Tub d'acer ASNZS 1163 C250L0 ERW: secció buida estructural de baixa temperatura per a la construcció en clima fred

Descripció breu:

Womic Steel subministra tubs d'acer AS/NZS 1163 C250L0 ERW d'alta qualitat per a aplicacions estructurals que requereixen una resistència a l'impacte a baixa temperatura garantida. La secció buida C250L0 ofereix una resistència al rendiment de 250 MPa amb prova d'impacte Charpy a 0 °C (27 J de mitjana, 20 J individual) per a construccions en climes freds, estructures exteriors i projectes d'hivern. Disponible en formes rodones, quadrades i rectangulars. Diàmetre exterior de 21,3 mm a 610 mm (d'1/2″ a 24″), gruix de paret d'1,5 mm a 12,7 mm, longitud de fins a 18 m. Certificat de fàbrica, informe de prova d'impacte (0 °C), inspecció UT/ET, extrem bisellat, recobriment anticorrosió disponible. Preu competitiu i lliurament ràpid.

Mida de la canonada d'acer ERW:Diàmetre exterior rodó: 21,3 mm - 610 mm (1/2″ - 24″), gruix de paret: 1,5 mm - 12,7 mm. Quadrat: de 25 x 25 mm a 500 x 500 mm. Rectangular: de 40 x 20 mm a 600 x 400 mm. Longitud: 6 m, 12 m o segons calgui.

Estàndard i grau de tub d'acer ERW:AS/NZS 1163 Grau C250L0; També disponible C250, C350, C350L0, C450, C450L0

Ús de la canonada d'acer ERW:Estructures d'edificis per a climes freds, estructures de baixa temperatura, bastides exteriors, projectes de construcció hivernal, edificis agrícoles en regions fredes, components de ponts en zones fredes, construcció general que requereix proves d'impacte, infraestructura per a regions fredes

Womic SteelOferim alta qualitat i preus competitius de tubs d'acer AS/NZS 1163 C250L0 ERW, perfils buits estructurals i accessoris per a canonades. Certificat de fàbrica, informe de prova d'impacte (0 °C), inspecció UT/ET, extrem bisellat i recobriment anticorrosió disponibles. Lliurament ràpid i el millor servei.


Detall del producte

Etiquetes de producte

1. Womic Steel: Capacitats de fabricació i força de l'empresa

Womic Steel Group és un fabricant i exportador mundial de primer nivell amb més de 20 anys d'experiència en la producció de productes tubulars d'acer al carboni, aliatge i acer inoxidable. Les nostres instal·lacions de producció de tubs ERW d'última generació abasten una capacitat de fabricació integral de més de 15.000 tones al mes per a tubs d'acer soldats per resistència elèctrica.

Rang de mida de producció per a canonades AS/NZS 1163 C250L0 ERW:Diàmetre exterior rodó de 21,3 mm a 610 mm (d'1/2 polzada a 24 polzades) amb gruix de paret d'1,5 mm a 12,7 mm. Mides quadrades de 25 mm x 25 mm a 500 mm x 500 mm. Mides rectangulars de 40 mm x 20 mm a 600 mm x 400 mm. Longituds aleatòries individuals de 6 m, longituds aleatòries dobles de 12 m o longituds personalitzades segons calgui.

Certificacions de qualitat i compliment normatiu:

Certificació ISO 9001:2015:Sistema de gestió de qualitat que garanteix una qualitat consistent del producte en totes les operacions.

Compliment de la norma AS/NZS 1163:Compliment total amb la norma australiana/neozelandesa per a seccions buides d'acer estructural soldat conformades en fred.

Certificació EN 10204 3.2:Certificat d'inspecció 3.2 validat per TÜV, LR, BV o SGS per a projectes crítics que requereixen una traçabilitat completa.

Aprovacions d'inspecció de tercers (TPI):Productes i processos aprovats per SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL i TÜV.

Reconeixement global:Womic Steel és un proveïdor de confiança per a empreses de construcció i enginyeria que serveix a més de 80 països, incloent-hi Austràlia i Nova Zelanda.

2. Tub d'acer AS/NZS 1163 C250L0 ERW: composició del material i característiques de rendiment

AS/NZS 1163 C250L0 és una secció buida estructural soldada conformada en fred amb una resistència a l'impacte a baixa temperatura garantida. La "C" indica conformació en fred, "250" indica un límit elàstic mínim de 250 MPa, la "L" significa propietats d'impacte garantides i el "0" indica una prova d'impacte a baixa temperatura a 0 °C.

C250L0 és la versió del C250 assajada a l'impacte. La designació L0 garanteix la tenacitat a l'impacte Charpy V-Notch a 0 °C, cosa que el fa adequat per a aplicacions en climes freds on l'estàndard C250 no seria acceptable. La prova d'impacte és obligatòria per a gruixos de paret ≥ 6 mm.

Composició química del tub d'acer AS/NZS 1163 C250L0 ERW (anàlisi de cullerot, % en massa):

Element C màx. Si màx. Mn màx. P màx. S màx. CE màx.
C250L0 0,20 0,45 1.20 0,030 0,030 0,35

Nota: Límits més estrictes de fòsfor i sofre en comparació amb el C250, amb propietats d'impacte garantides aconseguides mitjançant la fabricació controlada d'acer i el tractament de gra fi.

Propietats mecàniques del tub d'acer AS/NZS 1163 C250L0 ERW (temperatura ambient):

Propietat Requisit C250L0
Límit elàstic (mín.) 250 MPa (36.000 psi)
Resistència a la tracció (mín.) 320 MPa (46.000 psi)
Elongació (min) 18% (depèn de la relació do/t)

Requisits d'elongació per tipus de secció:

Tipus de secció do/t ≤ 15 15 < dc/t ≤ 30 do/t > 30
Seccions circulars buides (CHS) 18% 20% 22%
Rectangular/SHS 14% 16% 18%

Propietats d'impacte de canonades d'acer AS/NZS 1163 C250L0 ERW (osca en V Charpy):

Grau Temperatura de prova Energia mitjana (min) Energia individual (min) Requisit de la prova
C250L0 0°C 27 Joules 20 Joules Necessari per a t ≥ 6 mm

*Nota: La designació L0 garanteix la resistència a l'impacte a baixa temperatura, cosa que fa que el C250L0 sigui ideal per a aplicacions en climes freds on les estructures estan exposades a temperatures iguals o inferiors al punt de congelació.*

Comparació de graus AS/NZS 1163:

Grau Força de rendiment Resistència a la tracció Temperatura d'impacte Energia d'impacte Aplicació típica
C250 250 MPa 320 MPa No cal Estructura lleugera, clima suau
C250L0 250 MPa 320 MPa 0°C 27J Estructura lleugera, clima fred
C350 350 MPa 430 MPa No cal Estructura pesada, clima suau
C350L0 350 MPa 430 MPa 0°C 27J Estructura pesada, clima fred
C450 450 MPa 500 MPa No cal Màxima força, clima suau
C450L0 450 MPa 500 MPa 0°C 27J Màxima força, clima fred

3. Rang dimensional i compliment de les normes per a canonades d'acer C250L0 ERW AS/NZS 1163

Womic Steel subministra canonades AS/NZS 1163 C250L0 ERW en un ampli espectre dimensional, totalment conformes amb la norma AS/NZS 1163.

Ítem Especificació
Estàndard AS/NZS 1163 (Perfeccions buides d'acer estructural conformades en fred)
Grau C250L0
Procés de fabricació Soldadura per resistència elèctrica (ERW) conformada en fred
Opcions de forma Rodó (CHS) / Quadrat (SHS) / Rectangular (RHS)
Rang de diàmetre exterior rodó 21,3 mm – 610 mm (1/2" – 24")
Rang de mida quadrada 25 mm x 25 mm – 500 mm x 500 mm
Rang de mida rectangular 40 mm x 20 mm – 600 mm x 400 mm
Rang de gruix de paret 1,5 mm – 12,7 mm (segons la mida i la forma)
Requisit de la prova d'impacte Obligatori per a gruixos de paret ≥ 6 mm
Longitud 6 m (SR), 12 m (DR) o longituds personalitzades fins a 18 m
Finalitzar Extrem llis (PE) / Extrem bisellat (BE)
Acabat superficial Nu / Oliat / Imprimat / Galvanitzat en calent

Toleràncies dimensionals segons AS/NZS 1163:

Característica Tolerància
Dimensions externes ±1% (mín. 0,5 mm)
Gruix de la paret (t) ±10%
Concavitat/Convexitat Màxim 0,8% o 0,5 mm
Quadratura dels costats 90° ±1°
Rectitud 0,15% de la longitud total
Gir 2 mm + 0,5 mm/m de longitud
Massa per unitat de longitud No menys de 0,96 x massa especificada
Tolerància de longitud de fresadora 0, +100 mm
Longitud de precisió (<6m) 0, +5 mm
Longitud de precisió (6-10 m) 0, +15 mm

4. Dimensions i especificacions disponibles: canonada d'acer ERW

NB

Mida

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1.24

   

1,73

   

2.41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3.02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7.47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5.56

7,82

25

1"

33,40

3.38

1,65

2,77

   

3.38

 

4,55

4,55

     

6.35

9.09

32

1 1/4 polzades

42.16

3.56

1,65

2,77

   

3.56

 

4,85

4,85

     

6.35

9,70

40

1 1/2 polzades

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5.08

5.08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5.54

5.54

     

9,74

11.07

65

2 1/2 polzades

73.03

5.16

2.11

3.05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9.53

14.02

80

3”

88,90

5.49

2.11

3.05

   

5.49

 

7.62

7.62

     

11.13

15.24

90

3 1/2 polzades

101,60

5,74

2.11

3.05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6.02

2.11

3.05

   

6.02

 

8.56

8.56

 

11.12

 

13.49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3.40

   

6,55

 

9.53

9.53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6 polzades

168,27

7.11

2,77

3.40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6.35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10 polzades

273,05

9.27

3.40

4.19

 

6.35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21.44

25,40

28,58

25,40

300

12 polzades

323,85

9.53

3,96

4.57

 

6.35

10.31

14.27

12,70

17.48

21.44

25,40

28,58

33.32

25,40

350

14 polzades

355,60

9.53

3,96

4,78

6.35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16 polzades

406,40

9.53

4.19

4,78

6.35

7,92

12,70

16,66

12,70

21.44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18 polzades

457,20

9.53

4.19

4,78

6.35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29.36

34,93

39,67

45,24

 

500

20"

508,00

9.53

4,78

5.54

6.35

9.53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38.10

44,45

50,01

 

550

22 polzades

558,80

9.53

4,78

5.54

6.35

9.53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24 polzades

609,60

9.53

5.54

6.35

6.35

9.53

17.48

24,61

12,70

30,96

38,89

46.02

52,37

59,54

 

650

26 polzades

660,40

9.53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Nota: La disponibilitat del gruix de la paret pot variar segons el diàmetre de la canonada i la capacitat de fabricació. Dimensions personalitzades fora d'aquest rang disponibles a petició.

5. Estàndards comuns de canonades d'acer ERW fabricades per Womic Steel

Estàndard

Graus regulars

Aplicació típica

API 5L (Especificació per a canonades)    
API 5L PSL1 / PSL2 GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 Transmissió de petroli i gas, oleoductes terrestres/marins
Canonada ASTM i canonada estructural    
ASTM A53 (Especificació per a canonades, acer, negres i immerses en calent, recobertes de zinc, soldades i sense costures) GR.A, GR.B Aigua, gas, vapor, aire, aplicacions estructurals
ASTM A135 (Especificació per a tubs d'acer soldats per resistència elèctrica) GR.A, GR.B Serveis d'aigua, gas, vapor i refineria
ASTM A252 (Especificació per a piles de tubs d'acer soldats i sense soldadura) GR.1, GR.2, GR.3 Pilonament de fonamentació, pilons marins, fonamentació de ponts
ASTM A500 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en fred) GR.A, GR.B, GR.C Tubs estructurals, estructures d'edificis, ponts
ASTM A501 (Especificació per a tubs estructurals d'acer al carboni soldats i sense costures conformats en calent) GR.A, GR.B Aplicacions estructurals pesades, columnes, bigues
Caldera i intercanviador de calor ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Especificació per a tubs de caldera d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica i d'acer al carboni-manganès) Grau A, C, D Tubs de caldera, tubs de sobreescalfador
ASTM A214 (Especificació per a tubs d'intercanviador de calor i condensador d'acer al carboni soldats per resistència elèctrica) Intercanviadors de calor, condensadors
ASTM A250 (Especificació per a tubs de caldera i sobreescalfador d'acer d'aliatge ferrític soldats per resistència elèctrica) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Caldera d'alta temperatura i sobreescalfador
ASTM A334 (Especificació per a tubs d'acer al carboni i aliatge sense soldadura i soldats per a servei a baixa temperatura) GR.1, GR.3, GR.6 Servei criogènic a baixa temperatura
Normes EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat amb propietats especificades a temperatura ambient) P235TR1, P265TR1 Recipients a pressió, tambors de calderes, canonades d'alta pressió
EN 10217-2 (Tubs d'acer soldats per a ús a pressió - Tubs d'acer no aliat i aliat amb propietats especificades per a temperatures elevades) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Temperatura elevada, tubs de caldera, intercanviadors de calor
EN 10219-1 (Perfeccions buides d'acer soldat conformades en fred per a finalitats estructurals) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Aplicacions estructurals, construcció d'edificis, ponts
EN 10210 (Perfeccions buides estructurals acabades en calent d'acers no aliats i de gra fi) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH Perfils buits sense soldadura/soldats conformats en calent per a finalitats estructurals, construcció d'edificis, ponts
EN 10025-2 (Productes laminats en calent d'acers estructurals - Acers estructurals no aliats) S235JR, S275JR, S355JR, Estructures siderúrgiques generals, enginyeria civil
EN 10255 (Tubs d'acer no aliat aptes per a soldadura i rosca) S195T, S235JRTH Sistemes de canonades d'aigua, gas, clavegueram i roscades
EN 10305-2 (Tubs d'acer per a aplicacions de precisió - Tubs soldats estirats en fred) E215, E235, E355 Aplicacions de precisió, cilindres hidràulics
BS 1387 (Especificació per a tubs i tubulars d'acer cargolats i encaixats) Classe A, B, C Aigua, gas, vapor, bastides, canonades roscades
DIN 2458 (Tubs i accessoris d'acer soldats - Condicions tècniques generals de lliurament) St37.0, St44.0, St52.0 Tubs d'acer soldats en general, aplicacions estructurals
ISO i altres normes    
ISO 3183 (Indústries del petroli i del gas natural - Tubs d'acer per a sistemes de transport per canonades) L245, L290, L360, L415 Oleoductes i gasoductes (equivalent ISO d'API 5L)
ISO 65 (Tubs d'acer per a aigua, gas i aigües residuals - Tubs roscats) Mig, Pesat Aigua, gas, clavegueram, canonada roscada
CSA G40.21 (Acer de qualitat estructural - Norma canadenca) 44W, 50W Aplicacions estructurals (Canadà)
AS 1163 (Perfeccions buides d'acer estructural - Estàndard australià) C250, C350, C450 Seccions buides estructurals (Austràlia)
GOST 10706 (Tubs d'acer soldats per a canonades i estructures - estàndard rus) St20, St35, St45 Canonades, aplicacions estructurals (Rússia)

Ús:Transmissió de petroli i gas, aigua i clavegueram, projectes estructurals, bastides, fonamentació de pilots, fluids d'alta pressió, processament químic, generació d'energia, construcció, enginyeria marina, tubs de calderes, intercanviadors de calor, sobreescalfadors, condensadors, servei a baixa temperatura, aplicacions de precisió, cilindres hidràulics, sistemes de canonades roscades

6. Procés de fabricació: tubs d'acer ERW / HFW

Inspecció de matèries primeres:Les bobines d'acer entrants es verifiquen quant a la composició química, les propietats mecàniques i la qualitat superficial. A cada bobina se li assigna un número de calor únic per a una traçabilitat completa.

Desenrotllament i anivellament:Les bobines es desenrotllen i s'anivellen per aplanar la tira i treure el conjunt de bobines, garantint una planitud uniforme per a una conformació consistent.

Fresat i retall de vores:Les dues vores de la tira es fresen amb una tolerància d'amplada precisa (±0,5 mm), creant una superfície neta i paral·lela per a la formació de soldadures d'alta qualitat.

Conformació en fred:La tira anivellada passa a través de rodets de conformació que gradualment donen forma a la tira plana en una carcassa de tub cilíndric oberta.

Soldadura d'alta freqüència (HFW/ERW):El corrent d'alta freqüència (200-500 kHz) escalfa les vores d'acoblament a la temperatura de forja (1.350-1.500 °C). Els rodets de compressió pressionen les vores escalfades juntes, creant una soldadura forjada sense material de farciment.

Eliminació del cordó de soldadura:Les fulles de tall de carbur eliminen les rebaves internes i externes mentre estan calentes, produint una superfície llisa amb un reforç mínim de la soldadura.

Dimensionament:El tub soldat passa a través de rodets de dimensionament per aconseguir una tolerància de diàmetre exterior precisa (±0,5% a ±1,0%). Rodets addicionals produeixen formes quadrades/rectangulars si cal.

Tractament tèrmic (opcional):La normalització a 890-930 °C es pot aplicar per millorar la ductilitat o l'alleujament de tensions, produint una microestructura uniforme de ferrita-perlita.

Tall a mida:El tub es talla a longituds especificades mitjançant serres de tall voladores amb control de precisió (±3 mm).

Assajos no destructius:

Proves ultrasòniques (UT):Inspecció del 100% de la costura soldada i del cos de la canonada per detectar laminacions, inclusions i manca de fusió.

Prova de corrents de Foucault (ET):Inspecció contínua de la qualitat de la soldadura en línia.

Proves hidrostàtiques:Cada canonada es va provar al 95% de SMYS durant un mínim de 10 segons.

Acabat final:Extrems llisos, extrems bisellats (30°-35° amb un angle d'aterratge d'1,6 mm) o extrems roscats segons les especificacions del client.

Inspecció i marcatge final:Inspecció visual, verificació dimensional (diàmetre exterior, pes, longitud, rectitud) i marcatge permanent segons l'estàndard (grau, mida, número de calor, fabricant).

12

7. Control de qualitat i procediments de proves

Escenari Mètode d'inspecció Propòsit
Matèria primera Anàlisi química (espectròmetre OES) Verificar el compliment dels límits de composició de l'API 5L
Matèria primera Proves de tracció Verificar el rendiment, la resistència a la tracció i l'allargament
En procés Inspecció dimensional (micròmetres, calibres) Monitoritzar el pes exterior i el pes durant el conformat i el dimensionament
Zona de soldadura Proves per ultrasons (UT) - En línia Detectar discontinuitats de soldadura, manca de fusió
Zona de soldadura Proves de corrents de Foucault (ET) - En línia Monitorització contínua de la qualitat de la soldadura
Zona de soldadura Macroexamen de costures de soldadura Verificar la penetració de la soldadura i la geometria de la fusió
Canonada acabada Prova hidrostàtica (10 segons mínim al 95% de SMYS) Verificar la integritat de la pressió i l'estanquitat
Canonada acabada Proves ultrasòniques (UT) - Fora de línia (opcional) Inspecció laminar de cos sencer
Canonada acabada Inspecció de partícules magnètiques (MPI) Detecció de fissures superficials (soldadura i HAZ)
Canonada acabada Prova d'impacte Charpy amb entalla en V Verificar la tenacitat a baixa temperatura (PSL2)
Canonada acabada Prova de duresa (HRC / HV10) Verificar els límits màxims de duresa (servei agre)
Canonada acabada Prova de flexió guiada (cara i arrel) Verificar la ductilitat i la solidesa de la soldadura
Canonada acabada Prova d'aplanament Verificar la ductilitat i la solidesa del cos de la canonada
Canonada acabada Inspecció dimensional i visual Verificar el diàmetre exterior, el pes, la longitud, la rectitud i la qualitat de la superfície
Canonada acabada Verificació de marcatge Assegureu-vos de marcar permanentment segons API 5L

Proves addicionals per a PSL2 / Servei agre:

● Prova HIC (esquerdament induït per hidrogen) segons NACE TM0284

● Prova SSC (fissura per tensió de sulfur) segons el mètode A de la NACE TM0177

● Proves d'impacte CVN a -10 °C, -20 °C o -46 °C

● Verificació de duresa (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 per a resistents a HIC)

Documentació de qualitat:

● Certificat de prova de molí segons la norma EN 10204 tipus 2.2, 3.1 o 3.2

● Informe de prova hidrostàtica (canonada per canonada)

● Informe d'inspecció UT/ET

Traçabilitat des del número de calor fins a la canonada acabada

8. Aplicacions principals Tub d'acer ERW

Les canonades ERW són components essencials en la transmissió de petroli i gas i diverses aplicacions industrials:

Transmissió de petroli i gas:Oleoductes de llarga distància, terrestres i marins, per a petroli cru, gas natural i productes refinats del petroli.

Transport de fluids a alta pressió:Línies d'injecció d'aigua, sistemes d'eliminació d'aigua produïda i transferència de fluids a alta pressió en jaciments petrolífers i instal·lacions de processament.

Projectes de gasoductes terrestres:Línies de recollida transnacionals, línies troncals i oleoductes de distribució en jaciments de petroli i gas.

Sistemes de canonades a alta mar:Línies de flux, tubs verticals i canonades d'exportació submarines per a plataformes marines i completacions submarines (amb opcions de servei PSL2 i àcid.

Entorns de servei agre:Canonades que gestionen gas àcid humit (que conté H₂S) que requereixen PSL2 amb requisits suplementaris, com ara la resistència HIC i SSC segons les normes NACE.

Transmissió d'aigua:Canonades de subministrament d'aigua de gran diàmetre, sistemes de reg i transmissió d'aigua bruta per a ús municipal i industrial.

Tractament d'aigües residuals i clavegueram:Línies de desguàs d'efluents, canonades de plantes de tractament i sistemes de maneig de fangs.

Aplicacions estructurals industrials:Bastidors de canonades, suports, arriostraments i components estructurals en refineries, plantes petroquímiques i instal·lacions industrials.

Instal·lacions de processament de petroli i gas:Línies de flux, col·lectors, col·lectors i canonades d'interconnexió en plantes de processament i estacions de compressió.

EPC i canonades de planta:Canonades de procés i serveis públics en refineries, plantes de processament de gas, complexos químics i instal·lacions de generació d'energia.

9. Embalatge i enviament

Les canonades ERW s'embalen i s'envien amb la màxima cura per garantir la seva protecció durant el transport. A continuació, es mostra una descripció del procés d'embalatge i enviament:

Embalatge:

Revestiment protector:Abans de l'embalatge, les canonades es poden recobrir amb una fina capa d'oli antioxidant o vernís protector per evitar la corrosió i l'oxidació de la superfície durant l'emmagatzematge i el transport. També hi ha un acabat nu disponible per a l'aplicació immediata del recobriment a la destinació.

Agrupació:Les canonades de dimensions i especificacions similars s'agrupen amb cura en feixos hexagonals o rectangulars. Es fixen amb corretges d'acer (normalment de 3 a 5 corretges per feix) per evitar el moviment dins del feix.

Taps finals:Es col·loquen taps de plàstic (PE o PP) a tots dos extrems de cada canonada per protegir els extrems bisellats, els extrems llisos i les connexions roscades de danys per impactes, entrada de residus i humitat.

Encoixinat i amortiment:Per a comandes d'exportació premium, es poden utilitzar materials d'encoixinat com ara anells d'escuma o tires de goma entre les capes de canonades per evitar l'abrasió i els danys al recobriment durant la manipulació.

Caixes o estoigs de fusta:Per a canonades de paret fina, tubs de precisió o comandes de recobriment premium, les canonades es poden embalar en caixes de fusta resistents o caixes de contraplacat per proporcionar una protecció millorada contra forces externes i manipulacions brusces.

Enviament:

Mode de transport:Canonades enviades a través de vaixells portacontenidors (20 peus/40 peus), vaixells de càrrega a granel o mercaderies ferroviàries, segons la destinació, el volum i la urgència. Mercaderies aèries disponibles per a mostres o enviaments amb temps crític.

Contenidorització:Comandes petites o mitjanes carregades en contenidors d'enviament estàndard, protegint la càrrega de les inclemències del temps, la humitat i els contaminants externs durant el transport.

Càrrega de vaixells a granel:Comandes de gran volum (normalment >200 tones) carregades directament a granelers. Les bigues elevadores i les barres de distribució eviten danys; l'estiba i l'amarratge asseguren la càrrega contra el moviment del mar.

Etiquetatge i documentació:Cada paquet està clarament etiquetat amb el grau, l'estàndard, les dimensions, el número de calor i les instruccions de manipulació. Documentació completa (factura comercial, llista d'embalatge, coneixement d'embarcament, certificat d'origen, certificats de prova de fàbrica) preparada per a un despatx de duanes sense problemes.

Fixació segura:Farcells assegurats amb fleixos d'acer, bosses d'estiba o reforços de fusta per evitar que es moguin, rodolin o es facin malbé durant el transport.

Seguiment i assegurança:Números de seguiment dels contenidors proporcionats per a la monitorització en temps real. Assegurança de càrrega marítima (tot risc o amb avaria) disponible a petició.

En resum, Womic Steel garanteix que totes les canonades d'acer ERW s'embalen amb mesures de protecció líders en la indústria i s'envien mitjançant mètodes de transport fiables per arribar a la seva destinació en condicions òptimes. Un embalatge i uns procediments d'enviament adequats són essencials per preservar la integritat i la qualitat dels productes lliurats.

13

10. Avantatges i preguntes freqüents de Womic Steel

Per què associar-se amb Womic Steel?

Botiga única:Gamma completa, des de canonades API 5L ERW fins a accessoris de canonades OEM (colzes, tes, reductors, brides, taps) en graus de materials compatibles, com ara acer al carboni, acer d'aliatge i acer inoxidable.

Conformitat tècnica:Certificats complets de proves de mòlta (EN 10204 Tipus 2.2, 3.1 o 3.2) proporcionats amb cada enviament, que detallen la composició química exacta, els resultats de les proves mecàniques i els informes d'examen no destructiu.

Serveis de valor afegit:Bisellatge d'extrems (30°-35°), roscat i acoblament, instal·lació de taps de plàstic i recobriment anticorrosió (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxi, galvanitzat) disponibles internament o a través d'instal·lacions associades qualificades.

Logística competitiva:La col·laboració estratègica amb transitaris globals garanteix una càrrega de contenidors optimitzada (maximitzant la quantitat per contenidor) i un enviament mundial rendible amb temps de trànsit fiables.

Inventari i disponibilitat:Un ampli estoc de mides estàndard API 5L X52 (2"-24" de diàmetre exterior, Schedule 10-80) garanteix terminis de lliurament curts i una resposta ràpida a requisits urgents del projecte. Mides personalitzades produïdes sota demanda amb un termini de lliurament típic de 30-45 dies.

Capacitat de servei agra:Capacitat total per subministrar canonades PSL2 amb proves HIC i SSC segons els estàndards NACE per a aplicacions de gas àcid. Duresa controlada a ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Trieu Womic Steel Group com el vostre soci de confiança per a tubs d'acer API 5L X52 ERW d'alta qualitat i un rendiment de lliurament imbatible. Us convidem a consultar!

Lloc web: www.womicsteel.com

Correu electrònic: sales@womicsteel.com

Telèfon/WhatsApp/WeChat:

Víctor: +86-15575100681

Jack: +86-18390957568

Preguntes freqüents (FAQ)

P: Què significa C250L0 a AS/NZS 1163?

A: "C" = Conformat en fred, "250" = límit elàstic mínim de 250 MPa, "L" = propietats d'impacte garantides, "0" = prova d'impacte a baixa temperatura a 0 °C. El C250L0 té un límit elàstic mínim de 250 MPa i una energia d'impacte Charpy garantida de 27 J a 0 °C.

P: Quina diferència hi ha entre C250 i C250L0?

A: El C250 no té cap requisit obligatori de proves d'impacte, és adequat per a la construcció general en climes moderats. El C250L0 requereix proves d'impacte Charpy a 0 °C (27 J de mitjana, 20 J individual), cosa que el fa adequat per a aplicacions en climes freds i projectes que requereixen una resistència garantida a baixa temperatura.

P: Quan cal fer proves d'impacte per al C250L0?

A: Segons AS/NZS 1163, les proves d'impacte són obligatòries per a gruixos de paret ≥ 6 mm. Per a gruixos de paret inferiors a 6 mm, no cal fer proves d'impacte, però la designació L0 encara indica que el material està fabricat per complir els requisits de tenacitat a baixa temperatura.

P: Quines formes hi ha disponibles per a AS/NZS 1163 C250L0?

A: Rodones (seccions circulars buides - CHS), quadrades (seccions buides quadrades - SHS) i rectangulars (seccions rectangulars buides - RHS). Les tres formes estan disponibles en grau C250L0.

P: El C250L0 és adequat per a estructures exteriors en climes freds?

R: Sí. El C250L0 amb resistència a l'impacte garantida a 0 °C està dissenyat específicament per a estructures exteriors en climes freds, com ara ponts, estructures d'edificis, bastides i projectes d'infraestructures en regions on les temperatures baixen fins a zero.

P: Es pot soldar el C250L0?

R: Sí. Excel·lent soldabilitat gràcies al baix equivalent de carboni (CE màx. 0,35%). No cal preescalfament per a gruixos de paret típics. Utilitzeu consumibles ER70S-6 (MIG) o E6013/E7018 (SMAW). Cal tenir en compte les propietats d'impacte de la zona de soldadura per a aplicacions crítiques a baixa temperatura.

P: Quina és la longitud màxima disponible per a les canonades C250L0?

A: Longituds estàndard: 6 m i 12 m. Longituds personalitzades de fins a 18 m per a mides rodones inferiors a 168 mm. Les seccions quadrades i rectangulars normalment estan limitades a 12 m.

P: Quins acabats superficials hi ha disponibles?

A: Nu (soldat amb calamina), oliat (antioxidant lleuger), imprimat (imprimació de taller), galvanitzat en calent (recobriment de zinc). Per a aplicacions exteriors en climes freds, es recomana un acabat galvanitzat o imprimat per a la protecció contra la corrosió.

P: Podeu proporcionar una inspecció de tercers per a les canonades AS/NZS 1163 C250L0?

R: Sí. Inspeccions de SGS, BV, TÜV, ABS, DNV, LR disponibles. Certificats 3.2 subministrats a petició. Les proves d'impacte poden ser presenciades per inspectors externs.

P: Quin és el termini de lliurament típic per a les canonades AS/NZS 1163 C250L0 ERW?

A: Mides en estoc: 15-25 dies. Mides personalitzades: 30-40 dies. La galvanització afegeix 10-15 dies. El grau L0 amb proves d'impacte és estàndard per al C250L0, no cal temps addicional per a les proves.

P: Quina documentació proporcioneu per als enviaments de canonades C250L0?

A: Certificat de prova de molí (EN 10204 Tipus 3.1 o 3.2), informe de prova d'impacte (0 °C), informe de prova de tracció, informe dimensional, llista d'embalatge, factura, coneixement d'embarcament.

P: El C250L0 és adequat per a zones sísmiques en climes freds?

R: Sí. El C250L0 amb tenacitat a l'impacte garantida a 0 °C proporciona una ductilitat i absorció d'energia excel·lents, cosa que el fa adequat per a aplicacions sísmiques en regions de clima fred. La prova d'impacte Charpy amb entalla en V garanteix la tenacitat a la fractura en condicions de càrrega dinàmica a baixes temperatures.