1. Womic Steel: Capacitats de fabricació i força de l'empresa
Womic Steel Group és un fabricant i exportador mundial de primer nivell amb més de 20 anys d'experiència en la producció de productes tubulars d'acer al carboni, aliatge i acer inoxidable. Les nostres instal·lacions de producció de tubs ERW d'última generació abasten una capacitat de fabricació integral de més de 15.000 tones al mes per a tubs d'acer soldats per resistència elèctrica.
Rang de mida de producció per a canonades ASTM A252 GR.2 ERW:Diàmetre exterior de 219 mm a 660 mm (de 8 polzades a 26 polzades) amb gruix de paret de 6,0 mm a 25,4 mm. Longituds aleatòries individuals de 6 m, longituds aleatòries dobles de 12 m o longituds personalitzades segons calgui.
Certificacions de qualitat i compliment normatiu:
Certificació ISO 9001:2015:Sistema de gestió de qualitat que garanteix una qualitat consistent del producte.
Compliment de la norma ASTM A252:Compliment total amb l'especificació estàndard ASTM A252 per a pilots de tubs d'acer soldats i sense soldadura.
Certificació EN 10204 3.2:Certificat d'inspecció 3.2 validat per TÜV, LR, BV o SGS.
Aprovacions d'inspecció de tercers (TPI):Productes homologats per SGS, BV, ABS, LR, DNV, TÜV.
Reconeixement global:Proveïdor de confiança per a empreses de construcció i contractistes de fonamentacions que donen servei a més de 80 països.
2. Tub d'acer ASTM A252 GR.2 ERW: composició del material i característiques de rendiment
L'ASTM A252 GR.2 és el grau de resistència mitjana de la sèrie de tubs per a pilots A252, que ofereix el millor equilibri entre resistència i economia per a aplicacions generals de fonamentació. El grau 2 és el grau més especificat per a la construcció d'edificis i projectes generals de pilots.
En comparació amb el GR.1 (rendiment de 205 MPa) i el GR.3 (rendiment de 345 MPa), el GR.2 proporciona una resistència adequada per a la majoria de fonaments d'edificis a un preu competitiu. Això fa que el GR.2 sigui l'opció preferida per a edificis comercials, plantes industrials, pilars de ponts i pilotatge de construcció en general.
Composició química de la canonada d'acer ASTM A252 GR.2 ERW (anàlisi de cullerot, % en massa):
| Element | C màx. | Mn màx. | P màx. | S màx. |
| GR.2 | 0,26 | 1,35 | 0,040 | 0,050 |
Propietats mecàniques de la canonada d'acer ASTM A252 GR.2 ERW (temperatura ambient):
| Propietat | Requisit GR.2 |
| Límit elàstic (mín.) | 240 MPa (35.000 psi) |
| Resistència a la tracció (mín.) | 415 MPa (60.000 psi) |
| Allargament (mínim per a calibre de 2") | 20% |
Comparació de graus A252:
| Grau | Força de rendiment | Resistència a la tracció | Aplicació típica |
| GR.1 | 205 MPa | 345 MPa | Fonamentació lleugera, pilotatge superficial |
| GR.2 | 240 MPa | 415 MPa | Fonamentació general d'edificis (la més comuna) |
| GR.3 | 345 MPa | 455 MPa | Càrrega pesada, fonamentació profunda, marina |
3. Rang dimensional i compliment de les normes per a canonades d'acer ASTM A252 GR.2 ERW
| Ítem | Especificació |
| Estàndard | ASTM A252/A252M |
| Grau | GR.2 |
| Procés de fabricació | REG / HFW |
| Rang de diàmetre exterior | 219 mm – 660 mm (8" – 26") |
| Rang de gruix de paret | 6,0 mm – 25,4 mm |
| Longitud | 6 m, 12 m o personalitzat fins a 18 m |
| Finalitzar | Extrem pla / Extrem bisellat |
| Acabat superficial | Nu / Oliat / Recobert de negre / Galvanitzat / Recobert |
4. Dimensions i especificacions disponibles: canonada d'acer ERW
| NB | Mida | OD mm | SCH40S mm | SCH5S mm | SCH10S mm | SCH10 mm | SCH20 mm | SCH40 mm | SCH60 mm | XS/80S mm | SCH80 mm | SCH100 mm | SCH120 mm | SCH140 mm | SCH160 mm | SCHXXS mm |
| 6 | 1/8” | 10.29 | 1.24 | 1,73 | 2.41 | |||||||||||
| 8 | 1/4” | 13,72 | 1,65 | 2.24 | 3.02 | |||||||||||
| 10 | 3/8” | 17.15 | 1,65 | 2.31 | 3.20 | |||||||||||
| 15 | 1/2” | 21.34 | 2,77 | 1,65 | 2.11 | 2,77 | 3,73 | 3,73 | 4,78 | 7.47 | ||||||
| 20 | 3/4” | 26,67 | 2,87 | 1,65 | 2.11 | 2,87 | 3,91 | 3,91 | 5.56 | 7,82 | ||||||
| 25 | 1" | 33,40 | 3.38 | 1,65 | 2,77 | 3.38 | 4,55 | 4,55 | 6.35 | 9.09 | ||||||
| 32 | 1 1/4 polzades | 42.16 | 3.56 | 1,65 | 2,77 | 3.56 | 4,85 | 4,85 | 6.35 | 9,70 | ||||||
| 40 | 1 1/2 polzades | 48,26 | 3,68 | 1,65 | 2,77 | 3,68 | 5.08 | 5.08 | 7.14 | 10.15 | ||||||
| 50 | 2” | 60,33 | 3,91 | 1,65 | 2,77 | 3,91 | 5.54 | 5.54 | 9,74 | 11.07 | ||||||
| 65 | 2 1/2 polzades | 73.03 | 5.16 | 2.11 | 3.05 | 5.16 | 7.01 | 7.01 | 9.53 | 14.02 | ||||||
| 80 | 3” | 88,90 | 5.49 | 2.11 | 3.05 | 5.49 | 7.62 | 7.62 | 11.13 | 15.24 | ||||||
| 90 | 3 1/2 polzades | 101,60 | 5,74 | 2.11 | 3.05 | 5,74 | 8.08 | 8.08 | ||||||||
| 100 | 4” | 114,30 | 6.02 | 2.11 | 3.05 | 6.02 | 8.56 | 8.56 | 11.12 | 13.49 | 17.12 | |||||
| 125 | 5” | 141,30 | 6,55 | 2,77 | 3.40 | 6,55 | 9.53 | 9.53 | 12,70 | 15,88 | 19.05 | |||||
| 150 | 6 polzades | 168,27 | 7.11 | 2,77 | 3.40 | 7.11 | 10,97 | 10,97 | 14.27 | 18.26 | 21,95 | |||||
| 200 | 8” | 219,08 | 8.18 | 2,77 | 3,76 | 6.35 | 8.18 | 10.31 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 20,62 | 23.01 | 22.23 | |
| 250 | 10 polzades | 273,05 | 9.27 | 3.40 | 4.19 | 6.35 | 9.27 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 21.44 | 25,40 | 28,58 | 25,40 | |
| 300 | 12 polzades | 323,85 | 9.53 | 3,96 | 4.57 | 6.35 | 10.31 | 14.27 | 12,70 | 17.48 | 21.44 | 25,40 | 28,58 | 33.32 | 25,40 | |
| 350 | 14 polzades | 355,60 | 9.53 | 3,96 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 11.13 | 15.09 | 12,70 | 19.05 | 23,83 | 27,79 | 31,75 | 35,71 | |
| 400 | 16 polzades | 406,40 | 9.53 | 4.19 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 12,70 | 16,66 | 12,70 | 21.44 | 26.19 | 30,96 | 36,53 | 40,49 | |
| 450 | 18 polzades | 457,20 | 9.53 | 4.19 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 14.27 | 19.05 | 12,70 | 23,83 | 29.36 | 34,93 | 39,67 | 45,24 | |
| 500 | 20" | 508,00 | 9.53 | 4,78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 15.09 | 20,62 | 12,70 | 26.19 | 32,54 | 38.10 | 44,45 | 50,01 | |
| 550 | 22 polzades | 558,80 | 9.53 | 4,78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 22.23 | 12,70 | 28,58 | 34,93 | 41,28 | 47,63 | 53,98 | ||
| 600 | 24 polzades | 609,60 | 9.53 | 5.54 | 6.35 | 6.35 | 9.53 | 17.48 | 24,61 | 12,70 | 30,96 | 38,89 | 46.02 | 52,37 | 59,54 | |
| 650 | 26 polzades | 660,40 | 9.53 | 7,92 | 12,70 | 12,70 |
Nota: La disponibilitat del gruix de la paret pot variar segons el diàmetre de la canonada i la capacitat de fabricació. Dimensions personalitzades fora d'aquest rang disponibles a petició.
5. Estàndards comuns de canonades d'acer ERW fabricades per Womic Steel
| Estàndard | Graus regulars | Aplicació típica |
| API 5L (Especificació per a canonades) | ||
| API 5L PSL1 / PSL2 | GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 | Transmissió de petroli i gas, oleoductes terrestres/marins |
| Canonada ASTM i canonada estructural | ||
| ASTM A53 (Especificació per a canonades, acer, negres i immerses en calent, recobertes de zinc, soldades i sense costures) | GR.A, GR.B | Aigua, gas, vapor, aire, aplicacions estructurals |
| ASTM A135 (Especificació per a tubs d'acer soldats per resistència elèctrica) | GR.A, GR.B | Serveis d'aigua, gas, vapor i refineria |
| ASTM A252 (Especificació per a piles de tubs d'acer soldats i sense soldadura) | GR.1, GR.2, GR.3 | Pilonament de fonamentació, pilons marins, fonamentació de ponts |
| ASTM A500 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en fred) | GR.A, GR.B, GR.C | Tubs estructurals, estructures d'edificis, ponts |
| ASTM A501 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en calent) | GR.A, GR.B | Aplicacions estructurals pesades, columnes, bigues |
| Caldera i intercanviador de calor ASTM (ERW) | ||
| ASTM A178 (Especificació per a tubs de caldera d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica i d'acer al carboni-manganès) | Grau A, C, D | Tubs de caldera, tubs de sobreescalfador |
| ASTM A214 (Especificació per a tubs d'intercanviador de calor i condensador d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica) | — | Intercanviadors de calor, condensadors |
| ASTM A250 (Especificació per a tubs de caldera i sobreescalfador d'acer d'aliatge ferrític soldats per resistència elèctrica) | T1, T2, T5, T9, T11, T22 | Caldera d'alta temperatura i sobreescalfador |
| ASTM A334 (Especificació per a tubs d'acer al carboni i aliatge sense soldadura i soldats per a servei a baixa temperatura) | GR.1, GR.3, GR.6 | Servei criogènic a baixa temperatura |
| Normes EN / DIN / BS | ||
| EN 10217-1 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat amb propietats especificades a temperatura ambient) | P235TR1, P265TR1 | Recipients a pressió, tambors de calderes, canonades d'alta pressió |
| EN 10217-2 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat i aliat amb propietats especificades per a temperatures elevades) | P235GH, P265GH, P295GH, P355GH | Temperatura elevada, tubs de caldera, intercanviadors de calor |
| EN 10219-1 (Perfeccions buides d'acer soldat conformades en fred per a finalitats estructurals) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H | Aplicacions estructurals, construcció d'edificis, ponts |
| EN 10210 (Perfeccions buides estructurals acabades en calent d'acers no aliats i de gra fi) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH | Perfils buits sense soldadura/soldats conformats en calent per a finalitats estructurals, construcció d'edificis, ponts |
| EN 10025-2 (Productes laminats en calent d'acers estructurals - Acers estructurals no aliats) | S235JR, S275JR, S355JR, | Estructures siderúrgiques generals, enginyeria civil |
| EN 10255 (Tubs d'acer no aliat aptes per a soldadura i rosca) | S195T, S235JRTH | Sistemes de canonades d'aigua, gas, clavegueram i roscades |
| EN 10305-2 (Tubs d'acer per a aplicacions de precisió - Tubs soldats estirats en fred) | E215, E235, E355 | Aplicacions de precisió, cilindres hidràulics |
| BS 1387 (Especificació per a tubs i tubulars d'acer cargolats i encaixats) | Classe A, B, C | Aigua, gas, vapor, bastides, canonades roscades |
| DIN 2458 (Tubs i accessoris d'acer soldats - Condicions tècniques generals de lliurament) | St37.0, St44.0, St52.0 | Tubs d'acer soldats en general, aplicacions estructurals |
| ISO i altres normes | ||
| ISO 3183 (Indústries del petroli i del gas natural - Tubs d'acer per a sistemes de transport per canonades) | L245, L290, L360, L415 | Oleoductes i gasoductes (equivalent ISO d'API 5L) |
| ISO 65 (Tubs d'acer per a aigua, gas i aigües residuals - Tubs roscats) | Mig, Pesat | Aigua, gas, clavegueram, canonada roscada |
| CSA G40.21 (Acer de qualitat estructural - Norma canadenca) | 44W, 50W | Aplicacions estructurals (Canadà) |
| AS 1163 (Perfeccions buides d'acer estructural - Estàndard australià) | C250, C350, C450 | Seccions buides estructurals (Austràlia) |
| GOST 10706 (Tubs d'acer soldats per a canonades i estructures - estàndard rus) | St20, St35, St45 | Canonades, aplicacions estructurals (Rússia) |
Ús:Transmissió de petroli i gas, aigua i clavegueram, projectes estructurals, bastides, fonamentació de pilots, fluids d'alta pressió, processament químic, generació d'energia, construcció, enginyeria marina, tubs de calderes, intercanviadors de calor, sobreescalfadors, condensadors, servei a baixa temperatura, aplicacions de precisió, cilindres hidràulics, sistemes de canonades roscades
6. Procés de fabricació: tubs d'acer ERW / HFW
Inspecció de matèries primeres:Les bobines d'acer entrants es verifiquen quant a la composició química, les propietats mecàniques i la qualitat superficial. A cada bobina se li assigna un número de calor únic per a una traçabilitat completa.
Desenrotllament i anivellament:Les bobines es desenrotllen i s'anivellen per aplanar la tira i treure el conjunt de bobines, garantint una planitud uniforme per a una conformació consistent.
Fresat i retall de vores:Les dues vores de la tira es fresen amb una tolerància d'amplada precisa (±0,5 mm), creant una superfície neta i paral·lela per a la formació de soldadures d'alta qualitat.
Conformació en fred:La tira anivellada passa a través de rodets de conformació que gradualment donen forma a la tira plana en una carcassa de tub cilíndric oberta.
Soldadura d'alta freqüència (HFW/ERW):El corrent d'alta freqüència (200-500 kHz) escalfa les vores d'acoblament a la temperatura de forja (1.350-1.500 °C). Els rodets de compressió pressionen les vores escalfades juntes, creant una soldadura forjada sense material de farciment.
Eliminació del cordó de soldadura:Les fulles de tall de carbur eliminen les rebaves internes i externes mentre estan calentes, produint una superfície llisa amb un reforç mínim de la soldadura.
Dimensionament:El tub soldat passa a través de rodets de dimensionament per aconseguir una tolerància de diàmetre exterior precisa (±0,5% a ±1,0%). Rodets addicionals produeixen formes quadrades/rectangulars si cal.
Tractament tèrmic (opcional):La normalització a 890-930 °C es pot aplicar per millorar la ductilitat o l'alleujament de tensions, produint una microestructura uniforme de ferrita-perlita.
Tall a mida:El tub es talla a longituds especificades mitjançant serres de tall voladores amb control de precisió (±3 mm).
Assajos no destructius:
●Proves ultrasòniques (UT):Inspecció del 100% de la costura soldada i del cos de la canonada per detectar laminacions, inclusions i manca de fusió.
●Prova de corrents de Foucault (ET):Inspecció contínua de la qualitat de la soldadura en línia.
● Proves hidrostàtiques:Cada canonada es va provar al 95% de SMYS durant un mínim de 10 segons.
Acabat final:Extrems llisos, extrems bisellats (30°-35° amb un angle d'aterratge d'1,6 mm) o extrems roscats segons les especificacions del client.
Inspecció i marcatge final:Inspecció visual, verificació dimensional (diàmetre exterior, pes, longitud, rectitud) i marcatge permanent segons l'estàndard (grau, mida, número de calor, fabricant).
7. Control de qualitat i procediments de proves
| Escenari | Mètode d'inspecció | Propòsit |
| Matèria primera | Anàlisi química (espectròmetre OES) | Verificar el compliment dels límits de composició de l'API 5L |
| Matèria primera | Proves de tracció | Verificar el rendiment, la resistència a la tracció i l'allargament |
| En procés | Inspecció dimensional (micròmetres, calibres) | Monitoritzar el pes exterior i el pes durant el conformat i el dimensionament |
| Zona de soldadura | Proves per ultrasons (UT) - En línia | Detectar discontinuitats de soldadura, manca de fusió |
| Zona de soldadura | Proves de corrents de Foucault (ET) - En línia | Monitorització contínua de la qualitat de la soldadura |
| Zona de soldadura | Macroexamen de costures de soldadura | Verificar la penetració de la soldadura i la geometria de la fusió |
| Canonada acabada | Prova hidrostàtica (10 segons mínim al 95% de SMYS) | Verificar la integritat de la pressió i l'estanquitat |
| Canonada acabada | Proves ultrasòniques (UT) - Fora de línia (opcional) | Inspecció laminar de cos sencer |
| Canonada acabada | Inspecció de partícules magnètiques (MPI) | Detecció de fissures superficials (soldadura i HAZ) |
| Canonada acabada | Prova d'impacte Charpy amb entalla en V | Verificar la tenacitat a baixa temperatura (PSL2) |
| Canonada acabada | Prova de duresa (HRC / HV10) | Verificar els límits màxims de duresa (servei agre) |
| Canonada acabada | Prova de flexió guiada (cara i arrel) | Verificar la ductilitat i la solidesa de la soldadura |
| Canonada acabada | Prova d'aplanament | Verificar la ductilitat i la solidesa del cos de la canonada |
| Canonada acabada | Inspecció dimensional i visual | Verificar el diàmetre exterior, el pes, la longitud, la rectitud i la qualitat de la superfície |
| Canonada acabada | Verificació de marcatge | Assegureu-vos de marcar permanentment segons API 5L |
Proves addicionals per a PSL2 / Servei agre:
● Prova HIC (esquerdament induït per hidrogen) segons NACE TM0284
● Prova SSC (fissura per tensió de sulfur) segons el mètode A de la NACE TM0177
● Proves d'impacte CVN a -10 °C, -20 °C o -46 °C
● Verificació de duresa (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 per a resistents a HIC)
Documentació de qualitat:
● Certificat de prova de molí segons la norma EN 10204 tipus 2.2, 3.1 o 3.2
● Informe de prova hidrostàtica (canonada per canonada)
● Informe d'inspecció UT/ET
Traçabilitat des del número de calor fins a la canonada acabada
8. Aplicacions principals Tub d'acer ERW
Les canonades ERW són components essencials en la transmissió de petroli i gas i diverses aplicacions industrials:
Transmissió de petroli i gas:Oleoductes de llarga distància, terrestres i marins, per a petroli cru, gas natural i productes refinats del petroli.
Transport de fluids a alta pressió:Línies d'injecció d'aigua, sistemes d'eliminació d'aigua produïda i transferència de fluids a alta pressió en jaciments petrolífers i instal·lacions de processament.
Projectes de gasoductes terrestres:Línies de recollida transnacionals, línies troncals i oleoductes de distribució en jaciments de petroli i gas.
Sistemes de canonades a alta mar:Línies de flux, tubs verticals i canonades d'exportació submarines per a plataformes marines i completacions submarines (amb opcions de servei PSL2 i àcid.
Entorns de servei agre:Canonades que gestionen gas àcid humit (que conté H₂S) que requereixen PSL2 amb requisits suplementaris, com ara la resistència HIC i SSC segons les normes NACE.
Transmissió d'aigua:Canonades de subministrament d'aigua de gran diàmetre, sistemes de reg i transmissió d'aigua bruta per a ús municipal i industrial.
Tractament d'aigües residuals i clavegueram:Línies de desguàs d'efluents, canonades de plantes de tractament i sistemes de maneig de fangs.
Aplicacions estructurals industrials:Bastidors de canonades, suports, arriostraments i components estructurals en refineries, plantes petroquímiques i instal·lacions industrials.
Instal·lacions de processament de petroli i gas:Línies de flux, col·lectors, col·lectors i canonades d'interconnexió en plantes de processament i estacions de compressió.
EPC i canonades de planta:Canonades de procés i serveis públics en refineries, plantes de processament de gas, complexos químics i instal·lacions de generació d'energia.
9. Embalatge i enviament
Les canonades ERW s'embalen i s'envien amb la màxima cura per garantir la seva protecció durant el transport. A continuació, es mostra una descripció del procés d'embalatge i enviament:
Embalatge:
Revestiment protector:Abans de l'embalatge, les canonades es poden recobrir amb una fina capa d'oli antioxidant o vernís protector per evitar la corrosió i l'oxidació de la superfície durant l'emmagatzematge i el transport. També hi ha un acabat nu disponible per a l'aplicació immediata del recobriment a la destinació.
Agrupació:Les canonades de dimensions i especificacions similars s'agrupen amb cura en feixos hexagonals o rectangulars. Es fixen amb corretges d'acer (normalment de 3 a 5 corretges per feix) per evitar el moviment dins del feix.
Taps finals:Es col·loquen taps de plàstic (PE o PP) a tots dos extrems de cada canonada per protegir els extrems bisellats, els extrems llisos i les connexions roscades de danys per impactes, entrada de residus i humitat.
Encoixinat i amortiment:Per a comandes d'exportació premium, es poden utilitzar materials d'encoixinat com ara anells d'escuma o tires de goma entre les capes de canonades per evitar l'abrasió i els danys al recobriment durant la manipulació.
Caixes o estoigs de fusta:Per a canonades de paret fina, tubs de precisió o comandes de recobriment premium, les canonades es poden embalar en caixes de fusta resistents o caixes de contraplacat per proporcionar una protecció millorada contra forces externes i manipulacions brusces.
Enviament:
Mode de transport:Canonades enviades a través de vaixells portacontenidors (20 peus/40 peus), vaixells de càrrega a granel o mercaderies ferroviàries, segons la destinació, el volum i la urgència. Mercaderies aèries disponibles per a mostres o enviaments amb temps crític.
Contenidorització:Comandes petites o mitjanes carregades en contenidors d'enviament estàndard, protegint la càrrega de les inclemències del temps, la humitat i els contaminants externs durant el transport.
Càrrega de vaixells a granel:Comandes de gran volum (normalment >200 tones) carregades directament a granelers. Les bigues elevadores i les barres de distribució eviten danys; l'estiba i l'amarratge asseguren la càrrega contra el moviment del mar.
Etiquetatge i documentació:Cada paquet està clarament etiquetat amb el grau, l'estàndard, les dimensions, el número de calor i les instruccions de manipulació. Documentació completa (factura comercial, llista d'embalatge, coneixement d'embarcament, certificat d'origen, certificats de prova de fàbrica) preparada per a un despatx de duanes sense problemes.
Fixació segura:Farcells assegurats amb fleixos d'acer, bosses d'estiba o reforços de fusta per evitar que es moguin, rodolin o es facin malbé durant el transport.
Seguiment i assegurança:Números de seguiment dels contenidors proporcionats per a la monitorització en temps real. Assegurança de càrrega marítima (tot risc o amb avaria) disponible a petició.
En resum, Womic Steel garanteix que totes les canonades d'acer ERW s'embalen amb mesures de protecció líders en la indústria i s'envien mitjançant mètodes de transport fiables per arribar a la seva destinació en condicions òptimes. Un embalatge i uns procediments d'enviament adequats són essencials per preservar la integritat i la qualitat dels productes lliurats.
10. Avantatges i preguntes freqüents de Womic Steel
Per què associar-se amb Womic Steel?
Botiga única:Gamma completa, des de canonades API 5L ERW fins a accessoris de canonades OEM (colzes, tes, reductors, brides, taps) en graus de materials compatibles, com ara acer al carboni, acer d'aliatge i acer inoxidable.
Conformitat tècnica:Certificats complets de proves de mòlta (EN 10204 Tipus 2.2, 3.1 o 3.2) proporcionats amb cada enviament, que detallen la composició química exacta, els resultats de les proves mecàniques i els informes d'examen no destructiu.
Serveis de valor afegit:Bisellatge d'extrems (30°-35°), roscat i acoblament, instal·lació de taps de plàstic i recobriment anticorrosió (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxi, galvanitzat) disponibles internament o a través d'instal·lacions associades qualificades.
Logística competitiva:La col·laboració estratègica amb transitaris globals garanteix una càrrega de contenidors optimitzada (maximitzant la quantitat per contenidor) i un enviament mundial rendible amb temps de trànsit fiables.
Inventari i disponibilitat:Un ampli estoc de mides estàndard API 5L X52 (2"-24" de diàmetre exterior, Schedule 10-80) garanteix terminis de lliurament curts i una resposta ràpida a requisits urgents del projecte. Mides personalitzades produïdes sota demanda amb un termini de lliurament típic de 30-45 dies.
Capacitat de servei agra:Capacitat total per subministrar canonades PSL2 amb proves HIC i SSC segons els estàndards NACE per a aplicacions de gas àcid. Duresa controlada a ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.
Trieu Womic Steel Group com el vostre soci de confiança per a tubs d'acer API 5L X52 ERW d'alta qualitat i un rendiment de lliurament imbatible. Us convidem a consultar!
Lloc web: www.womicsteel.com
Correu electrònic: sales@womicsteel.com
Telèfon/WhatsApp/WeChat:
Víctor: +86-15575100681
Jack: +86-18390957568
Preguntes freqüents (FAQ)
P: Quina diferència hi ha entre ASTM A252 GR.2, GR.1 i GR.3?
A: GR.1 té un rendiment de 205 MPa: fonamentació lleugera, la més econòmica. GR.2 té un rendiment de 240 MPa: fonamentació general d'edificis, la més utilitzada. GR.3 té un rendiment de 345 MPa: càrrega pesada, fonamentació profunda, marí. Trieu GR.2 per a la majoria de projectes de construcció d'edificis terrestres.
P: Quina és la profunditat típica de clavada de pilons per a GR.2?
A: Normalment entre 15 i 25 metres (50 i 80 peus) depenent de les condicions del sòl. Per a pilons més profunds o condicions de construcció difícils, es recomana el GR.3. El GR.2 és ideal per a fonamentacions d'edificis en general.
P: Quines opcions de gruix de paret hi ha disponibles per a GR.2?
A: Gamma estàndard: de 6,0 mm a 25,4 mm. Gruixos comuns: 6,0 mm, 8,0 mm, 10,0 mm, 12,7 mm, 15,0 mm, 18,0 mm, 20,0 mm, 25,4 mm. La selecció depèn dels requisits de càrrega i de les condicions de conducció.
P: Es poden soldar in situ les canonades GR.2 per empalmar-les?
R: Sí. El GR.2 ofereix bona soldabilitat. Utilitzeu elèctrodes E7018 o filferro ER70S-6. Es recomana un preescalfament (50-100 °C) per a gruixos de paret superiors a 12,7 mm o soldadura en clima fred. Els procediments de soldadura de camp s'han de qualificar segons la norma AWS D1.1.
P: Què és un anell d'acer de sacrifici i quan es necessita?
A: Un anell d'acer soldat a l'extrem d'accionament del tub que absorbeix l'impacte del martell i protegeix l'extrem del tub de la deformació. Recomanat per a condicions d'accionament dures, martells pesants o tubs de paret fina. Per a GR.2 amb gruix de paret estàndard (10 mm o més), sovint no és obligatori però està disponible a petició.
P: Quins recobriments hi ha disponibles per a les canonades de pilotatge GR.2?
A: Revestiment negre (abrasió de laminació amb oli protector) per a una protecció temporal. Galvanitzat per immersió en calent per a la resistència a la corrosió en ambients moderats. FBE o 3LPE per a condicions de sòl agressives. Per a la majoria de fonaments d'edificis, n'hi ha prou amb un acabat negre o galvanitzat.
P: Podeu proporcionar una inspecció de tercers per a canonades GR.2?
R: Sí. Inspeccions de SGS, BV, TÜV i ABS disponibles. Certificats 3.2 disponibles a petició.
P: Quin és el termini de lliurament típic per a les canonades ASTM A252 GR.2 ERW?
A: Mides en estoc: 15-25 dies. Mides personalitzades: 30-45 dies. El recobriment (galvanització, FBE) afegeix 10-20 dies.
P: Quina documentació proporcioneu?
A: Certificat de prova de molí (EN 10204 Tipus 3.1 o 3.2), informe dimensional, llista d'embalatge, factura, coneixement d'embarcament.
P: El GR.2 és adequat per a pilotatge marí/costaner?
A: Per a estructures costaneres com molls i murs de ports, es pot utilitzar GR.2 amb una protecció contra la corrosió millorada (galvanitzat en calent o epoxi de quitrà de carbó). Per a plataformes marines o aigües profundes, es recomana GR.3.











