Tub d'acer ASTM A178 GR.A ERW: tub de caldera soldat per resistència elèctrica per a servei d'alta pressió

Descripció breu:

Womic Steel subministra tubs d'acer ASTM A178 GR.A ERW d'alta qualitat per a aplicacions de calderes i alta pressió. El tub de caldera A178 GR.A s'utilitza àmpliament per a tubs de calderes, sobreescalfadors, intercanviadors de calor i condensadors. Diàmetre exterior de 12,7 mm a 127 mm (1/2″ a 5″), gruix de paret d'1,5 mm a 12,7 mm, longitud de fins a 18 m. Certificat de laminació, prova hidrostàtica, inspecció UT/ET, proves d'abocardat i aplanament disponibles. Preu competitiu i lliurament ràpid.

Mida de la canonada d'acer ERW:Diàmetre exterior: 12,7 mm - 127 mm (1/2 "- 5"), gruix de paret: 1,5 mm - 12,7 mm, longitud: 6 m, 12 m o segons calgui

Estàndard i grau de tub d'acer ERW:ASTM A178 GR.A; També disponible GR.C, GR.D

Ús de la canonada d'acer ERW:Tubs de caldera, tubs de sobreescalfador, tubs d'intercanviador de calor, tubs de condensador, línies de vapor d'alta pressió, generació d'energia, calderes industrials, calderes marines, plantes petroquímiques

Womic SteelOferim alta qualitat i preus competitius de canonades d'acer ASTM A178 GR.A ERW, tubs de calderes i accessoris per a canonades. Certificat de molí, prova hidrostàtica, inspecció UT/ET, prova d'aplanament/extrem bisellat disponible. Lliurament ràpid i el millor servei.


Detall del producte

Etiquetes de producte

1. Womic Steel: Capacitats de fabricació i força de l'empresa

Womic Steel Group és un fabricant i exportador mundial de primer nivell amb més de 20 anys d'experiència en la producció de productes tubulars de carboni, aliatges i acer inoxidable. La nostra planta de producció de tubs ERW d'última generació s'especialitza en tubs de calderes de petit diàmetre per a aplicacions d'alta pressió.

Rang de mida de producció per a canonades ASTM A178 GR.A ERW:Diàmetre exterior de 12,7 mm a 127 mm (d'1/2 polzada a 5 polzades) amb gruix de paret d'1,5 mm a 12,7 mm. Longituds aleatòries individuals de 6 m, longituds aleatòries dobles de 12 m o longituds personalitzades segons calgui.

Certificacions de qualitat i compliment normatiu:

Certificació ISO 9001:2015:Sistema de gestió de qualitat que garanteix una qualitat consistent del producte.

Compliment de la norma ASTM A178:Compliment total amb l'especificació estàndard ASTM A178 per a tubs de calderes d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica i d'acer al carboni-manganès.

Marcat CE (PED 2014/68/UE):Compliment de la Directiva Europea d'Equips a Pressió.

Certificació EN 10204 3.2:Certificat d'inspecció 3.2 validat per TÜV, LR, BV o SGS.

Aprovacions d'inspecció de tercers (TPI):Productes homologats per SGS, BV, ABS, LR, DNV, TÜV.

Reconeixement global:Proveïdor de confiança per a fabricants de calderes i centrals elèctriques que serveix a més de 80 països

2. Tub d'acer ASTM A178 GR.A ERW: composició del material i característiques de rendiment

L'ASTM A178 GR.A és el grau més comú de l'estàndard de tubs de calderes A178. L'estàndard cobreix els tubs soldats per resistència elèctrica fets d'acer al carboni i acer al carboni-manganès per al servei de calderes i sobreescalfadors. El grau A és el grau de carboni més baix, que ofereix una excel·lent soldabilitat i formabilitat per a la fabricació de calderes.

En comparació amb el GR.C (carboni i manganès més alts) i el GR.D (carboni-manganès), el GR.A proporciona la millor conformabilitat per a operacions de flexió i expansió durant el muntatge de calderes. El GR.A és adequat per a aplicacions de calderes de pressió moderada on es requereix la màxima conformabilitat.

Composició química de la canonada d'acer ASTM A178 GR.A ERW (anàlisi de cullerot, % en massa):

Element C màx. Mn màx. P màx. S màx. Si màx.
GR.A 0,10 0,60 0,030 0,030 0,10

Nota: Un contingut molt baix de carboni (0,10% màxim) proporciona una excel·lent soldabilitat i formabilitat per a la flexió i expansió de tubs de caldera.

Propietats mecàniques de la canonada d'acer ASTM A178 GR.A ERW (temperatura ambient):

Grau C màx. Mn màx. Resistència a la tracció Força de rendiment Aplicació típica
GR.A 0,10 0,60 330 MPa 180 MPa Pressió moderada, millor conformabilitat
GR.C 0,18 0,90 415 MPa 220 MPa Pressió més alta, ús general
GR.D. 0,27 1.20 415 MPa 255 MPa Alta pressió, major resistència

Comparació de graus A178

3. Rang dimensional i compliment de les normes per a canonades d'acer ASTM A178 GR.A ERW

Ítem Especificació
Estàndard ASTM A178/A178M
Grau GR.A
Procés de fabricació Soldadura per resistència elèctrica (ERW)
Rang de diàmetre exterior 12,7 mm – 127 mm (1/2" – 5")
Rang de gruix de paret 1,5 mm – 12,7 mm
Longitud 6 m, 12 m o personalitzat fins a 18 m
Finalitzar Extrem pla / Extrem bisellat
Acabat superficial Nu / Oliat / Recobert de negre
Proves especials Prova d'aixafament / Prova d'aplanament / Prova hidrostàtica

4. Dimensions i especificacions disponibles: canonada d'acer ERW

NB

Mida

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1.24

   

1,73

   

2.41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3.02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7.47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5.56

7,82

25

1"

33,40

3.38

1,65

2,77

   

3.38

 

4,55

4,55

     

6.35

9.09

32

1 1/4 polzades

42.16

3.56

1,65

2,77

   

3.56

 

4,85

4,85

     

6.35

9,70

40

1 1/2 polzades

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5.08

5.08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5.54

5.54

     

9,74

11.07

65

2 1/2 polzades

73.03

5.16

2.11

3.05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9.53

14.02

80

3”

88,90

5.49

2.11

3.05

   

5.49

 

7.62

7.62

     

11.13

15.24

90

3 1/2 polzades

101,60

5,74

2.11

3.05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6.02

2.11

3.05

   

6.02

 

8.56

8.56

 

11.12

 

13.49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3.40

   

6,55

 

9.53

9.53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6 polzades

168,27

7.11

2,77

3.40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6.35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10 polzades

273,05

9.27

3.40

4.19

 

6.35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21.44

25,40

28,58

25,40

300

12 polzades

323,85

9.53

3,96

4.57

 

6.35

10.31

14.27

12,70

17.48

21.44

25,40

28,58

33.32

25,40

350

14 polzades

355,60

9.53

3,96

4,78

6.35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16 polzades

406,40

9.53

4.19

4,78

6.35

7,92

12,70

16,66

12,70

21.44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18 polzades

457,20

9.53

4.19

4,78

6.35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29.36

34,93

39,67

45,24

 

500

20"

508,00

9.53

4,78

5.54

6.35

9.53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38.10

44,45

50,01

 

550

22 polzades

558,80

9.53

4,78

5.54

6.35

9.53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24 polzades

609,60

9.53

5.54

6.35

6.35

9.53

17.48

24,61

12,70

30,96

38,89

46.02

52,37

59,54

 

650

26 polzades

660,40

9.53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Nota: La disponibilitat del gruix de la paret pot variar segons el diàmetre de la canonada i la capacitat de fabricació. Dimensions personalitzades fora d'aquest rang disponibles a petició.

5. Estàndards comuns de canonades d'acer ERW fabricades per Womic Steel

Estàndard

Graus regulars

Aplicació típica

API 5L (Especificació per a canonades)    
API 5L PSL1 / PSL2 GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 Transmissió de petroli i gas, oleoductes terrestres/marins
Canonada ASTM i canonada estructural    
ASTM A53 (Especificació per a canonades, acer, negres i immerses en calent, recobertes de zinc, soldades i sense costures) GR.A, GR.B Aigua, gas, vapor, aire, aplicacions estructurals
ASTM A135 (Especificació per a tubs d'acer soldats per resistència elèctrica) GR.A, GR.B Serveis d'aigua, gas, vapor i refineria
ASTM A252 (Especificació per a piles de tubs d'acer soldats i sense soldadura) GR.1, GR.2, GR.3 Pilonament de fonamentació, pilons marins, fonamentació de ponts
ASTM A500 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en fred) GR.A, GR.B, GR.C Tubs estructurals, estructures d'edificis, ponts
ASTM A501 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en calent) GR.A, GR.B Aplicacions estructurals pesades, columnes, bigues
Caldera i intercanviador de calor ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Especificació per a tubs de caldera d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica i d'acer al carboni-manganès) Grau A, C, D Tubs de caldera, tubs de sobreescalfador
ASTM A214 (Especificació per a tubs d'intercanviador de calor i condensador d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica) Intercanviadors de calor, condensadors
ASTM A250 (Especificació per a tubs de caldera i sobreescalfador d'acer d'aliatge ferrític soldats per resistència elèctrica) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Caldera d'alta temperatura i sobreescalfador
ASTM A334 (Especificació per a tubs d'acer al carboni i aliatge sense soldadura i soldats per a servei a baixa temperatura) GR.1, GR.3, GR.6 Servei criogènic a baixa temperatura
Normes EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat amb propietats especificades a temperatura ambient) P235TR1, P265TR1 Recipients a pressió, tambors de calderes, canonades d'alta pressió
EN 10217-2 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat i aliat amb propietats especificades per a temperatures elevades) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Temperatura elevada, tubs de caldera, intercanviadors de calor
EN 10219-1 (Perfeccions buides d'acer soldat conformades en fred per a finalitats estructurals) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Aplicacions estructurals, construcció d'edificis, ponts
EN 10210 (Perfeccions buides estructurals acabades en calent d'acers no aliats i de gra fi) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH Perfils buits sense soldadura/soldats conformats en calent per a finalitats estructurals, construcció d'edificis, ponts
EN 10025-2 (Productes laminats en calent d'acers estructurals - Acers estructurals no aliats) S235JR, S275JR, S355JR, Estructures siderúrgiques generals, enginyeria civil
EN 10255 (Tubs d'acer no aliat aptes per a soldadura i rosca) S195T, S235JRTH Sistemes de canonades d'aigua, gas, clavegueram i roscades
EN 10305-2 (Tubs d'acer per a aplicacions de precisió - Tubs soldats estirats en fred) E215, E235, E355 Aplicacions de precisió, cilindres hidràulics
BS 1387 (Especificació per a tubs i tubulars d'acer cargolats i encaixats) Classe A, B, C Aigua, gas, vapor, bastides, canonades roscades
DIN 2458 (Tubs i accessoris d'acer soldats - Condicions tècniques generals de lliurament) St37.0, St44.0, St52.0 Tubs d'acer soldats en general, aplicacions estructurals
ISO i altres normes    
ISO 3183 (Indústries del petroli i del gas natural - Tubs d'acer per a sistemes de transport per canonades) L245, L290, L360, L415 Oleoductes i gasoductes (equivalent ISO d'API 5L)
ISO 65 (Tubs d'acer per a aigua, gas i aigües residuals - Tubs roscats) Mig, Pesat Aigua, gas, clavegueram, canonada roscada
CSA G40.21 (Acer de qualitat estructural - Norma canadenca) 44W, 50W Aplicacions estructurals (Canadà)
AS 1163 (Perfeccions buides d'acer estructural - Estàndard australià) C250, C350, C450 Seccions buides estructurals (Austràlia)
GOST 10706 (Tubs d'acer soldats per a canonades i estructures - estàndard rus) St20, St35, St45 Canonades, aplicacions estructurals (Rússia)

Ús:Transmissió de petroli i gas, aigua i clavegueram, projectes estructurals, bastides, fonamentació de pilots, fluids d'alta pressió, processament químic, generació d'energia, construcció, enginyeria marina, tubs de calderes, intercanviadors de calor, sobreescalfadors, condensadors, servei a baixa temperatura, aplicacions de precisió, cilindres hidràulics, sistemes de canonades roscades

6. Procés de fabricació: tubs d'acer ERW / HFW

Inspecció de matèries primeres:Les bobines d'acer entrants es verifiquen quant a la composició química, les propietats mecàniques i la qualitat superficial. A cada bobina se li assigna un número de calor únic per a una traçabilitat completa.

Desenrotllament i anivellament:Les bobines es desenrotllen i s'anivellen per aplanar la tira i treure el conjunt de bobines, garantint una planitud uniforme per a una conformació consistent.

Fresat i retall de vores:Les dues vores de la tira es fresen amb una tolerància d'amplada precisa (±0,5 mm), creant una superfície neta i paral·lela per a la formació de soldadures d'alta qualitat.

Conformació en fred:La tira anivellada passa a través de rodets de conformació que gradualment donen forma a la tira plana en una carcassa de tub cilíndric oberta.

Soldadura d'alta freqüència (HFW/ERW):El corrent d'alta freqüència (200-500 kHz) escalfa les vores d'acoblament a la temperatura de forja (1.350-1.500 °C). Els rodets de compressió pressionen les vores escalfades juntes, creant una soldadura forjada sense material de farciment.

Eliminació del cordó de soldadura:Les fulles de tall de carbur eliminen les rebaves internes i externes mentre estan calentes, produint una superfície llisa amb un reforç mínim de la soldadura.

Dimensionament:El tub soldat passa a través de rodets de dimensionament per aconseguir una tolerància de diàmetre exterior precisa (±0,5% a ±1,0%). Rodets addicionals produeixen formes quadrades/rectangulars si cal.

Tractament tèrmic (opcional):La normalització a 890-930 °C es pot aplicar per millorar la ductilitat o l'alleujament de tensions, produint una microestructura uniforme de ferrita-perlita.

Tall a mida:El tub es talla a longituds especificades mitjançant serres de tall voladores amb control de precisió (±3 mm).

Assajos no destructius:

Proves ultrasòniques (UT):Inspecció del 100% de la costura soldada i del cos de la canonada per detectar laminacions, inclusions i manca de fusió.

Prova de corrents de Foucault (ET):Inspecció contínua de la qualitat de la soldadura en línia.

● Proves hidrostàtiques:Cada canonada es va provar al 95% de SMYS durant un mínim de 10 segons.

Acabat final:Extrems llisos, extrems bisellats (30°-35° amb un angle d'aterratge d'1,6 mm) o extrems roscats segons les especificacions del client.

Inspecció i marcatge final:Inspecció visual, verificació dimensional (diàmetre exterior, pes, longitud, rectitud) i marcatge permanent segons l'estàndard (grau, mida, número de calor, fabricant).

12

7. Control de qualitat i procediments de proves

Escenari Mètode d'inspecció Propòsit
Matèria primera Anàlisi química (espectròmetre OES) Verificar el compliment dels límits de composició de l'API 5L
Matèria primera Proves de tracció Verificar el rendiment, la resistència a la tracció i l'allargament
En procés Inspecció dimensional (micròmetres, calibres) Monitoritzar el pes exterior i el pes durant el conformat i el dimensionament
Zona de soldadura Proves per ultrasons (UT) - En línia Detectar discontinuitats de soldadura, manca de fusió
Zona de soldadura Proves de corrents de Foucault (ET) - En línia Monitorització contínua de la qualitat de la soldadura
Zona de soldadura Macroexamen de costures de soldadura Verificar la penetració de la soldadura i la geometria de la fusió
Canonada acabada Prova hidrostàtica (10 segons mínim al 95% de SMYS) Verificar la integritat de la pressió i l'estanquitat
Canonada acabada Proves ultrasòniques (UT) - Fora de línia (opcional) Inspecció laminar de cos sencer
Canonada acabada Inspecció de partícules magnètiques (MPI) Detecció de fissures superficials (soldadura i HAZ)
Canonada acabada Prova d'impacte Charpy amb entalla en V Verificar la tenacitat a baixa temperatura (PSL2)
Canonada acabada Prova de duresa (HRC / HV10) Verificar els límits màxims de duresa (servei agre)
Canonada acabada Prova de flexió guiada (cara i arrel) Verificar la ductilitat i la solidesa de la soldadura
Canonada acabada Prova d'aplanament Verificar la ductilitat i la solidesa del cos de la canonada
Canonada acabada Inspecció dimensional i visual Verificar el diàmetre exterior, el pes, la longitud, la rectitud i la qualitat de la superfície
Canonada acabada Verificació de marcatge Assegureu-vos de marcar permanentment segons API 5L

Proves addicionals per a PSL2 / Servei agre:

● Prova HIC (esquerdament induït per hidrogen) segons NACE TM0284

● Prova SSC (fissura per tensió de sulfur) segons el mètode A de la NACE TM0177

● Proves d'impacte CVN a -10 °C, -20 °C o -46 °C

● Verificació de duresa (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 per a resistents a HIC)

Documentació de qualitat:

● Certificat de prova de molí segons la norma EN 10204 tipus 2.2, 3.1 o 3.2

● Informe de prova hidrostàtica (canonada per canonada)

● Informe d'inspecció UT/ET

● Traçabilitat des del número de calor fins a la canonada acabada

8. Aplicacions principals Tub d'acer ERW

Les canonades ERW són components essencials en la transmissió de petroli i gas i diverses aplicacions industrials:

Transmissió de petroli i gas:Oleoductes de llarga distància, terrestres i marins, per a petroli cru, gas natural i productes refinats del petroli.

Transport de fluids a alta pressió:Línies d'injecció d'aigua, sistemes d'eliminació d'aigua produïda i transferència de fluids a alta pressió en jaciments petrolífers i instal·lacions de processament.

Projectes de gasoductes terrestres:Línies de recollida transnacionals, línies troncals i oleoductes de distribució en jaciments de petroli i gas.

Sistemes de canonades a alta mar:Línies de flux, tubs verticals i canonades d'exportació submarines per a plataformes marines i completacions submarines (amb opcions de servei PSL2 i àcid.

Entorns de servei agre:Canonades que gestionen gas àcid humit (que conté H₂S) que requereixen PSL2 amb requisits suplementaris, com ara la resistència HIC i SSC segons les normes NACE.

Transmissió d'aigua:Canonades de subministrament d'aigua de gran diàmetre, sistemes de reg i transmissió d'aigua bruta per a ús municipal i industrial.

Tractament d'aigües residuals i clavegueram:Línies de desguàs d'efluents, canonades de plantes de tractament i sistemes de maneig de fangs.

Aplicacions estructurals industrials:Bastidors de canonades, suports, arriostraments i components estructurals en refineries, plantes petroquímiques i instal·lacions industrials.

Instal·lacions de processament de petroli i gas:Línies de flux, col·lectors, col·lectors i canonades d'interconnexió en plantes de processament i estacions de compressió.

EPC i canonades de planta:Canonades de procés i serveis públics en refineries, plantes de processament de gas, complexos químics i instal·lacions de generació d'energia.

9. Embalatge i enviament

Les canonades ERW s'embalen i s'envien amb la màxima cura per garantir la seva protecció durant el transport. A continuació, es mostra una descripció del procés d'embalatge i enviament:

Embalatge:

Revestiment protector:Abans de l'embalatge, les canonades es poden recobrir amb una fina capa d'oli antioxidant o vernís protector per evitar la corrosió i l'oxidació de la superfície durant l'emmagatzematge i el transport. També hi ha un acabat nu disponible per a l'aplicació immediata del recobriment a la destinació.

Agrupació:Les canonades de dimensions i especificacions similars s'agrupen amb cura en feixos hexagonals o rectangulars. Es fixen amb corretges d'acer (normalment de 3 a 5 corretges per feix) per evitar el moviment dins del feix.

Taps finals:Es col·loquen taps de plàstic (PE o PP) a tots dos extrems de cada canonada per protegir els extrems bisellats, els extrems llisos i les connexions roscades de danys per impactes, entrada de residus i humitat.

Encoixinat i amortiment:Per a comandes d'exportació premium, es poden utilitzar materials d'encoixinat com ara anells d'escuma o tires de goma entre les capes de canonades per evitar l'abrasió i els danys al recobriment durant la manipulació.

Caixes o estoigs de fusta:Per a canonades de paret fina, tubs de precisió o comandes de recobriment premium, les canonades es poden embalar en caixes de fusta resistents o caixes de contraplacat per proporcionar una protecció millorada contra forces externes i manipulacions brusces.

Enviament:

Mode de transport:Canonades enviades a través de vaixells portacontenidors (20 peus/40 peus), vaixells de càrrega a granel o mercaderies ferroviàries, segons la destinació, el volum i la urgència. Mercaderies aèries disponibles per a mostres o enviaments amb temps crític.

Contenidorització:Comandes petites o mitjanes carregades en contenidors d'enviament estàndard, protegint la càrrega de les inclemències del temps, la humitat i els contaminants externs durant el transport.

Càrrega de vaixells a granel:Comandes de gran volum (normalment >200 tones) carregades directament a granelers. Les bigues elevadores i les barres de distribució eviten danys; l'estiba i l'amarratge asseguren la càrrega contra el moviment del mar.

Etiquetatge i documentació:Cada paquet està clarament etiquetat amb el grau, l'estàndard, les dimensions, el número de calor i les instruccions de manipulació. Documentació completa (factura comercial, llista d'embalatge, coneixement d'embarcament, certificat d'origen, certificats de prova de fàbrica) preparada per a un despatx de duanes sense problemes.

Fixació segura:Farcells assegurats amb fleixos d'acer, bosses d'estiba o reforços de fusta per evitar que es moguin, rodolin o es facin malbé durant el transport.

Seguiment i assegurança:Números de seguiment dels contenidors proporcionats per a la monitorització en temps real. Assegurança de càrrega marítima (tot risc o amb avaria) disponible a petició.

En resum, Womic Steel garanteix que totes les canonades d'acer ERW s'embalen amb mesures de protecció líders en la indústria i s'envien mitjançant mètodes de transport fiables per arribar a la seva destinació en condicions òptimes. Un embalatge i uns procediments d'enviament adequats són essencials per preservar la integritat i la qualitat dels productes lliurats.

13

10. Avantatges i preguntes freqüents de Womic Steel

Per què associar-se amb Womic Steel?

Botiga única:Gamma completa, des de canonades API 5L ERW fins a accessoris de canonades OEM (colzes, tes, reductors, brides, taps) en graus de materials compatibles, com ara acer al carboni, acer d'aliatge i acer inoxidable.

Conformitat tècnica:Certificats complets de proves de mòlta (EN 10204 Tipus 2.2, 3.1 o 3.2) proporcionats amb cada enviament, que detallen la composició química exacta, els resultats de les proves mecàniques i els informes d'examen no destructiu.

Serveis de valor afegit:Bisellatge d'extrems (30°-35°), roscat i acoblament, instal·lació de taps de plàstic i recobriment anticorrosió (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxi, galvanitzat) disponibles internament o a través d'instal·lacions associades qualificades.

Logística competitiva:La col·laboració estratègica amb transitaris globals garanteix una càrrega de contenidors optimitzada (maximitzant la quantitat per contenidor) i un enviament mundial rendible amb temps de trànsit fiables.

Inventari i disponibilitat:Un ampli estoc de mides estàndard API 5L X52 (2"-24" de diàmetre exterior, Schedule 10-80) garanteix terminis de lliurament curts i una resposta ràpida a requisits urgents del projecte. Mides personalitzades produïdes sota demanda amb un termini de lliurament típic de 30-45 dies.

Capacitat de servei agra:Capacitat total per subministrar canonades PSL2 amb proves HIC i SSC segons els estàndards NACE per a aplicacions de gas àcid. Duresa controlada a ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Trieu Womic Steel Group com el vostre soci de confiança per a tubs d'acer API 5L X52 ERW d'alta qualitat i un rendiment de lliurament imbatible. Us convidem a consultar!

Lloc web: www.womicsteel.com

Correu electrònic: sales@womicsteel.com

Telèfon/WhatsApp/WeChat:

Víctor: +86-15575100681

Jack: +86-18390957568

Preguntes freqüents (FAQ)

P: Quina diferència hi ha entre ASTM A178 GR.A, GR.C i GR.D?

A: GR.A té el carboni més baix (0,10% màx.) i la resistència (330 MPa a la tracció), la millor conformabilitat per a la flexió. GR.C té un carboni més alt (0,18% màx.) i una resistència (415 MPa), el més utilitzat. GR.D té un carboni més alt (0,27% màx.) i una resistència (415 MPa amb un rendiment més alt), per a aplicacions d'alta pressió.

P: Quina diferència hi ha entre els tubs de caldera ASTM A178 (soldats) i ASTM A179 (sense costures)?

A: L'A178 és soldat per resistència elèctrica (ERW), és a dir, més rendible i adequat per a la majoria d'aplicacions de calderes. L'A179 és estirat en fred sense costures, per a pressions més altes o on no es permet la soldadura. Tots dos són habituals en el servei de calderes i intercanviadors de calor.

P: Quines proves es requereixen per als tubs de caldera ASTM A178?

A: Prova hidrostàtica (cada tub), prova d'aplanament, prova d'abombament i prova de tensió transversal o longitudinal. El client pot especificar la prova no destructiva (NDT) (UT o ET). Womic Steel realitza totes les proves requerides segons la norma ASTM A178.

P: Es pot utilitzar A178 GR.A per a tubs de sobreescalfador?

R: Sí, però limitat a temperatures moderades. Per a un servei de sobreescalfador a temperatura més alta, es recomana GR.C o GR.D. GR.A és millor per a parets d'aigua de caldera i tubs economitzadors de baixa temperatura.

P: Quina és la temperatura màxima de funcionament per a l'A178 GR.A?

A: Normalment fins a 400 °C (750 °F) per a servei continu. Per a temperatures més altes, considereu GR.C o graus d'aliatge com A213 T11 o T22. Consulteu el codi de disseny per conèixer els límits de temperatura específics.

P: Què és la prova de flaring i per què és important?

A: La prova d'expansió expandeix l'extrem del tub mitjançant un mandril cònic fins a un percentatge especificat (normalment del 15 al 30%). Verifica la ductilitat i la solidesa del tub, garantint que no s'esquerdin durant la instal·lació de l'expansió del tub de la caldera.

P: Podeu proporcionar una inspecció de tercers per a tubs A178 GR.A?

R: Sí. Inspeccions de SGS, BV, TÜV, ABS, DNV, LR disponibles. Certificats 3.2 subministrats a petició. Disponible la comprovació de proves hidrostàtiques, proves d'abocardament i proves d'aplanament.

P: Quin és el termini de lliurament típic per als tubs ASTM A178 GR.A?

A: Mides en estoc: 15-25 dies. Mides personalitzades: 30-45 dies. La inspecció per part de tercers afegeix 5-10 dies. Comandes urgents disponibles per a petites quantitats.

P: Quina documentació proporcioneu?

A: Certificat de prova de molí (EN 10204 Tipus 3.1), informe de prova hidrostàtica, informe de prova d'abocardat/aplanat, informe dimensional, llista d'embalatge, factura, coneixement d'embarcament.