135 (Especificació per a tubs d'acer soldats per resistència elèctrica) | GR.A, GR.B | Serveis d'aigua, gas, vapor i refineria |
| ASTM A252 (Especificació per a piles de tubs d'acer soldats i sense soldadura) | GR.1, GR.2, GR.3 | Pilonament de fonamentació, pilons marins, fonamentació de ponts |
| ASTM A500 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en fred) | GR.A, GR.B, GR.C | Tubs estructurals, estructures d'edificis, ponts |
| ASTM A501 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en calent) | GR.A, GR.B | Aplicacions estructurals pesades, columnes, bigues |
| Caldera i intercanviador de calor ASTM (ERW) | ||
| ASTM A178 (Especificació per a tubs de caldera d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica i d'acer al carboni-manganès) | Grau A, C, D | Tubs de caldera, tubs de sobreescalfador |
| ASTM A214 (Especificació per a tubs d'intercanviador de calor i condensador d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica) | — | Intercanviadors de calor, condensadors |
| ASTM A250 (Especificació per a tubs de caldera i sobreescalfador d'acer d'aliatge ferrític soldats per resistència elèctrica) | T1, T2, T5, T9, T11, T22 | Caldera d'alta temperatura i sobreescalfador |
| ASTM A334 (Especificació per a tubs d'acer al carboni i aliatge sense soldadura i soldats per a servei a baixa temperatura) | GR.1, GR.3, GR.6 | Servei criogènic a baixa temperatura |
| Normes EN / DIN / BS | ||
| EN 10217-1 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat amb propietats especificades a temperatura ambient) | P235TR1, P265TR1 | Recipients a pressió, tambors de calderes, canonades d'alta pressió |
| EN 10217-2 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat i aliat amb propietats especificades per a temperatures elevades) | P235GH, P265GH, P295GH, P355GH | Temperatura elevada, tubs de caldera, intercanviadors de calor |
| EN 10219-1 (Perfeccions buides d'acer soldat conformades en fred per a finalitats estructurals) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H | Aplicacions estructurals, construcció d'edificis, ponts |
| EN 10210 (Perfeccions buides estructurals acabades en calent d'acers no aliats i de gra fi) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH | Perfils buits sense soldadura/soldats conformats en calent per a finalitats estructurals, construcció d'edificis, ponts |
| EN 10025-2 (Productes laminats en calent d'acers estructurals - Acers estructurals no aliats) | S235JR, S275JR, S355JR, | Estructures siderúrgiques generals, enginyeria civil |
| EN 10255 (Tubs d'acer no aliat aptes per a soldadura i rosca) | S195T, S235JRTH | Sistemes de canonades d'aigua, gas, clavegueram i roscades |
| EN 10305-2 (Tubs d'acer per a aplicacions de precisió - Tubs soldats estirats en fred) | E215, E235, E355 | Aplicacions de precisió, cilindres hidràulics |
| BS 1387 (Especificació per a tubs i tubulars d'acer cargolats i encaixats) | Classe A, B, C | Aigua, gas, vapor, bastides, canonades roscades |
| DIN 2458 (Tubs i accessoris d'acer soldats - Condicions tècniques generals de lliurament) | St37.0, St44.0, St52.0 | Tubs d'acer soldats en general, aplicacions estructurals |
| ISO i altres normes | ||
| ISO 3183 (Indústries del petroli i del gas natural - Tubs d'acer per a sistemes de transport per canonades) | L245, L290, L360, L415 | Oleoductes i gasoductes (equivalent ISO d'API 5L) |
| ISO 65 (Tubs d'acer per a aigua, gas i aigües residuals - Tubs roscats) | Mig, Pesat | Aigua, gas, clavegueram, canonada roscada |
| CSA G40.21 (Acer de qualitat estructural - Norma canadenca) | 44W, 50W | Aplicacions estructurals (Canadà) |
| AS 1163 (Perfeccions buides d'acer estructural - Estàndard australià) | C250, C350, C450 | Seccions buides estructurals (Austràlia) |
| GOST 10706 (Tubs d'acer soldats per a canonades i estructures - estàndard rus) | St20, St35, St45 | Canonades, aplicacions estructurals (Rússia) |
Ús:Transmissió de petroli i gas, aigua i clavegueram, projectes estructurals, bastides, fonamentació de pilots, fluids d'alta pressió, processament químic, generació d'energia, construcció, enginyeria marina, tubs de calderes, intercanviadors de calor, sobreescalfadors, condensadors, servei a baixa temperatura, aplicacions de precisió, cilindres hidràulics, sistemes de canonades roscades
6. Procés de fabricació: tubs d'acer ERW / HFW
Inspecció de matèries primeres:Les bobines d'acer entrants es verifiquen quant a la composició química, les propietats mecàniques i la qualitat superficial. A cada bobina se li assigna un número de calor únic per a una traçabilitat completa.
Desenrotllament i anivellament:Les bobines es desenrotllen i s'anivellen per aplanar la tira i treure el conjunt de bobines, garantint una planitud uniforme per a una conformació consistent.
Fresat i retall de vores:Les dues vores de la tira es fresen amb una tolerància d'amplada precisa (±0,5 mm), creant una superfície neta i paral·lela per a la formació de soldadures d'alta qualitat.
Conformació en fred:La tira anivellada passa a través de rodets de conformació que gradualment donen forma a la tira plana en una carcassa de tub cilíndric oberta.
Soldadura d'alta freqüència (HFW/ERW):El corrent d'alta freqüència (200-500 kHz) escalfa les vores d'acoblament a la temperatura de forja (1.350-1.500 °C). Els rodets de compressió pressionen les vores escalfades juntes, creant una soldadura forjada sense material de farciment.
Eliminació del cordó de soldadura:Les fulles de tall de carbur eliminen les rebaves internes i externes mentre estan calentes, produint una superfície llisa amb un reforç mínim de la soldadura.
Dimensionament:El tub soldat passa a través de rodets de dimensionament per aconseguir una tolerància de diàmetre exterior precisa (±0,5% a ±1,0%). Rodets addicionals produeixen formes quadrades/rectangulars si cal.
Tractament tèrmic (opcional):La normalització a 890-930 °C es pot aplicar per millorar la ductilitat o l'alleujament de tensions, produint una microestructura uniforme de ferrita-perlita.
Tall a mida:El tub es talla a longituds especificades mitjançant serres de tall voladores amb control de precisió (±3 mm).
Assajos no destructius:
●Proves ultrasòniques (UT):Inspecció del 100% de la costura soldada i del cos de la canonada per detectar laminacions, inclusions i manca de fusió.
●Prova de corrents de Foucault (ET):Inspecció contínua de la qualitat de la soldadura en línia.
●Proves hidrostàtiques:Cada canonada es va provar al 95% de SMYS durant un mínim de 10 segons.
Acabat final:Extrems llisos, extrems bisellats (30°-35° amb un angle d'aterratge d'1,6 mm) o extrems roscats segons les especificacions del client.
Inspecció i marcatge final:Inspecció visual, verificació dimensional (diàmetre exterior, pes, longitud, rectitud) i marcatge permanent segons l'estàndard (grau, mida, número de calor, fabricant).
7. Control de qualitat i procediments de proves
| Escenari | Mètode d'inspecció | Propòsit |
| Matèria primera | Anàlisi química (espectròmetre OES) | Verificar el compliment dels límits de composició de l'API 5L |
| Matèria primera | Proves de tracció | Verificar el rendiment, la resistència a la tracció i l'allargament |
| En procés | Inspecció dimensional (micròmetres, calibres) | Monitoritzar el pes exterior i el pes durant el conformat i el dimensionament |
| Zona de soldadura | Proves per ultrasons (UT) - En línia | Detectar discontinuitats de soldadura, manca de fusió |
| Zona de soldadura | Proves de corrents de Foucault (ET) - En línia | Monitorització contínua de la qualitat de la soldadura |
| Zona de soldadura | Macroexamen de costures de soldadura | Verificar la penetració de la soldadura i la geometria de la fusió |
| Canonada acabada | Prova hidrostàtica (10 segons mínim al 95% de SMYS) | Verificar la integritat de la pressió i l'estanquitat |
| Canonada acabada | Proves ultrasòniques (UT) - Fora de línia (opcional) | Inspecció laminar de cos sencer |
| Canonada acabada | Inspecció de partícules magnètiques (MPI) | Detecció de fissures superficials (soldadura i HAZ) |
| Canonada acabada | Prova d'impacte Charpy amb entalla en V | Verificar la tenacitat a baixa temperatura (PSL2) |
| Canonada acabada | Prova de duresa (HRC / HV10) | Verificar els límits màxims de duresa (servei agre) |
| Canonada acabada | Prova de flexió guiada (cara i arrel) | Verificar la ductilitat i la solidesa de la soldadura |
| Canonada acabada | Prova d'aplanament | Verificar la ductilitat i la solidesa del cos de la canonada |
| Canonada acabada | Inspecció dimensional i visual | Verificar el diàmetre exterior, el pes, la longitud, la rectitud i la qualitat de la superfície |
| Canonada acabada | Verificació de marcatge | Assegureu-vos de marcar permanentment segons API 5L |
Proves addicionals per a PSL2 / Servei agre:
● Prova HIC (esquerdament induït per hidrogen) segons NACE TM0284
● Prova SSC (fissura per tensió de sulfur) segons el mètode A de la NACE TM0177
● Proves d'impacte CVN a -10 °C, -20 °C o -46 °C
● Verificació de duresa (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 per a resistents a HIC)
Documentació de qualitat:
● Certificat de prova de molí segons la norma EN 10204 tipus 2.2, 3.1 o 3.2
● Informe de prova hidrostàtica (canonada per canonada)
● Informe d'inspecció UT/ET
Traçabilitat des del número de calor fins a la canonada acabada
8. Aplicacions principals Tub d'acer ERW
Les canonades ERW són components essencials en la transmissió de petroli i gas i diverses aplicacions industrials:
Transmissió de petroli i gas:Oleoductes de llarga distància, terrestres i marins, per a petroli cru, gas natural i productes refinats del petroli.
Transport de fluids a alta pressió:Línies d'injecció d'aigua, sistemes d'eliminació d'aigua produïda i transferència de fluids a alta pressió en jaciments petrolífers i instal·lacions de processament.
Projectes de gasoductes terrestres:Línies de recollida transnacionals, línies troncals i oleoductes de distribució en jaciments de petroli i gas.
Sistemes de canonades a alta mar:Línies de flux, tubs verticals i canonades d'exportació submarines per a plataformes marines i completacions submarines (amb opcions de servei PSL2 i àcid.
Entorns de servei agre:Canonades que gestionen gas àcid humit (que conté H₂S) que requereixen PSL2 amb requisits suplementaris, com ara la resistència HIC i SSC segons les normes NACE.
Transmissió d'aigua:Canonades de subministrament d'aigua de gran diàmetre, sistemes de reg i transmissió d'aigua bruta per a ús municipal i industrial.
Tractament d'aigües residuals i clavegueram:Línies de desguàs d'efluents, canonades de plantes de tractament i sistemes de maneig de fangs.
Aplicacions estructurals industrials:Bastidors de canonades, suports, arriostraments i components estructurals en refineries, plantes petroquímiques i instal·lacions industrials.
Instal·lacions de processament de petroli i gas:Línies de flux, col·lectors, col·lectors i canonades d'interconnexió en plantes de processament i estacions de compressió.
EPC i canonades de planta:Canonades de procés i serveis públics en refineries, plantes de processament de gas, complexos químics i instal·lacions de generació d'energia.
9. Embalatge i enviament
Les canonades ERW s'embalen i s'envien amb la màxima cura per garantir la seva protecció durant el transport. A continuació, es mostra una descripció del procés d'embalatge i enviament:
Embalatge:
Revestiment protector:Abans de l'embalatge, les canonades es poden recobrir amb una fina capa d'oli antioxidant o vernís protector per evitar la corrosió i l'oxidació de la superfície durant l'emmagatzematge i el transport. També hi ha un acabat nu disponible per a l'aplicació immediata del recobriment a la destinació.
Agrupació:Les canonades de dimensions i especificacions similars s'agrupen amb cura en feixos hexagonals o rectangulars. Es fixen amb corretges d'acer (normalment de 3 a 5 corretges per feix) per evitar el moviment dins del feix.
Taps finals:Es col·loquen taps de plàstic (PE o PP) a tots dos extrems de cada canonada per protegir els extrems bisellats, els extrems llisos i les connexions roscades de danys per impactes, entrada de residus i humitat.
Encoixinat i amortiment:Per a comandes d'exportació premium, es poden utilitzar materials d'encoixinat com ara anells d'escuma o tires de goma entre les capes de canonades per evitar l'abrasió i els danys al recobriment durant la manipulació.
Caixes o estoigs de fusta:Per a canonades de paret fina, tubs de precisió o comandes de recobriment premium, les canonades es poden embalar en caixes de fusta resistents o caixes de contraplacat per proporcionar una protecció millorada contra forces externes i manipulacions brusces.
Enviament:
Mode de transport:Canonades enviades a través de vaixells portacontenidors (20 peus/40 peus), vaixells de càrrega a granel o mercaderies ferroviàries, segons la destinació, el volum i la urgència. Mercaderies aèries disponibles per a mostres o enviaments amb temps crític.
Contenidorització:Comandes petites o mitjanes carregades en contenidors d'enviament estàndard, protegint la càrrega de les inclemències del temps, la humitat i els contaminants externs durant el transport.
Càrrega de vaixells a granel:Comandes de gran volum (normalment >200 tones) carregades directament a granelers. Les bigues elevadores i les barres de distribució eviten danys; l'estiba i l'amarratge asseguren la càrrega contra el moviment del mar.
Etiquetatge i documentació:Cada paquet està clarament etiquetat amb el grau, l'estàndard, les dimensions, el número de calor i les instruccions de manipulació. Documentació completa (factura comercial, llista d'embalatge, coneixement d'embarcament, certificat d'origen, certificats de prova de fàbrica) preparada per a un despatx de duanes sense problemes.
Fixació segura:Farcells assegurats amb fleixos d'acer, bosses d'estiba o reforços de fusta per evitar que es moguin, rodolin o es facin malbé durant el transport.
Seguiment i assegurança:Números de seguiment dels contenidors proporcionats per a la monitorització en temps real. Assegurança de càrrega marítima (tot risc o amb avaria) disponible a petició.
En resum, Womic Steel garanteix que totes les canonades d'acer ERW s'embalen amb mesures de protecció líders en la indústria i s'envien mitjançant mètodes de transport fiables per arribar a la seva destinació en condicions òptimes. Un embalatge i uns procediments d'enviament adequats són essencials per preservar la integritat i la qualitat dels productes lliurats.
10. Avantatges i preguntes freqüents de Womic Steel
Per què associar-se amb Womic Steel?
Botiga única:Gamma completa, des de canonades API 5L ERW fins a accessoris de canonades OEM (colzes, tes, reductors, brides, taps) en graus de materials compatibles, com ara acer al carboni, acer d'aliatge i acer inoxidable.
Conformitat tècnica:Certificats complets de proves de mòlta (EN 10204 Tipus 2.2, 3.1 o 3.2) proporcionats amb cada enviament, que detallen la composició química exacta, els resultats de les proves mecàniques i els informes d'examen no destructiu.
Serveis de valor afegit:Bisellatge d'extrems (30°-35°), roscat i acoblament, instal·lació de taps de plàstic i recobriment anticorrosió (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxi, galvanitzat) disponibles internament o a través d'instal·lacions associades qualificades.
Logística competitiva:La col·laboració estratègica amb transitaris globals garanteix una càrrega de contenidors optimitzada (maximitzant la quantitat per contenidor) i un enviament mundial rendible amb temps de trànsit fiables.
Inventari i disponibilitat:Un ampli estoc de mides estàndard API 5L X52 (2"-24" de diàmetre exterior, Schedule 10-80) garanteix terminis de lliurament curts i una resposta ràpida a requisits urgents del projecte. Mides personalitzades produïdes sota demanda amb un termini de lliurament típic de 30-45 dies.
Capacitat de servei agra:Capacitat total per subministrar canonades PSL2 amb proves HIC i SSC segons els estàndards NACE per a aplicacions de gas àcid. Duresa controlada a ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.
Trieu Womic Steel Group com el vostre soci de confiança per a tubs d'acer API 5L X52 ERW d'alta qualitat i un rendiment de lliurament imbatible. Us convidem a consultar!
Lloc web: www.womicsteel.com
Correu electrònic: sales@womicsteel.com
Telèfon/WhatsApp/WeChat:
Víctor: +86-15575100681
Jack: +86-18390957568
Preguntes freqüents (FAQ)
P: Quina diferència hi ha entre EN 10217 P235GH i EN 10216 P235GH?
A: La norma EN 10217 cobreixsoldattubs d'acer (procés ERW/HFW), mentre que la norma EN 10216 cobreixsense costurestubs d'acer. Ambdues normes especifiquen el grau P235GH amb requisits químics i mecànics similars. L'EN 10217 (soldat) és generalment més rendible i està disponible en longituds més llargues. L'EN 10216 (sense costures) és necessària per a aplicacions de més alta pressió o quan el codi de disseny no permet una costura de soldadura. Per a la majoria d'aplicacions de calderes i recipients a pressió, ambdues són acceptables; tanmateix, sovint es prefereix la costura per a serveis crítics d'alta pressió.
P: Quina és la temperatura màxima de funcionament del P235GH?
A: P235GH és adequat per a un funcionament continu a temperatures de fins a400 °CPer a temperatures entre 400 °C i 500 °C, es recomana P265GH o 16Mo3 (acer d'aliatge). Per a temperatures superiors a 500 °C, s'han de considerar aliatges superiors com 13CrMo4-5 o 10CrMo9-10. Consulteu sempre els codis de disseny aplicables (EN 13445, ASME Secció I, etc.) per conèixer els límits de temperatura específics basats en el gruix de la paret i les condicions de servei.
P: Es pot utilitzar P235GH per a aplicacions del codi ASME?
A: El P235GH no apareix directament a la Secció II de l'ASME (especificacions de materials de l'ASME). Tanmateix, és àmpliament acceptat per a projectes internacionals segons les normes EN. Per a l'estampació del codi ASME, els materials equivalents inclouen SA-106 GR.B (sense costures) o SA-53 GR.B (soldat) amb propietats comparables però amb diferents permesos de disseny. Per a projectes que requereixin materials ASME, podem subministrar SA-106 GR.B o SA-178 GR.A com a alternatives. Si us plau, proporcioneu les especificacions del vostre projecte per a una selecció adequada del material.
P: Quina diferència hi ha entre el P235GH i el P265GH?
A: El P235GH té un límit elàstic mínim de 235 MPa, mentre que el P265GH té 265 MPa (resistència més alta). El P235GH ofereix una millor conformabilitat i soldabilitat a causa del menor contingut de carboni (0,16% màx. vs 0,20% màx.). El P235GH s'utilitza normalment per a aplicacions de temperatura/pressió moderades (tambors de calderes, intercanviadors de calor). El P265GH s'utilitza per a aplicacions de pressió més alta on es requereix una resistència addicional. Tots dos tenen límits de temperatura elevats similars (400 °C).
P: Quins assaigs no destructius (END) són necessaris per a la norma EN 10217 P235GH?
A: Per a TC1 (categoria de prova 1): cal inspecció visual i proves hidrostàtiques. Per a TC2 (categoria de prova 2): inspecció visual, proves hidrostàtiques i proves no destructives al 100% (UT o ET) de la costura de soldadura. Per a aplicacions de pressió crítica, normalment s'especifica TC2. Womic Steel pot subministrar tant els nivells TC1 com TC2. Per a la certificació EN 10204 3.2, normalment es requereix TC2 amb testimoni extern.
P: Quina és la longitud màxima disponible per a la canonada EN 10217 P235GH ERW?
R: Subministrem longituds fixes estàndard de 6 metres i 12 metres (aproximadament 20 i 40 peus) per a diàmetres de fins a 610 mm (24"). Per a diàmetres més petits (inferiors a 168 mm / 6"), hi ha longituds personalitzades de fins a 18 metres (60 peus) disponibles a petició. Per a aplicacions de calderes i intercanviadors de calor que requereixin longituds específiques de corba en U, podem coordinar-nos amb les instal·lacions de corba dels nostres socis. Si us plau, proporcioneu els vostres requisits de longitud específics.
P: Podeu proporcionar una inspecció de tercers per a les canonades EN 10217 P235GH?
R: Sí. Acceptem i facilitem les inspeccions de DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR o qualsevol representant designat pel client durant la producció (testimonis de prova hidrostàtica, UT/ET, inspecció dimensional) i abans de l'enviament. Els certificats d'inspecció 3.2 validats per organismes externs autoritzats es subministren rutinàriament a petició. Per al compliment de la directiva europea d'equips a pressió (PED), proporcionem el marcatge CE i la declaració de rendiment (DoP).
P: Quin és el termini de lliurament típic per a les canonades EN 10217 P235GH ERW?
R: El termini de lliurament estàndard per a mides en estoc (diàmetres i gruixos de paret comuns) és d'aproximadament 15-25 dies. Per a mides que no estan en estoc o personalitzades, el termini de lliurament és d'aproximadament 30-45 dies a partir de la confirmació de la comanda. Per a TC2 amb 100% NDT, afegiu 5-10 dies. Per a inspeccions de tercers (certificació 3.2), afegiu 10-15 dies per a la programació i la documentació. Les comandes urgents (15-20 dies) poden estar disponibles per a quantitats més petites de mides estàndard. Poseu-vos en contacte amb nosaltres per conèixer els terminis de lliurament actuals.
P: Quines certificacions i documentació proporcioneu amb els enviaments de canonades P235GH?
A: Cada enviament inclou documentació completa: Certificat de prova de molí segons la norma EN 10204 Tipus 3.1 (o Tipus 2.2 / 3.2 a petició), que inclou la composició química, les propietats de tracció, les propietats a temperatures elevades i els resultats de les proves d'impacte; Informe de la prova hidrostàtica; Informe NDT (UT/ET) per a comandes TC2; Informe d'inspecció dimensional; Marcat CE i Declaració de rendiment (DoP) per al mercat europeu; Llista d'embalatge; Factura comercial; Coneixement d'embarcament; i Certificat d'origen (si escau).
P: Oferiu serveis de tall a mida i doblegat en U per a tubs P235GH?
R: Sí. Oferim talls de precisió a longituds exactes especificades pel client amb toleràncies ajustades (normalment ±3 mm) i extrems nets i sense rebaves. Per a aplicacions d'intercanviadors de calor, podem coordinar-nos amb instal·lacions de doblegat associades per a tubs en U (flexió en fred) amb radis de doblegat controlats i ovalació mínima. Els tubs en U es poden subministrar amb o sense recuit després del doblegat. Si us plau, proporcioneu els vostres dibuixos de doblegat per a requisits personalitzats.
P: Quina diferència hi ha entre la condició de lliurament normalitzada (+N) i la condició de lliurament soldada?
A: El tractament tèrmic normalitzat (+N) (890-930 °C) produeix una microestructura uniforme de ferrita-perlita, millora la ductilitat i la tenacitat i alleuja les tensions residuals de soldadura. La condició soldada té tensions residuals més elevades i pot tenir una estructura de gra menys uniforme. Per a aplicacions a pressió,normalitzatés normalment requerit per la norma EN 10217-2 per garantir propietats òptimes per a un servei a temperatures elevades. Womic Steel subministra P235GH en condicions normalitzades com a estàndard per a aplicacions a pressió.










